Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Teikas apkaimes iedzīvotāji ir pauduši skaidru un nepārprotamu vēlmi bijušā velotreka “Marss” vietā redzēt zaļo zonu, nevis Valsts drošības dienesta kompleksu, kura būvniecība nozīmētu arī koku izciršanu. Mana pārliecība ir, ka šī jautājuma apspriešanu ir pilnībā jārestartē - pašreizējie plāni jāaptur, un diskusija jāsāk no nulles.

Ir jāatgriežas posmā, kas tika izdarīts katastrofāli slikti - jāveic sabiedriskā apspriešana par bijušā velotreka “Marss” teritorijas tālāko attīstību. Diemžēl šis ir gadījums, kad vēlētās institūcijas rīdziniekus ir pievīlušas, un nostādījušas fakta priekšā. Konkrētajā apkaimē nav neviena iedzīvotājiem sasniedzama parka - tas ir svarīgs apstāklis, kas norāda arī uz kritiski sliktu pieeju Rīgas pilsētplānošanā.

Rīgas mērs Oļegs Burovs atrunājas, ka pašvaldība neesot gribējusi biroju kompleksa celtniecību Brīvības gatvē 207. Bet kāpēc šo problēmu Rīgas dome iepriekš nekad publiski nav aktualizējusi? Turklāt Rīgas dome varēja vērsties Ministru kabinetā ar ierosinājumu par nekustamā īpašuma piespiedu atsavināšanu, ja tas nepieciešams publiskai lietošanai - parka izveidei. Šādas tiesības Rīgas domei garantē likums. Tomēr Rīgas dome nav darījusi arī to.

Pašlaik vienīgais saprātīgais risinājums ir pie viena galda sēsties Teikas apkaimes iedzīvotājiem, Teikas apkaimes biedrības, Valsts nekustamo īpašumu, Iekšlietu ministrijas un pašvaldības pārstāvjiem, lai meklētu izeju no situācijas!

Jā, atteikšanās no projekta var radīt finansiālus zaudējumus, tomēr rīdzinieku viedoklis nedrīkst palikt nesadzirdēts - šī ir svarīga izšķiršanās. Šis gadījums skaidri pierāda, ka ir nepieciešama jauna pieeja tam, kā Latvijas galvaspilsētā tiek risināti iedzīvotājiem būtiski jautājumi. Rīgai nepieciešams restarts!

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Troļļi

FotoTroļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.
Lasīt visu...

21

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

FotoSavulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par banku paradīzi tā netapa, drīzāk – par banku likvidatoru paradīzi. Sekoja sapnis par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, kas arī palicis neizsapņots. Vīzija par miljoniem Rīgas šprotu visā Krievijā palojošajās Latvijas piena upēs pamanījās izplēnēt ne vienreiz vien, neraugoties uz Latvijas uzņēmumu spītīgo vēlmi pēc katras krīzes tirgū atgriezties no jauna.
Lasīt visu...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...