Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Tā arī nespējot tiesiski pamatot savu vēlmi iegūt Lato Lapsas DNS paraugus, Drošības policijas izmeklētājs Iļja Boronovskis izvēlējies drošāku metodi - ziņot Valsts policijai, ka, nevēloties bez tiesiska un skaidra pamatojuma šos paraugus nodot, ir izdarīts administratīvais pārkāpums.

Pirms diviem mēnešiem Pietiek publiskoja vairāk nekā desmit minūtes garu audioierakstu, kas bija tapis valsts drošības iestādes - Drošības policijas īpaši aizsargātajās telpās. Šis ieraksts joprojām ir noklausāms šeit.

Ieraksts, kurā dzirdama Lato Lapsas un Drošības policijas izmeklētāja Iļjas Boronovska saruna, demonstrēja gan to, cik tehniski augstā līmenī ir valsts drošības iestāžu telpu aizsardzība no dažādiem tehniskiem līdzekļiem, gan arī to, kā šīs iestādes darbinieks nekādi nespēj tiesiski pamatot savu uzstājīgo vēlmi iegūt pratināmā DNS paraugu.

Ne Boronovskis, ne kāds cits Drošības policijas pārstāvis nav ne vēlreiz pieprasījis šos DNS paraugus, ne arī mēģinājis piemeklēt tiesisku pamatojumu savai prasībai. Tā vietā Drošības policija ir vērsusies ar ziņojumu Valsts policijā, norādot, ka 23. aprīlī tās telpās esot noticis administratīvais pārkāpums.

Saskaņā ar Drošības policijas skaidrojumu esot konstatēta "Kontroles, uzraudzības vai izmeklēšanas funkcijas realizējošo valsts vai pašvaldības institūciju amatpersonu likumīgo prasību neizpildīšana", un pēc šī ziņojuma saņemšanas Valsts policijā ir sākta administratīvā lietvedība.

Pietiek zināms no avotiem Drošības policijā, ziņojumā, kas nosūtīts Valsts policijai, ne ar vārdu nav pieminēta Drošības policijas pārstāvja nespēja sniegt tiesisku pamatojumu vēlmei iegūt DNS paraugus.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

18

Es negribu lekt acīs ļoti cienītajam ministram, no kā tik daudz kas ir atkarīgs: lai muzejs paciešas

FotoManā citādi harmoniskajā un priecīgajā dzīvē ir bijušas tikai divas reizes, kad esmu vēlējusies, lai man būtu savs sabiedrisko attiecību konsultants, jo pati nezinu, kā vispareizāk būtu reaģēt publiski nepatīkamā situācijā. Abas šīs reizes ir saistītas ar Brīvdabas muzeju. Tā kā man nav ne konsultanta, ne citu kanālu, es atļaušos izmantot savu privāto Facebook kanālu un iespējami racionāli un vienkārši izskaidrot aktuālo situāciju no sava skatupunkta, jo jūtu, ka tagad tas ir nepieciešams.
Lasīt visu...