Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pazīstamais „Lemberga oponents”, tagadējais „Repšes biedrības” balstītājs Olafs Berķis, kā arī viņa kompanjoni Igors Skoks un Genādijs Ševcovs vairākus gadus ir izmantojuši nelikumīgas shēmas, lai personiskajām vajadzībām „nosmeltu krējumu” Ventspils uzņēmumā Ventbunkers. Šveices advokāta Rūdolfa Meroni vēstule un citi dokumenti, kuros izklāstīti šie fakti un kurus Pietiek šodien publicē pilnībā, dod skaidrojumu, kādu iemeslu dēļ Meroni ap 2009.-2010. gadu sāka konfliktēt ar „Lemberga oponentiem”.

No Meroni vēstules, kas datēta ar 2009. gada 4. augustu, izriet, ka tobrīd AS Ventbunkers valde jau trīs gadus pildījusi šo „triju akcionāru” uzdevumus, kuri savukārt prettiesiski izdarījuši spiedienu uz valdi, lai tā rīkotos viņu personiskajās un nevis visa uzņēmuma interesēs.

Meroni min divus konkrētus gadījumus, kad Ventbunkers, kas līdz tam savus pakalpojumus piedāvājis daudziem klientiem, tos atsevišķās jomās sācis sniegt tikai trim kompānijām – Lukoil grupas uzņēmumam Litasco, kā arī Krievijas naftas treiderim Gunvor International B.V. and Petrotrans Ltd.

„Tas deva iespēju salīdzinoši vienkārši īstenot shēmu, ka Ventbunkeram netiktu samaksāta pilnā cena, par ko bija panākta vienošanās ar Litasco. Šī reālā cena tika sadalīta divās daļās, un viena daļa tika samaksāta Ventbunkeram, bet otra – ārzonu struktūrai, ko kontrolēja „trīs akcionāri”,” Berķa shēmu apraksta Meroni. „Personiskā sarunā Olafs Berķis atzina šādu shēmu eksistenci. Viņš pat piekrita pārtraukt šīs nelikumīgās darbības, ja tiktu izvēlēts par Ventbunkera padomes priekšsēdētāju.”

Rezultātā paša Ventbunkera saņemtā cena pat nav segusi visus uzņēmuma izdevumus, savukārt aptuveni trīs eiro par katru pārkrauto tonnu aizslīdējusi uz ārzonām, uz „triju akcionāru” personiskajiem kontiem. Nedaudz atšķirīga shēma realizēta arī ar Gunvor International B.V. and Petrotrans Ltd. Šādā veidā Berķis ar kompanjoniem, apejot pārējos akcionārus un iztiekot arī bez nodokļu nomaksas Latvijas valstij, tikuši pie miljoniem eiro.

Kā zināms, pašlaik, „Lemberga oponentiem” neoficiāli vienojoties ar pašu Lembergu, Ventbunkers atkal ir nonācis viņu rokās, savukārt Meroni, kam prokuratūra un tiesa uzticējušas Lemberga arestētās mantas pārraudzīšanu, no kontroles ir atstumts un regulāri publiski protestē pret to, ka uzņēmums nonācis izlaupītāju rokās.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...