Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    2   1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

....

12.06.2016. 17:52

»

HA

Kas jāpierāda? to ka nepieņem, vai to, kas tas atbilstoši startautiskajām vienošanās ES atzīts par oficiālu maksāšanas līdzekli ES teritorijā


O, šis ir labi! Juristi??!!

Vai tas nozīmē, ka varu fiziski stāvēt ar 10 eur rokā pie valsts kases un iesūdzēt, ja nepieņem?

Man bija situācija, ka (nezinu kā) VIDā rādījās nodoklu parāds 4 centi (0,04 eur). Laikam maksājot banka novilka lielaku komisiju un nepietika, vai tml. Un es tajā brīdī biju jau aizvēris mikrouzņēmumu, nakamais nod. makšajums vairs nav jāskaita. Zvanu uz VIS un jautāju, kā viņuprāt, lai es viņiem atdodu šos 4 centus, ja pārskaitījums uz valsts kasi maksā divi vai trīs eur, neatceros? Tā arī nevarēja man neko atbildēt. :) Laikam tas parāds karājas, sen neesmu ieskatījies eds, un ja nu sāk skaitīt procentus?

Atbildēt

Muļķu Zeme, XXI gadsimts

24.05.2016. 16:14

»

Panamas papīrs

tu patiešām esi nesekmīga kaktu aborta rezultātā izdzimis totāls TIZLENIS


ES, Untūns Mzpisāns, pazīstams ar iesauku Mazpisāns patiešām esmu nesekmīgs kaktu aborta rezultāta izdzimums, muļķis no Muļķu zemes totāls TIZLENIS.Brīžiem sarakstos pats ar sevi.

Atbildēt

Panamas papīrs

24.05.2016. 15:13

»

Tizlenis

Mikropisān, dabūsi starp acīm! Reāli! Jo normālu valodu nesaproti


tu patiešām esi nesekmīga kaktu aborta rezultātā izdzimis totāls TIZLENIS.

Atbildēt

Saulvedis

23.05.2016. 13:37

»

atkal kārtējais

pilnmēness


Pilnīgi piekrītu, tie ārprātīgie "skarbi traumētie juristi" iedomājas, ka cīnās ar valsti, bet patiesībā valsts cīnās a ršādiem ārpratīgajiem, kam nav ko darīt.

Atbildēt

Panamas papīrs

23.05.2016. 11:11

»

Nikolajs Buivids

Tēze: Uzziņa ir veids, kā privātpersona var uzzināt kompetentās iestādes viedokli par tiesību normu piemērošanu konkrētā situācijā, pirms ir uzsākta publiski tiesisko attiecību dibināšana (administratīvā akta izdošana). Caur tiesībām uz uzziņu persona īsteno savas konstitucionālās tiesības zināt savas...


No savas pieredzes gan pārstvot, aizstāvot privātpersonu tiesības tiesās - tiesā, administratīvajā tiesā, iestādēš esmu daudz iemācījies, nonācis pie atziņām, ka dodu priekšroku tikai savām interesēm, netērējot laiku citu tiesību aizstāvēšanai.Meklēju curumus likumdošanā uz tos izmantoju savām privātajām interesēm, tostarp Eiropas mērogā.Ja ko pasāku, man ir gatava, tiesiski neapstrīdama shēma.Esmu zaudējis jebkādu tiesisko paļāvību, paļaujoities uz to, ka iestādes un tiesa rīkosies tiesiski.

Neredzu arī nekādu jēgu ierēdņus iestādēs un tiesnešus apgaismot par šiem likumdošanas trūkumiem. Jo pārsvarā aizstāvim tiesnešu vietā jāpierāda pieradījumu spēks, jo ne ierēdņi, ne tiesa tos nevēlas saskatīt.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

23.05.2016. 10:39

Tēze: Uzziņa ir veids, kā privātpersona var uzzināt kompetentās iestādes viedokli par tiesību normu piemērošanu konkrētā situācijā, pirms ir uzsākta publiski tiesisko attiecību dibināšana (administratīvā akta izdošana). Caur tiesībām uz uzziņu persona īsteno savas konstitucionālās tiesības zināt savas tiesības, kas ir vērstas uz tiesiskās noteiktības un tiesiskās skaidrības nodrošināšanu. Šo tiesību īstenošanas rezultātā persona var plānot savu rīcību, nebaidoties, vai pati ir pareizi sapratusi tiesību normas.

