Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

2021. gada 18. oktobrī Krīzes vadības padome (KVP) Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadībā nolēma atbalstīt virkni Veselības ministrijas sagatavotos ieteikumus Covid19 izplatības ierobežošanā. Šajā sakarā vēlamies paziņot:

- Nepieciešamība lemt par tik stingriem, Latvijas ekonomiku un izglītības sistēmu  degradējošiem pasākumiem ir sekas tam, ka, neskatoties uz laika rezervi un gandrīz neierobežotiem finanšu resursiem, Ministru kabinets un Krišjānis Kariņš tā arī nav spējuši nostiprināt veselības aprūpes sistēmu pret Covid19 pandēmijas izraisīto pacientu pieplūdumu. KVP lēmums skaidri parāda, ka simtiem miljonu veselības aprūpē ieguldītās Latvijas nodokļu maksātāju naudas faktiski tikusi izsaimniekota;

- Uzskatām, ka KVP ieteiktie stingrie pārvietošanās un pulcēšanās ierobežojumi nedos būtisku ietekmi uz saslimstības un hospitalizācijas rādītājiem. Pirmkārt, tāpēc, ka līdzvērtīgi pasākumi nav bijuši rezultatīvi nekur pasaulē, taču galvenokārt tāpēc, ka ierobežojumi primāri attiecas uz personām līdz 60 gadu vecumam, savukārt smagai slimības gaitai pakļautas personas pēc šī vecuma sliekšņa. Arī vakcinācijas aptveres rādītāji nepārprotami runā par labu gados jaunākām un ārpus riska grupām esošām personām;

- KVP ieteikumu galvenais mērķis ir radīt iespaidu par politiķu izlēmīgu rīcību. To auditorija ir vēlētājs, ne veselības aprūpes sistēma. Kā saprotams no preses konferences pēc KVP sēdes, slimnīcu kapacitātes palielināšana vai ģimenes ārstu iesaiste cīņā ar slimību nav pat bijusi apspriežamo jautājumu sarakstā. Tā vietā tieslietu ministrs Jānis Bordāns kā vienu no iespējamiem krīzes risinājumiem atļāvās piedāvāt varas nodošanu armijas rokās. 

18.oktobra vairāku stundu garā KVP sēde ir viens no daudzajiem pierādījumiem tam, ka Krišjānis Kariņš nav spējīgs un cienīgs vadīt Ministru kabinetu Latvijas sabiedrības interesēs. Aicinām viņu beidzot uzņemties atbildību un atzīt to, par ko vairāku mēnešu garumā runā Latvijas pilsoņu vairākums. 

Mēs aicinām Krišjāni Kariņu demisionēt. 

Tā būtu vīrišķīga un godīga rīcība, un, ņemot vērā Ministru kabineta rīcības minimālo ietekmi uz veselības aprūpi, šim solim nebūs arī negatīvu seku tālākajā cīņā ar Covid19. Mūsuprāt, valdības demisija kā kļūdu atzīšana būtu svarīgs solis, lai panāktu lūzumu sabiedrības kritiskajā attieksmē pret valsts varas centieniem slimības izplatību ierobežot.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...