Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šorīt par pēdējo dienu krievu vīzu cepienu. Kā ierasts, ne viss ir tik melnbalts, kā vidējam viedokļa nesējam gribētos domāt.

Krievijas pilsoņiem nekad nav bijis bezvīzu režīma ar Baltijas valstīm, un vīzas iegūšana vai neiegūšana nekad nav bijis jautājums ar 100% paredzamu atbildi.

Bet, kopš Latvija ir Šengenas zonā, Latvijas vīzas ļauj braukt pa visu Eiropas Savienību, ja tās ir tūristu vīzas, un dzīvot visā ES, ja tās ir kādas nebūt pastāvīgākas dzīvošanas un strādāšanas vīzas.

Cik viegli ir/bija dabūt Latvijas vīzu, salīdzinot ar, teiksim, Vācijas vai Čehijas, - man nav ne mazākās nojausmas. Varbūt tikpat, varbūt, ka ne. Bet nu fakts ir tāds, ka gan Krievijas tūristi, gan biznesmeņi, gan opozīcijas politiskie aktīvisti bieži izmanto Latvijas vīzas.

Īpaši pēdējos gados Baltijas valstīs ir ieradušies tūkstošiem politemigrantu, kam Putina Krievijā draud daudzgadīgi cietumsodi. Un kopš kara sākuma tiem ir pievienojušies arī tūkstošiem vienkāršākas un mazāk politiskas tautas, kam gribas izrauties no Putina jūga.

Vienlaikus uz Latviju ir jau desmitgadēm braukuši arī daudz pilnīgu putinistu, kam tīk slavēt Putinu no tālienes, vienlaikus dzīvojot vidē, "kur visi saprot krieviski" un tamlīdzīgi.

Pie mums ir bijis daudz ilgtermiņa vīzu tirgošanas, korupcijas ēna dažādos Latvijas pases iegūšanas gadījumos. Jūrmala, Ušakovs, Uzvara…

Jāatceras arī daudzie spiegošanas skandāli kas ir oficiāli atzīti, un arī tas, ka Igaunijā ir noķerti kādas 5 reizes vairāk krievu spiegu, netieši norādot, ka 4/5 no tiem, kas ir Latvijā, neviens nav atradis.

Plus vēl milzīgā Krievijas interešu politiskā pārstāvniecība Latvijā, nesalīdzināmi lielāka nekā kaimiņvalstīs - Savickis, Kalvītis, Šlesers - visi daudzkārt minēti kā Krievijas interešu lobētāji. Plus vēl dažādas politiskās partijas, utt., utjpr.

Atpakaļ uz sākumu - ja paskatāmies uz to, ka vajadzētu palīdzēt Krievijas politiskajiem bēgļiem - jā, var argumentēt, ka, viņus deportējot, var iznākt kā ar ebrejiem, kurus deportēja atpakaļ uz nacistisko Vāciju.

Plus vēl valstī ir arī tūkstošiem baltkrievu politisko un biznesa bēgļu, tūkstošiem ukraiņu kara bēgļu, Krievijas pensionētās militārpersonas, 20. gadsimta padomju kolonisti, 19. gadsimta krievu reliģiskie bēgļi un vēl daudz dažādu cilvēku, kas runā krievu valodā.

Un tam visam pāri ir fakts, ka Latvijā ir daudz pieklusinātāks atbalsts Ukrainai. Cilvēki baidās izteikt savu viedokli jo proputiniski kaimiņi var kaut ko pateikt vai izdarīt. Pašlaik esmu Viļņā, un šeit vaibs ir pilnīgi cits.

Ņemot visu teikto vērā, viegli varu iedomāties, ka Iekšlietu un Ārlietu ministrijām Latvijā ir bijis jāžonglē un jālavierē starp dažādiem riskiem un pienākumiem, lai nodrošinātu gan nākotnes mieru, gan tagadnes kārtību un lai visiem būtu iespēja vēl gadiem cepties tviterī.

Ir kaut kāds procents no vīzu saņēmējiem, kas ir "labi", un ir kāds, kas ir "slikti". Miera laikos "slikti" procents bija pieļaujams lielāks, kara laikos - mazāks. Mūsu ministrijām ir jāaizstāv mūsu valsts intereses vispirmāk, un es ceru, ka šie riski tiek izvērtēti pareizi.

Un, ja sajutīsimies drošāki - tad ceru, ka atkal varēsim biežāk dot pajumti tiem, kas cīnās pret Putinu kaut vai tikai mazliet un kaut vai arī ne vienmēr ticami. Bet, ja nejūtamies - tad tas nav mūsu pienākums.