Tēze: Uzziņa tās adresātam nav saistoša. Tā ir personas pašas izvēle, vai tā rīkojas atbilstoši uzziņā teiktajam. Savukārt iestāde, kas uzziņu sniegusi, nav tik brīva savā rīcībā. Proti, atbilstoši Administratīvā procesa likuma normām, ja uzziņas adresāts ir rīkojies atbilstoši viņam izsniegtajai uzziņai, tad iestādes vēlāk izdotais administratīvais akts, kas attiecas uz jautājumu, par kuru uzziņa sniegta, parasti nevar būt adresātam nelabvēlīgāks arī tad, ja iestāde vēlāk konstatē, ka uzziņa nav bijusi pareiza. Tādējādi uzziņai likumdevējs ir piešķīris īpašu statusu tiesiskās paļāvības kontekstā, un taisnīguma princips prasa, lai iestāde attaisnotu privātpersonas paļāvību, ko radījusi uzziņa. Minētais princips gan nav absolūts - ir iespējami gadījumi, kad kļūdaina uzziņa nepasargā indivīdu no tam adresēta administratīvā akta izdošanas, kurš ir nelabvēlīgāks kā sniegtā uzziņa.

Tēze: Tiesiskās paļāvības princips ir viens no tiesiskas valsts pamatiem. Atbilstoši šim principam valsts pārvaldei jārīkojas paredzami un konsekventi, savukārt privātpersona, ja tā saņēmusi skaidru iestādes viedokli kādā jautājumā, uz to var paļauties, attiecīgi plānojot savu rīcību. Vērtējot tiesiskās paļāvības principa piemērošanu, katrā konkrētā situācijā ir jāpārbauda, vai bija kaut kas, uz ko privātpersona varēja paļauties (skaidrs iestādes izteikums), vai attiecīgā persona tiešām uz to paļāvās, vai attiecīgā personas paļāvība konkrētajā gadījumā ir aizsardzības vērta.

Tēze: Gadījumos, kad iestāde ar kļūdainiem izteikumiem radījusi privātpersonai tiesisko paļāvību uz kādu konkrētu rezultātu, tai administratīvā akta izdošanas procesā jāsakaras ar divu tiesību principu – tiesiskuma principa un tiesiskās paļāvības principa sadursmi. Proti, no vienas puses, privātpersonai ir tiesiskā paļāvība, ka iestāde rīkosies atbilstoši iepriekš paustajiem izteikumiem. No otras puses, iestādes darbībām jāatbilst tiesību normām, tās rīcībai jābūt tiesiskai – jāatbilst tiesību normām. To, kuram principam ir dodama priekšroka, jāizlemj katrā konkrētajā gadījumā.

Skatīties:

Latvijas Republikas Augstākās tiesas
Senāta Administratīvo lietu departamenta
2008.gada 14.februāra
SPRIEDUMS
Lieta Nr. A42231904

SKA – 34/2008

Atbildēt

Nikolajs Buivids

23.05.2016. 10:34

»

Panamas papīrs

Attiecībā par tiesībam veikt maksājumus, kas ir obligāti saskaņā ar valsts prasībām...


Te, es tev, Panamas papīrs 23.05.2016. 10:27, pilnīgi piekritu.
Tā, kādreiz, rīkojos arī es.

Atbildēt

Panamas papīrs

23.05.2016. 09:27

»

Dainis Grabovskis

Un kā rīkoties tai gadījumā, ja neesi bankas konta turētājs, kā veikt pārskaitījumu un, kas tas pārskaitījums tāds ir


Attiecībā par tiesībam veikt maksājumus, kas ir obligāti saskaņā ar valsts prasībām.

Jums jāraksta iesniegums saskaņā ar APL par uzziņas pieprasīšanu (nejaukt ar izziņu).

