Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ja Tev, dārgais lasītāj, jautātu, cik tu maksātu par savu dzīvi, ko Tu atbildētu? Es zinu, ka pirms dažiem gadiem es teiktu, ka tā ir nenovērtējams dārgums, to nav iespējams „pārvērst” valūtā, taču tagad es zinu – ne to vien var izteikt naudas vienībās. Mana dzīve ir vērta veselus Ls 500 000, kas ir ārkārtīgi daudz, jo pazīstu sievieti, šuvēju Martu N. (šeit un turpmāk tekstā trešo personu vārdi mainīti, lai sargātu to privātumu), kuras dzīvi novērtēja vien ar Ls 20 000.

Droši vien jau saprati, ka es esmu kredītņēmēja. Pilnīgi jūtu dzēlīgos komentārus, ka tā ir manis pašas vaina. Protams, ja reiz grēcinieks paraksta līgumu ar Sātanu, lai pats gatavojas atdot savu dvēseli, nestrīdos, tikai vēlos dalīties pārdomās par dažiem paradoksiem, ar kuriem esmu saskārusies savā nožēlojamajā iztikas vilkšanā cerībā, ka varbūt kāds ieklausīsies.  

Pirmkārt, nepieciešamais, lai sāktu maksātnespējas procesu, – ik mēnesi kreditoram jāmaksā viena trešdaļa no ienākumiem, taču šī daļa nevar būt mazāka par vienu trešdaļu no minimālās algas. Tātad, ja cilvēkam vispār nav ienākumu, viņš nevar būt maksātnespējīgs. Iemesls, kāpēc es nevaru būt maksātnespējīga ar saviem Ls 90 mēnesī – es nevarētu apmaksāt savu maksātnespēju. Ir nedaudz paradoksāli, vai ne?

Otrkārt, iztikas minimumam nav nekādas nozīmes, jo praksē neviens to neievēro. Ar visādiem starptautiskiem likumiem ir aizliegta orgānu tirdzniecība un verdzība, taču pašlaik zvērināti tiesu izpildītāji var atņemt 30-50% no jebkuras summas, neskatoties uz to, vai cilvēkam ir apgādājamie, vai paliek iztikas minimums, vai tiek atņemts vienīgais mājoklis, utt. Vai ir liela atšķirība atņemt dzīvībai svarīgu orgānu vai iztikas līdzekļus? Bez abiem nav iespējams izdzīvot, taču tikai viena atņemšanu Latvijā uzskata par nelegālu.

Treškārt, savu māju nopirku vēl milzīgā īpašumu burbuļa laikā, kad varēja „atstāt atslēgas uz galda” un parāds bija dzēsts (izsolē pārdeva īpašumu par cenu, kas segtu visus izdevumus); vēlāk ārkārtīgi gudri deputāti šo likumu mainīja, un pārdot manu īpašumu varēja jau par veseliem 30% no tā patiesās vērtības. Tagad man vairs nav ne ieķīlātā īpašuma, ne kā cita, taču parāda summa man vēl joprojām jāatmaksā, tā teikt, līdz nāve mūs (mani un banku) šķirs. Akcija – maksā visu mūžu, nesaņem neko.  

Eksemplāri patstāvīgai analīzei:

Anete R. – ekonomiste, pagaidām bez pastāvīgas darba vietas; ienākumi ~90 Ls/mēn; apgādībā 2 bērni; parāds Ls 500 000.

Marta N. – šuvēja; alga ~220Ls/mēn., pēc ieturējumiem paliek 100Ls; apgādībā 1 bērns; parāds Ls 20 000.

Gints H. – policists; alga ~200 Ls/mēn., pēc ieturējumiem 170 Ls/mēn.; apgādībā 2 bērni; parāds Ls 120 000.

Iztikas minimums 2011.gada jūlijā - Ls 176.63.

Sirsnīgi sveicieni!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Mazās partijas būs spiestas pieņemt arī “oligarhu” ziedojumus

FotoGrozījumi politisko partiju finansēšanas likumā ir mēģinājums “iekonservēt” pašreizējo politisko eliti un izslēgt no spēles mazās partijas. Jaunais likumprojekts veicinās administratīvo resursu izmantošanu politiskajā cīņā, kas neizbēgami novedīs pie varas stagnācijas.
Lasīt visu...

21

Atraktīvā politiskā hronika: 10. oktobris

FotoPēc 2018.gada 6.oktobra sociāli politiskā dzīve ir ļoti intensīva. Tā tam ir jābūt. Atbilstoši tautas politiskajai gribai todien pie varas nāca manis dēvētā “6.oktobra paaudze”, un latviešiem šajā saulē sākās jauns laikmets. No 13. Saeimas deputātiem 65% tika ievēlēti pirmo reizi. Tas ir radikāls pagrieziens. Tas ir neapstrīdams pierādījums jauna laikmeta sākumam parlamentārā republikā. Un, lūk, jauns laikmets vienmēr sākas ar sociāli politisko procesu sakāpinātu intensitāti. Katru dienu ir kaut kas neparasti jauns un negaidīti jauns. Jaunie politiskie spēki vēlas pēc iespējas ātrāk visu piekārtot savam cilvēciskajam līmenim un profesionālajam līmenim. Viņi steidzas. Īpaši steidzas, apzinoties savu neleģimitāti visā sabiedrībā.
Lasīt visu...

21

Sarūgtināt Bordānu un atlikt partiju finansējuma pieaugumu līdz nākamās Saeimas ievēlēšanai

FotoAicināsim 13. Saeimas deputātus neatbalstīt sasteigtu likumprojektu, kas paredz būtisku valsts finansējuma palielinājumu politiskām partijām jau no nākamā gada!
Lasīt visu...