Pārpublicēts no Twitter.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Kāpēc jums vajadzētu nobalsot par mums - Marksa mūsdienu mazbērniem

FotoLīdz Saeimas vēlēšanām tikai 5 dienas, un, ja vēl turpini izlemt, par kuru politisko spēku atdot savu balsi, piedāvāju 15 iemeslus, kāpēc balsot par 15. sarakstu – Progresīvajiem.
Lasīt visu...

15

Vai "Konservatīvo" sīkpartijā atdzimst nacisms?

FotoŠis jautājums man radās jau pirms diviem gadiem, kad Vācijas kolēģi vērsa uzmanību uz simbolu iespējamu izmantošanu un simboliskajiem tekstiem, ar ko tika rotāti aizsaulē aizgājušās Jutas Strīķes, vienas no Jaunās konservatīvās partijas līderēm, bēru vainagi no viņas partijas biedriem.
Lasīt visu...

21

Nacionālisms, nacisms, fašisms, pozitīvais nacionālisms un citi "ismi"

FotoJums nepatīk garas runas un mani garie raksti, tāpēc šoreiz būs īsāk. Tam, par ko runāšu, ir dažādi nosaukumi, tam daudz ko nepelnīti piedēvē, un tam ir dažādas izpausmes, bet patiesībā runa ir par vienu un to pašu – par patikšanu un nepatikšanu.
Lasīt visu...

21

Tautvaldība ir tautas pārstāvniecība valsts pārvaldes lēmumu pieņemšanai, valsts pārvaldes institūciju veidošanai un lēmumu pieņemšanai

FotoSatversmes 1. nodaļas 2.pants nosaka: “ Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai.” Tā jau ir Tautvaldība - Valsts pārvalde, kurā piedalās daudzi sabiedrības locekļi caur/ar savu pārstāvniecību vēlēšanās. Mans viedoklis – ka tas ir galvenais TAUTVALDĪBAS princips, kas realizējams vēlēšanās.
Lasīt visu...

21

“Kapteinis Amerika” aicina taupīt

FotoVadīkļi Vakareiropā brēc par enerģētisko krīzi. S…di, ko ar zaļo dienaskārtību, suicidālām sankcijām un nesaimnieciskumu savārījusi izkurtējusī Eiropas elite, būšot jāizstrebj pārvaldītajām tautām. Latvijas vagari kā parasti skrējuši posta vezumam pa priekšu, tādēļ situācija Dievzemītē ir viena no traģiskākajām ES. Vietējai kliķei par laimi tauta Latvijā ir uz dumpjiem nolēmēta.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: ja tas mums izdevīgi, mēs izliksimies, ka atbalstām valsts aizsardzības dienestu

FotoNepieciešamība stiprināt Latvijas drošību laikā, kad blakus Eiropā notiek karš, šķiet pašsaprotama. Tamdēļ vietā ir Aizsardzības ministrijas piedāvājums sākt diskusiju par jaunu koncepciju – Valsts aizsardzības dienestu, kura ietvaros Latvijas pilsoņiem radīsies jauni, pavisam konkrēti pienākumi piedalīties valsts aizsardzībā.
Lasīt visu...

20

Esmu balsojis par partijām un politiķiem, kas ir līdzatbildīgi Latvijas izzagšanā, un atkal iešu uz vēlēšanām

FotoĻoti miglaini atceros savas pirmās vēlēšanas. Es tikko kā biju dabūjis PSRS pasi, ko tajā laikā deva vien 16 gadu vecumā, un bija jādodas uz vēlēšanu iecirkni. Padomju Savienībā tā bija svētku diena, plīvoja sarkanie karogi, un es gāju izdarīt kaut ko bezjēdzīgu, jo toreiz vēlēšanas bija vien butaforija. Es to apzinājos, bet nu man bija sava pase – un es gribēju to kaut kur izmantot! Neatceros pat, par ko toreiz bija balsošana. Bet man ļoti paveicās – tās bija pirmās un pēdējās bezjēdzīgās vēlēšanas.
Lasīt visu...

3

„Attīstībai/Par” nopirkta publikācija „Delfos”: es nemaz neesmu tāds hameleons un gļēvulis, kā jums izskatās, jo man ir apņēmība

FotoJūsu balss izšķirs, kas vadīs mūsu valsti. Pirms četriem gadiem es atbalstīju Kariņu, jo bija jānosargā valsts no populistiem. Kā komandas cilvēks es krīzē premjeru nekritizēju. Bet šobrīd mans pienākums ir runāt tieši: nedrīkst bremzēt valsti vēl četrus gadus. Ir jārīkojas daudz izlēmīgāk. Es esmu gatavs uzņemties atbildību un lūdzu jūsu atbalstu.
Lasīt visu...