Jums jāapraksta situācija un jāuzdod jautājums, kas attiecas uz Jūsu tiesībām. Iesniegumu varat iesniegt jebkurā valsts iestādē. Iestāde to pārsūtīs kompetentajai iestādei. Ja kompetenta iestāde uzskatīs, ka nav spējīga atbildēt uz Jūsu uzdoto jautajumu, viņa šo iesniegumu nosūtīs Tieslietu ministrijai.

Atbildi, ko saņemsit, varat pārsūdzēt kā administratīvo aktu saskaņā ar APL.

Atbildēt

Panamas papīrs

22.05.2016. 13:43

»

008

Vai tad jūs neviens nejūtat, ko varneši cenšās panākt? Regulā un vada Latvijas valsti tas pats "Politbirojs! Tikai žēl ka esam mantojumā saņēmuši (to saka kremlis) homoseksuālistu ģimeni! Viņi ir paveikuši to, ko neviens normāli domājošs cilvēks nekad nebūtu pielaidis! Godmanis nopirdās"Tautai jānolaiž...


Par pēdējam VID aktivitātēm ir atbildīga Pasaules banka, kas Reizniecei-Ozolaai un Pētersonei izvirzīja prasību, palielinat ieņēmumus, samazināt VID darbinieku skaitu, kad viņa nule bija ASV, lai PB var atgūt līdzekļus, ko pašalaik aizdod 1.3 miljardi.

Visa ierēdniecība dzīvo uz valsts parāda.

Atbildēt

008

22.05.2016. 13:19

Nikolaj, es Tevi ļoti labi saprotu! Tu kā Maksims Gorkijs reiz teica: Mana akadēmija ir mana dzīves pieredz. Bet, tas esošais Politbirojs ir mācīts un mācīts, kā tādus kā Tevi un mani apčakarētu. lielākais ļaunums ir, ka Mūsu tauta nav vienota! 1940. gadā bija tas pats. No Kremļa viens teica: Jūs varat pateikties savai tautai, kas parakstīja papīru par iestāšanos PSRS! Prof. Kirhenšteins brauca lūgt Staļinam, lai neatsaka! V.Lācis berzēja rokas, ka ticis pie varas. Vai tagad nav tas pats? Ēbreji labu dziesmu sacerēja priekš Tautas" "Šī ir pēdējā cīņa, kas ar uzvaru nāks......" Nikolai, cerība mirst pēdejā! Tev teisnība!!!

Atbildēt

008

22.05.2016. 13:06

Vai tad jūs neviens nejūtat, ko varneši cenšās panākt? Regulā un vada Latvijas valsti tas pats "Politbirojs! Tikai žēl ka esam mantojumā saņēmuši (to saka kremlis) homoseksuālistu ģimeni! Viņi ir paveikuši to, ko neviens normāli domājošs cilvēks nekad nebūtu pielaidis! Godmanis nopirdās"Tautai jānolaiž asinis"! Izrādās, viņam 300 000 bija par maz? Tad izpārdeva, viekārši iznīcināja Rūpniecību, lauksaimniecību, iedzina Tautu tādā Tūplī, ka patreiz mēs, Tauta sākam saprast, kas ir kas. Tas, kas neizdevās KPSS programmai, cenšas paveikt tagad! Kāds ir nomenklatūras skaits Valstī? Ir 285 000 darbinieki, kuri neko nerada! Pareiziniet ar 1000 vid. algu! 1940.gadā bija 18 700 darbinieki! PSRS laikā 150 000. Tātad, lai šādas naudas iegūtu, jādara kas? Nodokļi!!! Un no kā? No mums visiem. Pat pensionārs maksā PVN 21% par jebkuru pirkumu! Domājiet, ko darīsim, lai visu to apturātu? Pastāv divi veidi: Vai nu iela, vai demokrātiska balsošana. bet, kas ies ielās, vai kas un par ko balsos Dilemma!

Atbildēt

fds

22.05.2016. 12:43

Situācija diezgan dažāda vispār... Bet par vienu gan piekritīšu - FM atbilde par to, ka skaidrās naudas iemaksu viņiem uzturēt ir marazms. Kā jau tur minēts - tur vajag cilvēku, kases aparātu, tas ir arī papildus darbs grāmatvežiem, inkasācija utt.

