Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šveices advokātam Rūdolfam Meroni, kurš Rīgas apgabaltiesā oligarha, Ventspils mēra Aivara Lemberga krimināllietā sācis sniegt liecības, pirmdien radušās veselības problēmas, tāpēc viņš uz pratināšanu tiesā nav ieradies. Tomēr tas nenozīmējot, ka tiesa tagad pārtraukšot Meroni uzklausīšanu. Šveices advokāts turpināšot liecību sniegšanu Rīgas apgabaltiesā ar Lembergu saistītajā krimināllietā. Meroni esot gatavs liecināt tik ilgi, cik tas Rīgas apgabaltiesai būšot nepieciešams.

Tiesas pirmdien pieņemtais lēmums liecina, ka otrdien turpināsies Meroni pratināšana. Šveices advokāts liecības tiesā sniegšot arī turpmāk, taču pagaidām nav skaidrs, kāds tieši būs tiesas nozīmētais sēžu kalendārs. Neskaidrība par Šveices advokāta pratināšanu Rīgas apgabaltiesā radusies, jo ar Lemberga ietekmi saistītais laikraksts Neatkarīgā Rīta Avīze pirmdien rakstīja, ka Meroni pārtraukšot liecību sniegšanu.

Iepriekš tiesa bija plānojusi, ka Meroni liecinās šootrdien un ceturtdien, taču noprotams, ka pēc uzņēmēja Anša Sormuļa, kurš ir līdzapsūdzēts Lemberga krimināllietā, advokāta Jāņa Rozenberga lūguma ceturtdien plānotā tiesas sēde nenotiks.

Šveices advokāts ir viens no būtiskākajiem lieciniekiem tā sauktajā Lemberga krimināllietā, kurā Ventspils mērs apsūdzēts sevišķi smagos noziegumos. Meroni pirmstiesas izmeklēšanā sniegtās liecības ļāvušas secināt, ka Lembergs, iespējams, bijis viens no lielākajiem Ventspils tranzīta biznesa uzņēmumu patiesajiem īpašniekiem. Aģentūrai LETA nesen sniegtā intervijā Meroni norādījis, ka nav jautājuma, vai Ventspils mērs Aivars Lembergs un viņa ģimene bija dažādu aktīvu patiesie labuma guvēji un īpašnieki, jautājums ir, vai apsūdzība var pierādīt, ka viņš aktīvus ieguva kriminālā veidā.

Pietiek rakstīja, ka Meroni liecības Rīgas apgabaltiesā sāka sniegt pirms divām nedēļām. Meroni parādīšanās tiesas zālē Lembergu, viņa dēlu Anriju un advokātus sanervozēja. Lembergs tiesā bija uzvilkts un piesarcis, līdz tiesas sēdes laikā sāka uz Meroni kliegt.

Lembergs, viņa dēls un abu aizstāvji tiesā daudzkārt uzsvēra, ka Meroni bijis un ir viņu advokāts, tāpēc atbilstoši likumdošanai (Latvijas un Šveices) nav tiesīgs ne liecināt pret klientu, ne sniegt dokumentus par klientu darbībām.

Meroni pratināšana Rīgas apgabaltiesā nav publiski pieejama, jo ar tiesas lēmumu Šveices advokāta pratināšana notiek slēgtās tiesas sēdēs.

Lembergs krimināllietā, kuru iztiesā Rīgas apgabaltiesa, apsūdzēts sevišķi smagos noziegumos, tajā skaitā kukuļņemšanā, noziedzīgi iegūtas naudas atmazgāšanā, dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā. Uzrādītās apsūdzības ne Lembergs, ne viņa dēls, ne šajā krimināllietā apsūdzētais uzņēmējs, par „Lemberga rokaspuisi” dēvētais Sormulis neatzīst.

Lemberga krimināllietas iztiesāšana Rīgas apgabaltiesā tika sākta 2009.gada februārī. Liecības pret Lembergu Rīgas apgabaltiesā jau snieguši uzņēmēji Jūlijs Krūmiņš, Valentīns Kokalis, arī redzamākie Lemberga oponenti Oļegs Stepanovs un Olafs Berķis. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...