Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Mazs cinītis gāž lielu vezumu

Optimists Jānis Miežagrauds
06.09.2011.
Komentāri (15)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēl pirms gada es biju tik informēts optimists, lai varētu īsti pesimistiski teikt: „Šajā valstī neko izmainīt nevar. Visu nosaka partijas un pie Varas ziedokļa piepulcinātie cilvēki...” Izrādās – viss nav tik bēdīgi.

Gandrīz stihiski izveidojās neliela domubiedru grupa ar labām juridiskām zināšanām, kura kādas sabiedriskās organizācijas paspārnē sāka vērīgi sekot Latvijā notiekošām izmaiņām likumdošanā. Sarunājoties ar deputātiem individuāli un frakcijās, atklājās īsteni brīnumi, bet par to vēlāk...

Mēs analizējām Civilprocesa un citu likumu izmaiņu būtību, ko izstrādāja Saeimas Juridiskā komisija. Secinājums: Latvijā visu cenšas regulēt ārzemju bankas, kurām Saeimā ir superspēcīgs atbalsts (lobijs). Saprotams, ka cīņa ir un bija nevienlīdzīga, bet likuma izmaiņas Civilprocesā, kuras ļautu bankām bez tiesas izlikt kaut vai denacionalizēto māju dzīvokļu īrniekus (620.p.6) izdevās atcelt.

Savukārt 142.p. un 599.p. par uzturlīdzekļu piedziņu, kā rezultātā būtiski varēja tikt aizskartas bērnu tiesības (kā norādīts Bērnu tiesību aizsardzības likuma 6.p.5. daļā, tādas darbības uzskatāmas par „amorālām un pretlikumīgām”), un citus grozījumus Civilprocesa likumos prezidents A.Bērziņš, piekrītot mūsu argumentiem, nosūtīja otrreizējai izskatīšanai.

Neesmu Bērziņa k-ga fans, bet, kā saka latvieši, „vīru lielu dara darbs”, un varbūt tas ir tikai sākums, tā ka katrā ziņā - paldies...

 Otrā ziņa ir partijas Vienotība nodibināšana (samērā paveca, bet joprojām aktuāla). Izteikšu pieņēmumu, ka Valka izvēlēta, lai laicīgi izpētītu slepenās takas „aiz kordona”, - tas gadījumam, ja vajadzēs steidzīgi „laisties” no „pateicīgajiem vēlētājiem”.

Visa šī procesa aprakstīšanai galva nav īpaši jālauza, jo visu priekšā jau izteicis „Armēņu radio”, kas izskaidro saviem klausītājiem, ka, sakrustojot zalkti ar ezi, var iegūt apmēram metru kvalitatīvas dzeloņdrāts. Kas sanāks, sakrustojot šos trīs veidojumus, vēsture pagaidām klusē, bet perspektīva vismaz tautai nav iepriecinoša.

Konkursā par labākiem solījumiem Vienotībai jau gadu atpakaļ nebija konkurentu, bet pat tādu dziedātājtautu kā latvieši ar „basņām” nepabarosi (atvainojiet manu franču...). Tagad ir pieteikušies nopietni darītāji, un, lai kā „eksperti” nozākā Zatlera k-gu, ar jauno spēku būs jārēķinās. Interesanti, šo „sīkpartiju” laidīs piedalīties debatēs Latvijas televīzijā un novados?

Un nobeigumā, kā solīju, par deputātiem. Man bija pilnīgi nesaprotami, ka, ejot balsot par izmaiņām likumdošanā, deputāti (vismaz puse - pārbaudīts) vispār nezina, par ko būs jābalso un kāda ir likuma izmaiņu būtība. Ceru, ka 11. Saeimā tā nebūs...

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...