Vienīgi, ko es arī gribētu redzēt ir, ka uz Valsts kases kontiem varētu pārskaitīt bez komisijas maksas. Pats saskāros ar VID, kad nepareizi samaksāju un paliku dažus santīmus parādā - komisijas maksa bija daudzkārt lielāka par pārskaitījumu....

Atbildēt

reptilis

22.05.2016. 09:41

Kad valsts darbosies tautas interesēs?!Tad ,kad tur būs Tautas lobijs:)))...nevis Bičevskis,kurš ,kā redzat ir labi strādājis banku interesēs.....

Atbildēt

Dainis Grabovskis

22.05.2016. 09:08

»

Edy

uzraksti e pastu


Savu epasta adresi labrāt pievienošu, ja pietiek.com dos tādu iespēju. Šie neļauj pievienot epasta adresi. Lūdzu te mans tel. 26160160 Atsūti sms, nosūtīšu savu emaila adresi.

Ar cieņu, Dainis Grabovskis

Atbildēt

Dainis Grabovskis

22.05.2016. 09:04

»

andreiko

Absurds jau izcils, tomēr pavecs. Bičevskis jau sen vairs nav valsts sekretārs, bet komercbanku krančelis


Ko nozīmē cits cilvēks? Cik zemu jānolaižas, lai kaut, kas tāds prātā ienāktu. Var būt atradīsi kādu, kurš manā vietā visus rēķinus maksās? Tad var būt es būtu ar mieru turēt muti un nebrēkt par to, ka valsts ierobežo manas tiesības.

Atbildēt

andreiko

22.05.2016. 08:32

Absurds jau izcils, tomēr pavecs. Bičevskis jau sen vairs nav valsts sekretārs, bet komercbanku krančelis.
Ja pašam nav konta bankā (vai tas ir bloķēts), par jaunas pases saņemšanu tavā vietā var samaksāt arī cits cilvēks.

Atbildēt

Dainis Grabovskis

22.05.2016. 08:30

»

Edy

uzraksti e pastu


[email protected]


Ar cieņu, Dainis Grabovskis

Atbildēt

Nikolajs Buivids

22.05.2016. 00:07

Paldies jums visiem par komentāriem, bet īpaši par kritiskiem. Tie sekmē pareizāks paust domas un meklēt argumentus. Taču apspriešanā dzimst patiesība. Vai ne?

Atbildēt

Jānis

21.05.2016. 23:14

Darba likuma 70.pants. Darba samaksas izmaksas veids
Darba samaksa aprēķināma un izmaksājama skaidrā naudā. Darba devējam ir tiesības izmaksāt darba samaksu bezskaidrā naudā ar pārskaitījumu tikai tad, ja darbinieks un darba devējs par to ir noteikti vienojušies.
Kā tad ar šo? Neviens to nav atcēlis.....

Atbildēt

RRR --> to pārdomām: 21.05.2016. 21:18

21.05.2016. 20:59

Juus sakaat:
kad maksā veikalā - bankas nodevu apmaksā pārdevējs, kad maksā valstij (pārdevējam) - tad bankas nodevu apmaksā pircējs (nodokļu maksātājs un pārdevēja īpašnieks).
-
Juus kluudaaties.
Valsts nav valsts nodevas paardeveejs (vai valsts nodoklu paardeveejs).
Ar valsts nodevaam (un valsts nodokliem) tauta apmaksaajam savu kalpu - valsts darbinieku - pakalpojumus.
Valsts ir tauta ar savu varu savaa teritorijaa.
Tautai (valstij) ir tiesiski jaanodroshina iespeeja veikt savu kalpu - valsts darbinieku - pakalpojumu apmaksa tikai valsts nodoklu un valsts nodevu formaa BEZ papildnodevas un BEZ maksu prasoshiem papildpakalpojumiem!
-
Privaatbanku pakalpojumus un/vai to apmaksu nav jaaiejauc valsts pakalpojumu apmaksaa.

