Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai gan vakar jaunā valsts prezidenta Egila Levita kanceleja pēc divu nedēļu stīvēšanās, izvairīšanās un izmelošanās beidzot bija spiesta atklāt uz aptuveni 50 tūkstošus eiro izmaksājušo 8. jūlija „inaugurācijas ballīti”, prezidenta „komanda” ar bijušo Vairas Vīķes-Freibergas „kūku dzīru” slēpēju Aivu Rozenbergu priekšgalā joprojām nevēlas sniegt izsmeļošu informāciju saistībā ar šo pasākumu. Pietiek šodien publicē Levita un viņa „komandas” joprojām neatbildētos jautājumus, kuri nu jau kancelejai nosūtīti kā oficiāls informācijas pieprasījums:

1) vai pašreizējais valsts prezidents ir devis kādus rīkojumus vai norādes attiecībā uz inaugurācijas pasākuma ielūgto personu saraksta publicēšanu vai nepublicēšanu? Ja jā, tad kad, kādus un kam?

2) kā pašreizējais valsts prezidents var skaidrot līdzšinējo kavēšanos ar šī saraksta atklāšanu sabiedrībai? Vai šī kavēšanās atbilst pašreizējā valsts prezidenta oficiāli deklarētajām vērtībām? Ja nē, kuras tieši personas atbildīgas par šo kavēšanos?

3) kā pašreizējais valsts prezidents var komentēt to, ka uz minēto valstisko pasākumu bija ieaicināta viņa dēla draudzene, kam nav nekāda oficiāla statusa? Ja minētajai personai ir kādi valstiski nopelni, lūdzu, uzskaitiet tos.

4) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja Tatjanas Ždanokas iekļaušanu šajā sarakstā? Vai viņas līdzšinējā darbība atbilst valsts prezidenta publiski deklarētajām valstiskajām vērtībām?

5) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja Andra Šķēles iekļaušanu šajā sarakstā? Vai viņa līdzšinējā darbība atbilst valsts prezidenta publiski deklarētajām valstiskajām vērtībām?

6) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja Andra Amerika iekļaušanu šajā sarakstā? Vai viņa līdzšinējā darbība atbilst valsts prezidenta publiski deklarētajām valstiskajām vērtībām?

7) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja Baibas Rubesas iekļaušanu šajā sarakstā? Vai viņas līdzšinējā darbība atbilst valsts prezidenta publiski deklarētajām valstiskajām vērtībām?

8) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja metropolīta Aleksandra iekļaušanu šajā sarakstā? Vai viņa līdzšinējā darbība, tostarp atrašanās VDK aģentu vidū, atbilst valsts prezidenta publiski deklarētajām valstiskajām vērtībām?

9) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja Ojāra Rubeņa iekļaušanu šajā sarakstā? Vai viņa līdzšinējā darbība, tostarp kriminālā sodāmība, atbilst valsts prezidenta publiski deklarētajām valstiskajām vērtībām?

10) kādu tieši iemeslu dēļ sarakstā netika iekļauts Ventspils domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs, ja sarakstā tika iekļauti gan citu lielo pilsētu domju priekšsēdētāji un arī tiesājamas personas?

11) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja Jura Juraša iekļaušanu šajā sarakstā? Vai viņa līdzšinējā darbība un smagos noziegumos apsūdzētas personas statuss atbilst valsts prezidenta publiski deklarētajām valstiskajām vērtībām?

12) vai pašreizējais valsts prezidents atbalstīja Meierovica biedrības valdes locekles Sarmītes Ēlertes iekļaušanu šajā sarakstā? Kādu iemeslu dēļ tika izvēlēta tieši šīs biedrības, kā arī nodibinājuma Delna un nodibinājuma Dots pārstāvji? Kas tieši un pēc kādiem kritērijiem izvēlējās tieši šīs biedrības/nodibinājumus?

13) pirms inaugurācijas pasākuma pašreizējā valsts prezidenta tagadējā padomniece Aiva Rozenberga paziņoja, ka uz pasākumu prezidents ieaicināšot maksimāli plašu Latvijas visdažādāko jomu pārstāvju loku. Kādu tieši jomu un kādu tieši uzņēmumu pārstāv uzaicinātais „Compagnon Bruno, uzņēmējs”? Kura persona un kādu iemeslu dēļ pieņēma lēmumu par šīs personas uzaicināšanu?

