Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Viens no būtiskākajiem kritēriju kopumiem, lai izvēlētos, kam pārdot kādreizējo Liepājas metalurga meitasuzņēmumu Liepājas osta LM, līdztekus augstākajai cenai un daļu apmaksas termiņam bijis tas, vai pretendents izteicis piedāvājumu arī paša metalurģijas kombināta iegādei, rāda Pietiek rīcībā nonākušie Liepājas osta LM pārdošanas noteikumi, kurus publicējam.

Tomēr maksātnespējas administratora Haralda Velmera un pārdošanas konsultanta Prudentia izraudzītais pircējs - "pretendents Konstantin Goncharov", kā viņš minēts Velmera vēstulē, - pēc Pietiek rīcībā esošās informācijas, nav starp pretendentiem uz Liepājas metalurga iegādi.

Vienlaikus Velmers pirmdien, ziņu aģentūrai LETA komentējot cita Liepājas osta LM potenciālā pircēja, kurš piedāvājis vairākkārt lielāku cenu par uzņēmumu, Kirova Lipmana atraidīšanu, šo lēmumu pamatojis tieši ar faktu, ka Lipmans neesot starp pretendentiem uz Liepājas metalurga iegādi, ar kuriem tiek turpinātas sarunas. "Pretendents Konstantin Goncharov", kā Pietiek ziņoja jau svētdien, par Liepājas osta LM piedāvājis 150 000 eiro, bet Lipmans - 555 000 eiro.

Tāpat Pietiek rīcībā nonākušais Velmera nosūtītais piedāvājums Liepājas osta LM pircējiem arī raksturo, cik vērtīgs ir šis aktīvs. Liepājas osta LM pircējs par 150 000 eiro pēc būtības iegādājies arī ilgtermiņa nomas līgumu vairākām piestātnēm un teritorijai Liepājas ostas teritorijā, kas izmantojama sauskravu uzglabāšanai.

Līgumi, kurus Liepājas osta LM noslēgusi ar Liepājas speciālās ekonomiskās zonas pārvaldi, dod piestātņu nomas tiesības līdz pat 2028. gada 12. martam, rāda Velmera sagatavotais piedāvājums investoriem. Tāpat dokumentā uzsvērts, ka pirms krīzes Liepājas metalurgs sava ostas meitasuzņēmuma attīstībā 2011. un 2012. gados investējis 6 miljonus eiro.

Tas parāda, cik kārdinošs kumoss investoriem patiesībā bijis Liepājas metalurga kādreizējais meitasuzņēmums ostas teritorijā, un, ka "par sviestmaizi" nav pārāk smagi teikts, salīdzinot uzņēmuma patieso vērtību iepretim tā pārdošanas cenai - 150 000 eiro.

Velmera sagatavotais piedāvājums investoriem arī prognozē, ka Liepājas osta LM, sākot ar 2015. gadu, sāks atgūties no Liepājas metalurga krīzes un sekojušā kravu apgrozījuma krituma radītajiem zaudējumiem. 2014. gada plānotā neto ieņēmumi uzņēmumam ir 4,431 miljons eiro, bet 2015. gadā - jau 5,164 miljoni eiro. Pirms krīzes 2012. gadā uzņēmuma neto ieņēmumi bija 14,283 miljoni eiro.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...