Atbildēt

pārdomām:

21.05.2016. 20:18

kad maksā veikalā - bankas nodevu apmaksā pārdevējs, kad maksā valstij (pārdevējam) - apmaksā pircējs (nodokļu maksātājs un pārdevēja īpašnieks)

Atbildēt

RRR

21.05.2016. 20:09

Valsts Kase savaa atbildee runaa par VISAAM valsts un pashvaldiibu iestaadeem, bet cilveeka jautaajums tachu ir TIKAI PAR VALSTS KASES pakalpojumiem!
Lai vismaz Valsts Kasee cilveeks var samaksaat valsts nodevu!
Valsts nodevu taadu, kaada taa ir, - bez papildnodevas un bez maksu prasoshiem papildpakalpojumiem!
-
Tas tachu ir absurds, ka Valsts Kasee nespeej vai nelauj iistenot apmaksas pienemshanu caur kasieri, bet citaas valsts iestaadees (un pashvaldiibu iestaadees) speej un lauj to iistenot caur kasieri!
-
Lai veicas visiem cilveekiem ciinaa par cilveektiesiibaam, tiesiskumu un taisniigumu!

Atbildēt

Dainis Gribovskis

21.05.2016. 18:16

»

Edy

uzraksti e pastu


Rakstu.

Atbildēt

HA

21.05.2016. 16:42

»

VB

"Starp citu - nepieņemot kasē eiropas savienības oficiālu maksāšanas līdzekli ko sauc par eiro banknoti Latija var iekulties lielās starptautiskās nepatikšanās...


Kas jāpierāda? to ka nepieņem, vai to, kas tas atbilstoši startautiskajām vienošanās ES atzīts par oficiālu maksāšanas līdzekli ES teritorijā.?
Varbūt vienkāršāk ir pierādīt, ka Latvijas tieslietu ministrija nav ES teritorija un uz to neettiecas ES darbojošās likuma normas.

Atbildēt

Dainis Grabovskis

21.05.2016. 14:41

»

VB

Atvainojiet, tā pilnīgi viņu pašu problēma


Tfu, tfu, tfu... Bet ja nu tomēr tev gadīsies, kādreiz veikt maksājumus Valsts kasē, pamēģini. Pamēģini nelietot interneta banku, bet ar skaidru naudu aiziet uz Valsts kasi un samaksāt! :D:D:D

Un tikai tad tu. Sapratīsi, ka tas viss nav nemaz tik smieklīgi.

Atbildēt

VB

21.05.2016. 14:31

»

Dainis Grabovskis

Attopies, viņiem jau nav KASES


Atvainojiet, tā pilnīgi viņu pašu problēma!
+ Valsts Kasei nav kases..., khmm...

Atbildēt

nu gan

21.05.2016. 12:49

»

Nikolajs Buivids

Man tas beidzas ne ar ko. Pietrūka spēks cīnīties ar viņiem, ka arī, tajos laikos, juridiskas zināšanas


Varētu padomāt, ka šajos laikos tev nepietrūkst juridiskas zināšanas?!

Atbildēt

Panamas papīrs

21.05.2016. 12:47

»

Nikolajs Buivids

Man tas beidzas ne ar ko. Pietrūka spēks cīnīties ar viņiem, ka arī, tajos laikos, juridiskas zināšanas


Cilvēk mīļais, Jūs cīnījāties pats ar savu muļķību! Ceru, ka esat to uzvarējis uz visiem laikiem. Labāk vēlu, nekā nekad..vismaz šajā jomā.

Atbildēt

Nikolajs Buivids

21.05.2016. 11:41

»

VB

"Valsts kases darbinieki paziņoja, ka tādu maksājumu pati kase nepieņem


Ja tāda situācija atkārtosies, tad tā arī darīšu.
Man patika, ka mēs protam ne tikai dusmoties, bet arī pajokot un pasmaidīt.
Paldies!

Atbildēt

VB

21.05.2016. 10:54

»

HA

Nu ko sacīt.Varu tikai vēl papiuldināt, ka SEB banka, par skaidras naudas izņemšanu no konta, kuram tiesas izpildītājs uzlicis apgrūtinājumu, prasa 10 eur...


