Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Liepājas kabeļtelevīzijas operators Elektrons-K tieši līdz ar dramatiskajiem notikumiem Ukrainā mainījis lētākās abonēšanas paketes programmas un muzikālā kanāla vietā iekļāvis Krievijas valstisko kanālu 1 Rossijskij kanal. Kabeļoperators taisnojas, ka šādu kārtību paredz līgums ar televīzijas programmu izplatītāju TEM TV un klienti jau mēnesi iepriekš brīdināti par izmaiņām programmās.

Laikā, kad Latvijas sabiedrībā runā, ka vajadzētu ierobežot Lattelecom pārraidītos Krievijas TV kanālus, pārsteigumu piedzīvojuši liepājnieki. No 2.marta kabeļtelevīzijas operatora Elektrons-K klienti lētākajā paketē vairs nevar vērot muzikālo kanālu, bet tā vietā tiek pārraidīts Krievijas kanāls 1 Rossijskij kanal, kurā notiekošais Ukrainā tiek pasniegts Krievijai izdevīgā veidā.

To, ka izmaiņas notikušas pēc Krievijas pieprasījuma, apliecina arī kabeļtelevīzijas tehniskais direktors Egils Bergmanis. „Tas ir noteikts līgumā, kurā paketē mums ir jāraida katrs kanāls. Un līgumā ar TEM TV, no kā mēs pērkam kanālus, ir noteikts, ka šim kanālam ir jābūt tā dēvētajā mazajā paketē. Mēs jau varam no viņiem neņemt, tad mums nebūs jāliek lētākajā paketē, bet cilvēki prasa Krievijas kanālus, un mums ir jāievēro viņu noteikumi,” skaidro Bergmanis, piebilstot, ka lētākajā paketē ir vien 12 kanāli, tādēļ visiem gribētājiem un klientu vēlamajiem kanāliem tur nav iespējams ietilpt.

Pēc viņa teiktā, esot kanāli, kas neizvirzot nekādas prasības par iekļaušanu konkrētās paketēs, taču šis kanāls vēloties, lai tam ir liela auditorija, tādēļ arī izvirzījis šādas prasības.

Bergmanis gan noraida aizdomas, ka šī prasība parādījusies tikai līdz ar notikumiem Ukrainā. Līgumā šāda prasība pastāvot jau kopš rudens, un Elektrons-K jau mēnesi iepriekš brīdinājis klientus par gaidāmajām pārmaiņām kanālu sarakstā. Tas, ka tas noticis līdz ar Krievijas karaspēka aktivizēšanos Ukrainā, esot sakritība.

Muzikālo kanālu no lētākās paketes Elektrons-K esot izņēmis ne tādēļ, lai dotu vietu Krievijas kanālam, bet gan sakarā ar traucējumiem: jau ilgāku laiku viņi esot mēģinājuši novērst traucējumus, taču joprojām atsevišķiem klientiem muzikālo kanālu neesot bijis iespējams vērot tieši tajā esošo tehnisko traucējumu dēļ.

Kā rāda Lursoft datu bāze, SIA Elektrons & K īpašnieki gandrīz vienīgās daļās ir Bergmanis, Valerijs Kovals un Ludmila Stepanova. 2012. gadā uzņēmums strādājis ar 1,44 miljonu eiro apgrozījumu un 234 tūkstošu eiro peļņu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...