14) kura persona vai personas un kādu iemeslu dēļ pieņēma lēmumu par „īpašo viesu” statusu un šo personu uzaicināšanu? Kādi tieši bija kritēriji „īpašā viesa” statusa piešķiršanai? Vai šīm personām nebija vajadzīgi īpaši valstiski nopelni?

15) kādu iemeslu dēļ uz pasākumu tika uzaicināts viena konkrēta ministra biroja – tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bušs? Kura persona un kādu iemeslu dēļ pieņēma lēmumu par šīs personas uzaicināšanu? Kāpēc netika uzaicināti citi ministru biroju vadītāji?

16) ar ko pamatots Edītes Bērziņas „īpašā viesa” statuss?

17) ar ko pamatots Aleksandra Bērziņa „īpašā viesa” statuss?

18) ar ko pamatots Ulda Cīruļa „īpašā viesa” statuss?

19) ar ko pamatots Santas Kalniņas „īpašā viesa” statuss?

20) ar ko pamatots Diānas Lapsas „īpašā viesa” statuss? Kādus tieši pakalpojumus minētā persona ir sniegusi pašreizējam valsts prezidentam vai viņa ģimenes locekļiem, vai kādam no prezidenta kancelejas darbiniekiem?

21) ar ko pamatots Elizabetes Ludboržas „īpašā viesa” statuss?

22) ar ko pamatots Igora Ludborža „īpašā viesa” statuss?

23) kādu iemeslu dēļ uz pasākumu tika uzaicināta „komunikācijas speciāliste Kristīne Tjarve”? Kura persona un kādu iemeslu dēļ pieņēma lēmumu par šīs personas uzaicināšanu?

24) ar ko pamatots Elīzas Vītolas „īpašā viesa” statuss?

25) kādu iemeslu dēļ uz valsts prezidenta inaugurācijas pasākumu bija ieaicināta virkne personu, kuru vārdi un uzvārdi atrodami VDK aģentu kartotēkā? Vai šo personu ieaicināšana tika saskaņota ar pašreizējo valsts prezidentu?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Aicinām kritiski vērtēt Tieslietu ministrijas bez sociālo partneru iesaistes un visu ieinteresēto personu informēšanas izstrādāto likumprojektu

FotoSaeimas 2024. gada 16. maija darba kārtībā izskatīšanai otrajā lasījumā ir iekļauts likumprojekts Grozījumi likumā “Par atjaunotā Latvijas Republikas 1937. gada Civillikuma ievada, mantojuma tiesību un lietu tiesību daļas spēkā stāšanās laiku un piemērošanas kārtību” (565/Lp14). Likumprojekts Saeimā iesniegts 2024. gada 17. aprīlī un pirmajā lasījumā izskatīts jau nākamajā dienā. Lai arī likumprojekts skar aptuveni 300 tūkstošus iedzīvotājus, viņu viedoklis tāpat kā vairākos Satversmes tiesas spriedumos izteiktās atziņas un ekspertu brīdinājumi ir ignorēts.
Lasīt visu...

21

Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates Latvijā drīkst notikt tikai valsts valodā – latviešu valodā

FotoKomentējot publiski pieejamo informāciju – Latvijas Televīzija 2024. gada 3., 4., 5. un 6. jūnijā ir paredzējusi Eiropas Parlamenta deputātu kandidātu debates rīkot krievu valodā – Latviešu valodas aģentūra izsaka skaidru nosodījumu, vēršot atbildīgo personu un sabiedrības uzmanību, ka šāda rīcība ir pretrunā gan ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu, gan ar Valsts valodas likumu. Eiropas Savienībā tiek īstenota daudzvalodība – ir 24 oficiālās valodas, tostarp latviešu valoda.
Lasīt visu...

21

Krievvalodīgo debašu iecere savā būtībā ir pretrunā ar Satversmē nostiprināto valsts valodas statusu un tās lomu sabiedrības integrācijā

FotoPar Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (attēlā – tās vadītājs Jānis Siksnis) ieceri noturēt sabiedriskajā televīzijā Eiropas Parlamenta priekšvēlēšanu debates krievu valodā.
Lasīt visu...

21

Aicinu noskaidrot un saukt pie atbildības tos, kuri pieļauj un veicina krievu valodas kā „de facto” otras valsts valodas nostiprināšanu

FotoŅemot vērā, ka Latvijas Republikas Satversmes preambula nosaka, ka Latvijas valsts ir izveidota, lai garantētu latviešu nācijas, tās valodas un kultūras pastāvēšanu un attīstību cauri gadsimtiem;
Lasīt visu...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...