21

Logs vai varnešu kolektīvās pašsaglabāšanās instinkts

FotoMums katram ir izveidojies vai izveidots savs logs, caur kuru mēs uzlūkojam pasauli. Un šie logi mēdz būt ļoti dažādi – gan plastikāta, gan koka, gan ar ieplīsušiem stikliem, tie mēdz būt arī kādā krāsā tonēti, gan netīri, gan miglaini. Tāpēc arī tas, ko mēs ieraugām caur savu logu, mēdz kardināli atšķirties no tā, ko caur saviem logiem redz citi, kaut patiesībā mēs lūkojamies uz vieniem un tiem pašiem priekšmetiem un aplūkojam vienas un tās pašas darbības.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Jaunzemes rīcība vērtējama kā amata pienākumu, konkrēta rīkojuma vai uzdevuma nepamatota nepildīšana vai novēlota, nolaidīga vai nekvalitatīva pildīšana

Ceturtdien, 15. septembrī finanšu ministrs Jānis Reirs ir izdevis...

Foto

Nedodiet sevi apmuļkot! Sīkumains, bet ļoti bīstams

«Okupāciju noliegt? Manā skatījumā tā ir bijusi. Attaisnot Krievijas prezidenta darbību es netaisos, un tā nav man simpātiska. Neskatos...

Foto

Paskaidrojumi Plešam: nav labi, ja nepatiesu informāciju apzināti izplata tik augsta valsts amatpersona kā vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs

[1] 2022. gada 25. augustā Daugavpils...

Foto

Inflācijas krīze – laiks, kad mērķtiecīgi izvēlēties Latvijas uzturproduktus

„Rudentiņis – bagāts vīrs,” septembrī, vācot ražu vai gādājot krājumus ziemai, teica mūsu senči. Septembris mūsdienās ir...

Foto

Politikā man kopā ar Pavļutu pie siles tikt neizdevās, tagad izmēģināšu „dzimumu līdztiesības” tēmu

"Dzimumu līdztiesība?! Mums taču ar to viss kārtībā!" ir biežākā reakcija, kad...

Foto

Tikai nesmejieties, kad es jums mēģināšu iestāstīt, ka Latvijas valsts šajos četros gados ir kļuvusi drošāka un stiprāka

13. Saeima ierakstīs Latvijas valsts politiskajā vēsturē vismaz trīs...

Foto

1. oktobra mājsēdes organizatori

Piežmiegusi CVK naudu Saeimas vēlēšanu popularizēšanai, kliķe atklāti aicināt uz boikotu tomēr neuzdrošinās. Taču izskatās, ka varneši nudien ir nobijušies no ļaužu...

Foto

Subjektīvs Saeimas deputātu kandidātu sarakstu apskats

Pirms kāda laika aicināju iet uz vēlēšanām un balsot kaut par pašu lielāko “dunduku”, tikai pret varas partijām. Pie viena...

Foto

LPSR 2.0 kūrē reliģiju

Levits, kas identificē sevi kā latvieti, sadarbībā ar valdošās koalīcijas tieslietu ministru (lasi – boļševiku komisāru) Bordānu ir iesniedzis likumprojektu, lai mainītu...

Foto

Vēlēšanas: piedalīties vai ignorēt?

Pēc vairāku lasītāju lūguma mēģināšu “izvilkt esenci” un īsi pamatot savu jau vairākkārt pausto viedokli par “vēlēšanām” mūsdienu Latvijā un to lomu...

Foto

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda bezatbildīgo aicinājumu doties meklēt un fotografēt lāčus

Dzīvnieku aizsardzības organizācijas nosoda nepārdomāto un provokatīvo publiskajā telpā izskanējušo Latvijas Nacionālā dabas muzeja iniciatīvu,...

Foto

Elektrizētā priekšvēlēšanu kampaņa

Par Dievzemītes “reņģēdāju” nežēlīgu dīrāšanu 2007.—2010. gada finanšu krīzes laikā Valdis Dombrovskis (JV) ticis pie amata Eiropas Komisijā. Toreiz pat starptautiskie naudas dūži...

Foto

Jehovas liecinieki atsāk apmeklēt cilvēkus viņu dzīvesvietās

Pēc divarpus gadu pārtraukuma no 1. septembra Jehovas liecinieki visā pasaulē, arī Latvijā, atsāks to savas darbības aspektu, kas...

Foto

Uzņēmuma pāreja – jaunā VID granāta

Nu jau ar zināmu regularitāti līdz mums nonāk lietas, kur Valsts ieņēmumu dienests (VID) apgalvo, ka ir notikusi uzņēmuma vai...