Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pilnīgi skaidrs, ka, ja pats Dievs vēlētos iepriecināt latviešu inteliģenci, visticamāk viņam tas neizdotos. Panika ap Rīgas domes apsveikuma kampaņu tam ir ļoti labs apliecinājums.

Sāksim ar kampaņas teksta tulkošanu krievu valodā. Šeit sašutušo inteliģenci mulsināja vārda "язык" lietojums, kuram krievu valodā ir divas nozīmes - valoda un mēle.

Pats par sevi saprotams, ka pirmais, ko sašutusī inteliģence iedomājās, aplūkojot vārdu "mēle", bija vulgāras asociācijas ar šo vārdu. Šo uzvedību var salīdzināt ar ieslodzītajiem cietumā, kad viņu priekšā tiek izrunāts vārds “gailis”, kuram ir dubultnozīme tikai un vienīgi, ja tu dzīvo pēc “poņatijam”.

Turpmāk, veidojot dizainu, Latvijas māksliniekiem noteikti jāņem vērā, ar kādu auditoriju viņi strādā, un jāpārbauda katra vārda nozīme pieaugušo izklaides portālos un kriminālvārdnīcās.

Tālāk sašutušajai inteliģencei nepatika ornamenta krāsas, kas, pēc viņu pārliecības, nav nekas cits kā Georga lente, jo ornamentā izmantotas oranžas un melnas krāsas, kā arī paralēlas līnijas.

Tā kā sašutušajai inteliģencei parasti nav laika tādiem sīkumiem kā kompozīcijas detaļu analīze, viņiem diemžēl neizdevās ieraudzīt, ka bildē papildus oranžajam un melnajam ir arī tumši zaļš fons.

Tiesa, pat ja viņi būtu ieraudzījusi attēlā redzamo tumši zaļo krāsu, visticamāk, 12. gadsimta sēļu sievietes tērpa krāsu gammu tajā neatpazītu, jo šādus tērpus ieraudzīt “onlyfans” aplikācijā, ko, kā izrādījās, izmanto daudzi sašutušas inteliģences pārstāvji, ir neiespējami.

Ņemot vērā notikumus ar šo kampaņu, man ir mazliet bail domāt par tiem cilvēkiem, kuri glabā sēļu kultūras tradīcijas, jo nemaz nav izslēgts, ka par šiem tērpiem viņi pavisam drīz var tikt pasludināti par tautas ienaidniekiem, tanku bučotājiem un kolaborantiem. Un tos sēļu kultūras glabātājus, kuri uzdrošinās valkāt sēļu spirāles uz galvas, kas patiesībā ir viena liela Georga lente, iespējams, drīz sāks vispār šaut tieši uz ielas bez tiesas un izmeklēšanas.

Interesanti, ka, ja mēs tautas ienaidnieku sarakstam sākām pievienot krāsas, tad tas mums novedīs uz ļoti slidena ceļa. Piemēram, šajā sarakstā pilnīgi noteikti tiks iekļauts dzintars, īpaši tas, kurā sasaluši tumšas nokrāsas graudi. Teikt, ka dzintara dienu, kas tiek atzīmēta 4. septembrī, latviešiem uzspieda krievu spiegi, manuprāt, nav vērts, jo tas pats par sevi ir saprotams.

Tas viss arī latviešu māksliniekiem ir skaidri jāpatur prātā nākamreiz, kad viņi savā mākslā vēlas izmantot dzintara nokrāsas.

Vēl interesantāks ir tas ka, ja, „Google” attēlu meklēšanā ievada frāzi “Lāčplēša diena”, kuras priekšvakarā, starp citu, tika izveidota Rīgas domes apsveikuma kampaņa, tad uz ekrāna parādīsies daudz oranži melnu bilžu. Uz to skatoties, atliek tikai cerēt, ka Lāčplesis nebija komunists.

Arī ļoti dīvaina situācija izveidojās ar tiem sašutušās inteliģences pārstāvjiem, kuri nesen mēģināja aizstāvēt Brektes kunga sienas meistardarbu. Tad viņi kailajās krūtīs uz bērnu izglītības iestādes sienas nemaz nemanīja vulgaritātes piegaršu. Bet, tiklīdz apsveikuma kampaņas grafiskais dizainers paņēma rokās oranžu zīmuli, sašutusī inteliģence viņu nekavējoties apzīmēja par Kremļa aģentu. Kas ir iemesls šādai ļoti selektīvai pieejai, sašutusī inteliģence diemžēl neprecizē.

Visas šīs panikas rezultātā arī kļuva skaidrs, ka daļa no sašutušās inteliģences pārstāvjiem patiesībā nemaz nav nekādi intelektuāļi, bet gan parastie gopņiki ar rasisma un šovinisma pazīmēm.

Piemēram, visā valstī pazīstamais advokāts Arturs Zvejsalnieks, tviterī stāstot par savām kampaņas asociācijām ar Georga lenti, šo lentīti nosauca par “kolorādo lenti”. To izdarīja cilvēks, kurš ļoti labi zina, ka publiski pausta naida runa ir kriminālsodāma rīcība.

Ja advokāts Zvejsalnieks atļaujas izteikt šādus principā prettiesiskus paziņojumus publiski, tad var tikai minēt, kādas vēl prettiesiskas darbības viņš ir gatavs veikt aiz sava advokātu biroja jau slēgtajām durvīm.

Kopumā visa šī panika kārtējo reizi parādīja, kas īsti ir mūsu valsts inteliģence un cik labi ta pārzina savas dzimtenes kultūru.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...