Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Neskatoties ne uz Latvijas ārstu sabiedrības prasībām, ne pieaugošajiem saslimstības  un baisajiem mirušo skaitļiem, valdošā koalīcija ir nolēmusi nepieļaut veselības ministra nomaiņu. Valdošā koalīcija savu iekšējo kliķes stabilitāti liek augstāk par demokrātijā pašsaprotamu principu – politiķi, kas pieļauj katastrofālas kļūdas, ir jānomaina.

Par veselības ministra nespēju organizēt vakcinācijas procesu, neprasmi uzrunāt riska grupas, par bezjēdzīgi izšķiestajiem miljoniem   Latvijas sabiedrība tagad maksā visaugstāko cenu. Un ministra izvairīšanās uzņemties politisko atbildību iznīcina  cerības, ka situācija varētu mainīties.

Vainīgie tiek meklēti visur citur, tikai ne valdības rīcībnespējā. Tostarp, vakcinācijas procesa izgāšanā tiek vainoti Latvijas krievvalodīgie iedzīvotāji. Tā ir sabiedrības daļa, ko valdošie politiķi gadiem ir noniecinājuši, ignorējuši viņu politiskās izvēles, panākot atbildes reakciju – atsvešinātību no valsts procesiem.

Arī tagad, katastrofālas krīzes apstākļos, valdošie nevēlas spert kaut soli viņu virzienā un uzrunāt viņus dzimtajā valodā. Ir pat tādi valdošās koalīcijas politiķi, kuri neslēpj prieku, ka kovids vairāk skar tieši krievus. Vai tiešām pat šī nelaime nespēs neko iemācīt?

Nemainot Veselības ministrijas politisko vadību, acīmredzot, savu haotisko darba stilu nemainīs arī “vakcinācijas superbirojs”. Zinot, ka vakcinēto cilvēku vismazāk ir Latgalē, tur piedāvā iespēju saņemt vakcīnu pēc trīs nedēļām! Biroja vadītāja nesatricināmi paziņo – mēs sekojam pieprasījumam…

Šajā situācijā  aicinu visus “Saskaņas” biedrus, visus labas gribas cilvēkus – neatlieciet iespēju vakcinēties un īpaši  palīdziet senioriem, riska grupu cilvēkiem nokļūt līdz vakcīnai. Ne visi vecie cilvēki spēj orientēties valdības nekonsekventajos, novēloti un haotiski pieņemtajos lēmumos, saprast, kad un kur pierakstīties, kam zvanīt.

“Saskaņas” biedri un arī es pats esmu personīgi vērsies pie cilvēkiem savā apkārtnē, aicinot viņus vakcinēties, pat ja ir šaubas un bažas. Mēs to darām un darīsim, bez PR akcijām un foto sociālajos tīklos.

Šajā laikā mēs nevaram paļauties uz valdošo karteli, jo tas aizņemts pats ar sevis glābšanu. Mums palīdzēt var tikai savstarpēja solidaritāte un atbildība pret saviem līdzcilvēkiem.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...