Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vismaz divarpus tūkstoši eiro – šāda ir Latvijas Televīzijas (LTV) Ziņu dienesta vadītājas Ivetas Elksnes ģimenes ikmēneša budžeta „Ušakova daļa”: to nodrošina viņas dzīvesbiedra Ģirta Dripes atalgojums Nila Ušakova vadītās Rīgas domes izveidotajā propagandas struktūrā – nodibinājumā „Riga.lv”.

Ne Dripe, ne LTV Ziņu dienesta vadītāja Elksne līdz šim nav vēlējušies atklāt to, kāda precīzi ir summa, ko viņu ģimenei nodrošina Ušakova propagandas struktūra – nodibinājums „Riga.lv”. Taču Pietiek rīcībā esošā informācija liecina, ik mēnesi šī summa ir vismaz 2500 eiro.

Šo informāciju apliecina arī oficiālie dati, ko par savu darbību atklāj „Riga.lv”. Kā rāda Lursoft datu bāzē atrodamais nodibinājuma 2017. gada pārskats, nodibinājuma darbinieku skaits gada laikā pieaudzis par trim cilvēkiem, sasniedzot 15.

Savukārt aprēķināto algu kopsumma gada laikā pieaugusi par vairāk nekā simt tūkstošiem eiro – no 185 līdz 288 tūkstošiem eiro. Tas nozīmē, ka vidēji viena darbinieka alga nodibinājumā ir bijusi 1600 eiro.

Ar Rīgas pašvaldības lēmumu Dripes kā nodibinājuma valde locekļa alga gan oficiāli ir noteikta tikai 380 eiro mēnesī, taču tas nav vienīgais atalgojums, kuru „Ušakova propagandas struktūrā” saņem LTV Ziņu dienesta vadītājas dzīvesbiedrs. Tā kā vidējā alga nodibinājumā ir 1600 eiro, tad ziņas par tā valdes locekļa Dripes 2500 eiro atalgojumu varētu būt vēl pārāk pieticīgs vērtējums.

Oficiālie Elksnes dzīvesbiedra vadītā nodibinājuma funkcijas ir: „Pašvaldības laikraksta izdošana un interneta vietnes izveide un uzturēšana, nodrošinot un veicinot sabiedrības informētību par Rīgas pilsētas pašvaldības un pašvaldības kapitālsabiedrību un kapitālsabiedrību, kurās pašvaldībai pieder kapitāla daļas (akcijas), darbu, t.sk. paveiktajiem un plānotajiem uzdevumiem, rīcības plāniem, programmām, plānotajiem kultūras, izglītības un sporta pasākumiem saskaņā ar Nodibinājumam noteiktajiem uzdevumiem.”

Sociālā tīkla Twitter lietotājs Kaspars_Zn ir minējis šādu piemēru par LTV Ziņu dienesta vadītājas dzīvesbiedra vadītā nodibinājuma darbību: „Portāla „riga.lv” uzturēšanai šogad atvēlēti 1 770 000 EUR. Vidēji dienā „riga.lv” ir 6,7 publikācijas. Sanāk, ka vidēji vienas publikācijas izmaksas ir 724 EUR. Nice.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...