Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pirms apaļa gada šai datumā dienas gaismu ieraudzīja mūsu lolojums, daudzreiz nomērīts un rūpīgi apčubināts - tam devām izaicinošu vārdu, nosaucot par Klik. Prieks par pašu radīto mums bija liels, bet ļoti īss, jo pandēmijas pirmais gads bija sarežģīts, brīžiem mokošs un pilns neziņas, pat nolemtības par to, kā dzīvosim tālāk. Šodien esam izauguši un pasaule līdz ar mums – esam kļuvuši gudrāki un apdomīgāki, vakcinēti un lepni par nupat 6000 aktīviem abonentiem tiešsaistes žurnālam Klik!

Viss jaunais vienmēr ir nezināmais, dabisku pretestību vai pasīvu stingumu raisošs. Tās ir bailes no pārmaiņām, bailes kļūdīties, vakcinēties, uzņemties atbildību, atļauties, spriest. Bailēm ir lielas acis, bet drosmei prāta skaidrība, tādēļ tā bija un vienmēr būs mūsu uzdrīkstēšanās pierādīt, ka kvalitatīva žurnālistika aizraujošā stāstījumā ir barība smadzenēm, kurai paliekošu vērtību piešķir žurnālistu, redaktoru un mediju profesionāļu ieguldītais darbs. Tas ir mūsu azarts katru dienu parādīt, ka klik-šķis smadzenēs nav vientuļš domas uzplaiksnījums, bet miljoniem neironu dzirksteļota prāta uguns, kas Latvijas sabiedrību padara labāku, izglītotu un informētu.

Tomēr nav uguns bez deguma. Vakar atkal sēdēju vēlu darbā, šaustīdams sevi, kādēļ neesmu mājās ar ģimeni un bērniem, bet lasu domu graudus no pelavām, lai pateiktu lielu paldies par tavu atbalstu un tavu uzdrīkstēšanos noticēt mūsu darbam, katru dienu sākot ar TVNET grupas un Klik digitālo periodiku.

Mēs katrs vēlamies, lai esam novērtēti, sadzirdēti un uzklausīti, tā ir jebkuram cilvēkam tik ļoti nepieciešama personiskā tuvība, kas nav vien ņemama, bet gan dodama. Tad kādēļ uzticamos medijos strādājošie pienākumu pret sabiedrību uztver kā savas dzīves svarīgāko misiju un tādēļ bieži nepamana sev tuvāko cilvēku saucienus saņemt uzmanību un rūpes?  Vai tā ir divkosība prasīt citiem to, ko paši nespējam? Nē, tas ir protests domāšanas taupības režīmam Latvijā, deklaratīvas komunikācijas un visaptverošas vienaldzības nepanesamība, kas mūs dzen uz priekšu.

Žurnālisti nav īpaši izredzētie, katrā nozarē un profesijā ir tūkstoši profesionāļu, kas uzliesmo un sadeg katru darba dienu, lai mums visiem būtu vieglāka, labāka, drošāka nākotne un dažādību iekļaujoša Latvijas sabiedrība. Te arī jautājums, uz kuru atbilde jārod katram no mums, - vai sevis ziedošana cēlam mērķim ir vienīgais ceļš, vai tiešām nedrīkstam gribēt sasniegt un izbaudīt pilnvērtīgu dzīvi?

Es ticu, ka kopā varam gan, tādēļ mēs – žurnālisti un redaktori ieskatāmies acīs meļiem un krāpniekiem, viltvāržiem un sludinātājiem, ģēnijiem un darbarūķiem, lēmējiem un izpildītājiem, laureātiem un nopeltajiem, izstumtajiem un mīlētajiem, lai tev pastāstītu par cilvēku kā visu lietu mēru, parādītu mūsu dažādības skaistumu un iedvesmotu sākt jaunu, darbīgu dienu informatīvi zinošā un pret sevi un citiem prasīgā Latvijas sabiedrībā!

Klik – un pasaule atveras!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...