"Starp citu - nepieņemot kasē eiropas savienības oficiālu maksāšanas līdzekli ko sauc par eiro banknoti Latija var iekulties lielās starptautiskās nepatikšanās."

Kas arī būtu jāpierāda. Agrāk pat uz naudas zīmēm bija rakstīts, ka tā okbligāti jāpieņem. Pārējie maksāšanas līdzekļi, tipa, čeki, vekseļi, kādi pārskaitījumi etc. bija sekundāri, kad saņēmējs tiem piekrīt - kā tam arī jābūt, ja vien nelietojam tīru zeltu.

Atbildēt

VB

21.05.2016. 10:48

"Valsts kases darbinieki paziņoja, ka tādu maksājumu pati kase nepieņem"

Ja Jūs saņēmat rakstisku atbildi, ka viņiem šī nauda nevajag, varējat mierīgi atstāt visu kā ir (nu, vismaz es tā būtu darījis). Tai tiesai ar to būtu pilnīgi jāpietiek, ka tā atkal man atgādinātu.

Atbildēt

Lauķis

21.05.2016. 09:40

Neko jaunu jau autors nav pateicis. Par visu, vienalga kā, maksājam mēs paši - VIENMĒR. Un pat dubultā, jo katrai valsts iestādei budžetu veido mūsu nodokļi. Bet par pakalpojumu tāpat jāmaksā. Tātad esam samaksājuši budžetā plus vēl par to, ka ierēdnis paceļ savu pakaļu vai pirkstu un kaut ko izdara.
Tas ir tieši tāpat kā ar NĪN. Par visu jau esi vienreiz samaksājis - un atkal katru gadu no jauna maksā par to, ka esi samaksājis.

Atbildēt

Neiedziļinoties detaļās

21.05.2016. 09:26

Par jebkuru karti arī jāmaksā, tā kā vienos vārtos

Atbildēt

Panamas papīrs

21.05.2016. 06:46

»

lauķis

Pareizi , tieši tāpēc jau arī Latvijai nav savas bankas


PB un ASV federālo rezervju intereses, kas drukā dolārus.

Līdzīgi ASV ES projekta instrumenti ir Eirovīzija ar politiskiem, mākslīgiem balsojuma rezultātiem, praidisms, kuru turpina bēgļu juku apstākļos politiku ar Stambulas konvencija, jo nevar tikai algot lezbes un gejus, lai tie iet gaājienos, jo kļūst apnīkstoši un bīstami gajieniem laikā, kad bēgļi pārpludina Eiropu.

Kamēr latviešu antiņi nesāks domāt globāli un redzēt latviesšu problēmas no globālā viedokļa, latviešu tautai nav nekādu izredžu.

Atbildēt

lauķis

21.05.2016. 06:36

»

sieg

Banku intereses pāri visam - über alles


Pareizi , tieši tāpēc jau arī Latvijai nav savas bankas.

Atbildēt

Panamas papīrs

21.05.2016. 06:15

„Valsts pārvalde savā darbībā ievēro cilvēktiesības; Valsts pārvalde darbojas sabiedrības interesēs. Pie sabiedrības interesēm pieder arī samērīga privātpersonas tiesību un tiesisko interešu ievērošana; Valsts pārvaldei, atsevišķai iestādei vai amatpersonai, īstenojot valsts pārvaldes funkcijas, nav savu interešu; Valsts pārvalde savā darbībā ievēro labas pārvaldības principu. Tas ietver atklātību pret privātpersonu un sabiedrību, datu aizsardzību, taisnīgu procedūru īstenošanu saprātīgā laikā un citus noteikumus, kuru mērķis ir panākt, lai valsts pārvalde ievērotu privātpersonas tiesības un tiesiskās intereses;
Valsts pārvalde savā darbībā pastāvīgi pārbauda un uzlabo sabiedrībai sniegto pakalpojumu kvalitāti; Tās pienākums ir vienkāršot un uzlabot procedūras privātpersonas labā; Valsts pārvaldes pienākums ir informēt sabiedrību par savu darbību. Tas attiecas it īpaši uz to sabiedrības daļu un tām privātpersonām, kuru tiesības vai tiesiskās intereses īstenotā vai plānotā darbība skar vai var skart; Valsts pārvaldi organizē pēc iespējas ērti un pieejami privātpersonai. Ja informācija, kura nepieciešama pārvaldes lēmuma pieņemšanai, kas regulē publiski tiesiskās attiecības ar privātpersonu, ir citas institūcijas rīcībā, iestāde to iegūst pati, nevis pieprasa no privātpersonas;
Valsts pārvaldi organizē pēc iespējas efektīvi. Valsts pārvaldes institucionālo sistēmu pastāvīgi pārbauda un, ja nepieciešams, pilnveido; Valsts pārvalde savā darbībā ievēro arī šajā pantā neminētus tiesību principus, kuri atklāti, atvasināti un attīstīti iestāžu vai tiesu praksē, kā arī tiesību zinātnē.”
==========================================

