Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Vēršam Jūsu uzmanību, ka portālā pietiek.com šā gada 14.novembrī Ilzes Aizsilnieces rakstā “Vai mēs dodamies uz koruptokrātiju, kleptokrātiju un vēl lielāku birokrātiju?” publicēta maldinoša informācija par Saeimas 2020.gada budžeta plānotajiem izdevumiem.

Proti, rakstā apgalvots, ka Saeimas 2020.gada budžetā paredzēti “500 000 eiro jaunai elektroniskās balsošanas sistēmai un apsekošanai par Saeimas tehnisko stāvokli. Un papildus 1 800 000 Saeimas sēžu zāles aparatūras nomaiņai, kas dublējas ar iepriekšējo?”.

Darām zināmu, ka novecojušās elektroniskās balsošanas sistēmas nomaiņai Saeimas sēžu zālē kopumā ir plānoti 600 tūkstoši eiro. Šajā summā ietilpst visas plānotās izmaksas, tostarp aparatūras (balsošanas pultis, tulkošanas iekārtas, mikrofoni, tīklu komunikācijas u.c.) iegāde, uzstādīšana un salāgošana ar Saeimas sēžu vadības programmatūru.

Aparatūras nomaiņa nepieciešama, ņemot vērā, ka pašreizējās iekārtas ir kalpojušas kopš 1997.gada, un ražotājs jau vairāk nekā 10 gadus tām nenodrošina tehnisko atbalstu. Šādas balsošanas pultis vairs netiek ražotas, un arī rezerves detaļas tām nav pieejamas. Pēdējo gadu laikā sabojājušās pultis nomainītas ar aparatūru, kas sakomplektēta no iepriekšējos gados nolietoto pulšu detaļām.

Līdz ar to ir maldinošs rakstā minētais apgalvojums par balsošana sistēmas izmaksām. Lūdzam atsaukt nepatieso informāciju.

Red.piez. Saeimas preses dienests savā kvēlajā sašutumā ir „piemirsis” tos 540 000 eiro, par kuriem ir paredzēts modernizēt Saeimas videonovērošanas sistēmu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Tālmācību nepieņemamības pamatojums

FotoTālmācību (attālinātās “online” izglītības) nepieņemamības pamatojums jeb krievu neoliberālis prognozē klātienes izglītības elitarizāciju un apgalvo, ka līderiem nav jābūt pārāk daudz un tāpēc vairumam iedzīvotāju pieļaujams dot zemākas kvalitātes izglītību.
Lasīt visu...

15

Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina Valsts prezidentu kļūt par pirmās latviski izdotās grāmatas piecsimtgades notikumu patronu

FotoValsts prezidents Egils Levits ar dzīvesbiedri Andru Leviti šodien apmeklēja Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB), simboliski atzīmējot vienu gadu kopš prezidenta stāšanās amatā. Valsts prezidents ar LNB pārstāvjiem pārrunāja humanitāro zinātņu un digitālās jomas nozīmi Latvijas kā modernas valsts stiprināšanā.
Lasīt visu...