Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policija ir noskaidrojusi iespējamās vainīgās personas traģēdijā, kad Aerodium vēja tuneļa uzlabošanas darbu laikā Siguldā pirms diviem gadiem gāja bojā strādnieks. Lieta tiek gatavota nosūtīšanai uz prokuratūru.

Traģēdija notika 2014.gada 18.septembrī, kad apkalpojošā uzņēmuma darbinieks – 1985.gadā dzimušais Polijas pilsonis - gāja bojā, veicot tehniskos darbus propellera apkopes laikā. Precīzu apstākļu noskaidrošanai tika sākts kriminālprocess, un policija sadarbojās ar Valsts darba inspekciju (VDI).

2015.gada pavasarī tika pabeigta VDI izmeklēšana par nelaimes gadījumu, tika sastādīts akts, kurā norādīti šī negadījuma cēloņi, taču visi trīs šajā traģēdijā iesaistītie uzņēmēji SIA Aerodium, SIA Aerodium Technologies un SIA Ekadenta šo aktu apstrīdēja. SIA Aerodium Technologies arī  izmeklēšanas procesā uzstājusi uz sava eksperta pieaicināšanu.

Pietiek informēja VDI, pērnā gada 19.jūnijā tika nolemts aktu negrozīt.  “Aktā kā nelaimes gadījuma darbā cēloņi tika noteikti: vertikālā vēja tuneļa neatslēgšana no elektroenerģijas padeves, vertikālā vēja tuneļa vadības sistēmas neapmierinošs tehniskais stāvoklis, vertikālā vēja tuneļa tehnisko uzlabošanas darbu neapmierinoša organizācija,” informēja VDI.

Visi trīs uzņēmumi iesniedza prasību tiesā par akta atzīšanu par prettiesisku un atcelšanu daļā, ar kuru VDI konstatējusi Ekadanta, Aerodium un Aerodium Technologies pārkāpumus darba aizsardzībā. Administratīvā rajona tiesa daļēji apmierināja pieteicēju pieteikumu, nosakot, ka atbildīgā par nelaimes gadījuma cēloņiem ir tikai SIA Aerodium Technologies, atceļot daļā par Aerodium un Ekadanta atzīšanu par atbildīgajām nelaimes gadījuma cēloņu pieļaušanā, bet pārējā daļā VDI lēmumu atstājot negrozītu.

Pēc VDI sniegtās informācijas, administratīvajā apgabaltiesā ir iesniegtas VDI un SIA Aerodium Technologies apelācijas sūdzības par Administratīvās rajona tiesas spriedumu. Administratīvā apgabaltiesa nolēmusi uzsākt lietas izskatīšanu rakstveida procesā 2017. gada janvārī.

Tikmēr izmeklēšana noslēgumam tuvojas arī policijā, kura ir noskaidrojusi iespējamās vainīgās personas un gatavo lietu nosūtīšanai prokuratūrai.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...