Šīs ir visparējās, emocionālās nostādnes. Vienvārdsakot - pasakas. Ja kāds vēl tādā vecumā tic pasakām, tad tā ir viņa paša vaina.

Bet pārējais, tostarp autora komentārs, ir nekas cits, kā "vecuma marasma" izpausme - kad tiesāšanās un strīdēšanās kļūst par diagnozi, dzīvesveidu.

Atbildēt

Lapas:    2   1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Grēkāzis ir, upurnazis trinas

FotoVecam sunim jaunus trikus neiemācīsi. Mežu daudzīpašnieks Modris Fokerots riskē sabiedrības ilgākā piemiņā palikt tieši kā uzskatāma ilustrācija šai parunai.
Lasīt visu...

21

Pieprasām atsaukt raidījumā "Nekā personīga" paustās nepatiesās un maldinošas ziņas

FotoSIA Pata un SIA Pata Board advokāti ir vērsušies SIA All Media Latvia ar pretenziju, kurā pieprasa atsaukt desmit maldinošas ziņas sižetā, kas tika pieteikts kā "No "Latvijas valsts mežu" koksnes eksporta uz Skandināviju krējumu nosmeļ privāts uzņēmums".
Lasīt visu...

21

Dieva valstība

FotoJānis Kristītājs ir teicis: «Atgriezieties no grēkiem, jo Debesu valstība ir tuvu klāt pienākusi.» (Mt 3:2) Ar šādiem vārdiem Jānis Kristītājs sāka savu publisko kalpošanu un kļuva par ļoti ievērojamu Dieva Vārda sludinātāju.
Lasīt visu...

21

IZM izstrādātie Augstskolu likuma grozījumi ir brāķis, kas būtiski jāuzlabo

FotoRektoru padome atklātā vēstulē vērsusies pie Saeimas deputātiem, kā arī Latvijas augstskolu mācībspēkiem un studentiem, informējot, ka likuma grozījumus, ko Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) izstrādājusi ar mērķi ieviest augstskolās padomes, uzskata par juridisku brāķi. Likumprojekta zemo kvalitāti apliecina fakts, ka dažādu institūciju iebildumi pret to izziņā apkopoti uz 570 lapām. Likumprojekts Saeimā ir būtiski jāuzlabo, un augstskolu pārstāvji aktīvi iesaistīsies šajā procesā.
Lasīt visu...

18

Tumsas spēki mēģina ierobežot mūsu iespējas tērēt nodokļu maksātāju miljonus tā, kā mēs vēlamies

FotoAr nekorektu un godprātīgas konkurences principiem neatbilstošu vēstuli Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) aicinājusi Latvijas Televīziju "savos redakcionālajos lēmumos neveidot papildus konkurenci komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem". LTV lūgusi Eiropas Raidorganizāciju apvienību (EBU) un Konkurences padomi sniegt savu vērtējumu par radušos situāciju. Latvijas Televīzija uzskata, ka NEPLP aicinājums ir ne vien nekorekts un liek domāt par mēģinājumiem ietekmēt sabiedriskās televīzijas redakcionālo neatkarību, bet arī uzskatāmi demonstrē NEPLP ieienteresētību komercmediju interešu aizstāvībā.
Lasīt visu...

