Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

6. decembrī VARAM ministrs paziņoja, ka ir lēmis rosināt Rīgas domes atlaišanu. Šo lēmumu, visticamāk, atbalstīs arī Saeima. Iznākums šādā gadījumā būs Rīgas domes ārkārtas vēlēšanas jau nākamā gada sākumā.

Mēs, Rīgas pilsoniskie aktīvisti, atbalstām lēmumu par Rīgas domes atlaišanu. Jau ilgāku laiku bija skaidrs, ka esošā domes vadība nespēj pārvaldīt pilsētu, nedzird tās darba devējus - rīdziniekus. Spilgti tas izpaudās nesenās "Kapu tramvaja" un "Tīrīga" atkritumu sāgas kontekstā. Tikai pateicoties uzstājīgam pilsoniskās sabiedrības spiedienam, šo abu projektu virzību izdevās apturēt.

Rīgas līga ir jauna, pilsoniska un partijām nepiederoša iniciatīva, kura ir atvērta Rīgas apkaimju biedrību pārstāvjiem, pilsētplānotājiem, satiksmes plānošanas ekspertiem, vides speciālistiem, sociālo un izglītības lietu pārzinātājiem, inovāciju speciālistiem, nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un neformāliem pilsētas aktīvistiem - tiem, kuri pārzina pilsētas vajadzības un kuriem patiesi rūp Rīga.

Mēs vēršamies pie politiskajām partijām, kuras nav pie varas Rīgas domē - ir laiks nolikt malā savas personīgās ambīcijas un vienoties par kopīgu vēlēšanu programmu un sarakstu. Aicinām iekļaut to izveidē partijām nepiederošus pilsoniskos aktīvistus.

Saprotam, ka kopīgs vēlēšanu saraksts ir liels izaicinājums. Tomēr tikai kopā būs iespējams paveikt smago darbu, izveidojot efektīvu pilsētas pārvaldi. Ticam, ka tieši partijām nepiederošie aktīvisti būs gatavi būt par saistvielu kopējam sadarbības mehānismam. Esam pārliecināti, ka Rīgu var pārvaldīt saimnieciski veiksmīgi un rīdzinieku interesēs, veidojot cilvēkiem draudzīgu pilsētu.

Sevi jau esam pierādījuši ar darbiem, organizējot kopienu aktivitātes savās apkaimēs, veidojot sadarbības tīklus pilsētā un ārpus tās, rūpējoties par kultūrvēstures pieminekļiem, kokiem, satiksmes drošību un cilvēkiem draudzīgu Rīgu. Esam piedalījušies diskusijās un sapulcēs par pilsētas ilgtspējīgu attīstību, infrastruktūru, vides tīrību, piedāvājot savus risinājumus. Esam stāvējuši pretīm nejēdzībām un aizstāvējuši rīdzinieku intereses. Ir laiks pilsoniskos un politiskos centienus apvienot, lai Rīga kļūtu par mūsdienīgu, iedzīvotājiem draudzīgu 21. gadsimta Baltijas metropoli!

* Rīgas Apkaimju alianses valdes loceklis

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...