Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kopš 2014. gada 5. novembra, kad Mārīte Seile stājās izglītības un zinātnes ministra amatā, notikušas trīs XI Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku Rīcības komitejas sēdes: 18. februārī, 27. maijā (ārkārtas sēde) un 5. jūnijā.

Ministre ir piedalījusies 18. februāra sēdē. Tajā līdzās citiem darba kārtības jautājumiem skatīts arī jautājums par Mežaparka Lielās estrādes tehnisko nodrošinājumu. Par to sēdē ziņoja SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētājs A. Tauriņš: “Mežaparka estrāde ir gatava dziesmu svētkiem tāda, kāda ir šobrīd. Pie normālas āra gaisa temperatūras pavasarī estrādē tiks veikts kosmētiskais remonts. Vienīgais, ko lūgsim vēl ekspertiem, tā būs jumta konstrukciju pārbaude. Iepriekšējā vasarā vērtējums bija apmierinoši. 2008. gadā estrādē tika veikts kapitālremonts un šobrīd pēc būtības jau bija jābūt jaunai estrādei. Par jumtu bažas varbūt arī nebūs, un par situāciju mēs ziņosim. Ekspertīze notiks, vadoties pēc laika apstākļiem, pie pozitīvas gaisa temperatūras, martā, aprīlī, un nekas netiks vilkts garumā."

27. maija ārkārtas sēde bija veltīta vienam jautājumam – dalībnieku izmitināšanai Rīgas izglītības iestādēs. Ministre šajā sēdē nepiedalījās, jo no 27. līdz 29. maijam atradās komandējumā Briselē. Tur M. Seile kā Eiropas Savienības Padomes prezidējošās valsts atbildīgā ministre vadīja Konkurētspējas ministru (COMPET) sanāksmi un tikās ar Eiropas Savienības komisāri sociālajos un nodarbinātības jautājumos Mariannu Tissenu.

Ministre piedalījās 5. jūnija Rīcības komitejas sēdes ievaddaļā un aicināja organizatorus un visus atbildīgos dienestus uzņemties atbildību, lai svētki izdotos. Pēc tam ministre devās uz Latvijas prezidentūras pasākumu – Eiropas inovatīvo reģionu nedēļas konferenci WIRE 2015, ko rīkoja Valsts izglītības attīstības aģentūra un kurā M. Seile piedalījās kā prezidējošās valsts atbildīgā ministre.

Ministre un ministres birojs regulāri sazinājās ar svētku izpilddirektori Agru Bērziņu gan elektroniski, gan klātienē, pārrunājot aktuālos svētku rīkošanas jautājumus un atbalstot jautājumu risināšanu starpresoru līmenī (t.sk. Iekšlietu ministrijas iesaistīšana, risinot jautājumu par dalībnieku izmitināšanu), lai nodrošinātu svētku kvalitatīvu norisi. Nekādi brīdinājumi par iespējamiem riskiem, izņemot ugunsdrošības prasības dalībnieku izmitināšanas vietās, no izpilddirektores netika saņemti.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...