Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

OECD rekomendācija par padomju izveidošanu valsts kapitālsabiedrībām, protams, ir apsveicama doma uzņēmumu pārvaldības uzlabošanai, bet reāli dzīvē notiek kā parasti. Ieinteresētās politiskās partijas vai apvienības uzreiz sekmīgi izpildīja uzdevumu un izveidoja padomes no sev lojāliem cilvēkiem. Par lidostas Rīga padomi informācija jau ir izskanējusi publiski, bet AS Latvenergo padomi spītīgi neviens neievēro.

Galvenais vadmotīvs padomes locekļu izvēlei - profesionālisms un nevainojama reputācija. Padomes priekšsēdis – Andris Ozoliņš (sekmīgi atstājis DNB vadību krīzes kulminācijā), vairākus gadus sekmīgi bija padomes loceklis Baltic International Bank, kas nodarbojas ar Krievijas rezidentu naudas kontu apkalpošanu, kā arī slavens ar alkohola lietošanu.

Andris Liepiņš - viens no OIK sistēmas izveidotājiem, ieņēma valsts sekretāra amatu Ekonomikas ministrijā (apgalvo, ka ir tikai izpildītājs). Mārtiņš Bičevskis - bijušais Finanšu ministrijas valsts sekretārs, viens no Parex bankas glābšanas sagatavotājiem, pēc bankas afēras - atstāja amatu un devās nosacīti privātajos biznesos. Valsts nekustamo īpašumu padome, Latvenergo padome…

Martins Sedlackis - bijušais Boston Consulting Group darbinieks, kas sekmīgi sniedza konsultācijas airBaltic attīstības plānam, kā rezultātā ieguva amatu airBaltic valdē kā nenovērtējams speciālists.

AS Latvenergo padomē kungs ieviesa labu pārvaldības modeli - visas padomes sēdes notiek angļu valodā (kur skatās Valsts valodas inspekcija?). Pirmais darbs padomē - AS Latvenergo stratēģijas izstrāde. Izpildītājs - Boston Consulting Group, līguma apjoms - ap 300 000 EUR. Un rezultāts? Vai tā nav valsts kapitālsabiedrības resursu izšķērdēšana?

Vēl viena Latvenergo padomes locekle - Baiba Rubesa, cilvēks, kurš neprasa komentārus: tik augsts reputācijas līmenis, ka Igaunijas un Lietuvas valsts ierēdņi vēl joprojām atceras šantāžisti un apmelotāju Baibu Rubesu.

Un vēl kāds novērojums: nākot pie varas pašreizējam padomes sastāvam, strauji pieauga to partijas Vienotība atbalstītāju (ziedotāju)skaits no uzņēmēju vidus, kuri strādā Sadales tīkla būvdarbos. Protams, tā ir tikai nejauša sakritība, bet varbūt ka ne…?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...