21

Latvijā ar novadu reformu cenšas ievilkt un nostiprināt okupāciju radītās sekas – kam tas izdevīgi?

FotoLatvija kā novads, kā zeme gadsimtu gaitā bija dažādu okupācijas jūgu ietekmē. Ne mazums no jūras un sauszemes ieradās dažādi pirātiskie ieklejotāji. Un šo kungu valdīšanas vai ietekmes laikā izveidojās arī atsevišķu Latvijas zemes nostūru reliģiskās, kultūras un valodas tendences, ko tagad apzīmē par kultūrvēsturiskiem novadiem, ko saistībā ar novadu reformu izceļ, šķeļ un sadala Latviju un nu jau virza likumus un normas, lai ierādītu katra šī “novada” administratīvās robežas.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Valdība plāno pieņemt ar nejēdzībām pārpilnas dzīvnieku labturības prasības

Šajās dienās Ministru kabinets pieņem noteikumus „Dzīvnieku labturības prasības dzīvnieku patversmēs un dzīvnieku viesnīcās”. Nosaukšu tikai lielākās...

Foto

Tas apdraudēs dzīvības

Veselības ministrijas tuvākajā laikā plānotā slimnīcu līmeņu pārskatīšana var būtiski samazināt ārstniecības pakalpojumu pieejamību reģionu iedzīvotājiem....

Foto

Aicinu nepakļauties šauras personu grupas spiedienam un balsot par Varakļānu novada iekļaušanu Madonas novadā

Kā Varakļānu novada iedzīvotājs un viens no lielākajiem novada uzņēmējiem vēršos pie...

Foto

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums

Viss, kas šobrīd notiek Latvijā, ir totāls cilvēktiesību un tiesiskuma pārkāpums. Un Jums un mums...

Foto

Troļļi

Troļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos...

Foto

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

Savulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par...

Foto

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

Saskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu...

Foto

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

Eiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats...

Foto

Notiek valsts apvērsums: ja jūs tagad necelsieties, tad paši vainīgi

Saeimas Prezidijs ir sasaucis Saeimas attālināto ārkārtas sēdi 2020.gada 26.maijā pulksten 14.00 (e-Saeima platformā). Tas ir...

Foto

Tiek pārkāptas kaucošo motoru trokšņa ietekmes zonā dzīvojošo iedzīvotāju Satversmē noteiktās cilvēktiesības

Ne tikai jaunā koronavīrusa izraisītā slimība Covid-19 veicina nāves gadījumus, bet arī „...69 000 cilvēku...

Foto

Latvijā ir padevīga tauta, kas lieto vārdus, kuri "negriež" ausīs nevienam, un bāž galvu smiltīs

Mums Latvijā ir bijuši visvisādi "laiki". Vieni no senākajiem bija "vācu...

Foto

Izlaidums pandēmijas laikā: neviens tiesību akts neparedz vecāku tiesības piedalīties sava bērna izlaidumā

Tiesībsargs aicina IZM izstrādāt vadlīnijas par izglītības iestāžu izlaiduma pasākuma organizēšanu, ievērojot Covid-19...

Foto

Kad TAS beigsies?

Ārkārtas stāvokļa ieviešana ir ļoti būtisks solis, jo ietekmē visus valsts iedzīvotājus. Ņemot to vērā, būtu tikai normāli, ja valdība mūs informētu, kādiem...

Foto

Bondara situācijā būtu jāatkāpjas jebkuram

Progresīvie uzskata, ka pēc trešās instances nelabvēlīgā sprieduma maksātnespējīgās Latvijas Krājbankas lietā Mārtiņam Bondaram ir jāatkāpjas no Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētāja...

Foto

Kāpēc mūs uzskata par idiotiem?

Izskaidrojiet man. Es tiešām nesaprotu. 1. Epidemiologs (infektologs) Uga Dumpis neuzskata, ka visiem publiskās vietās obligāti sejas maskas būtu jānēsā. Un...

Foto

Aicinu mūsu gejus: jo vairāk palīdzēsiet aizsargāt daudzbērnu mammu un tēti, jo mazāk jums nāksies izmantot retoriku - mūs diskriminē

Ugunsdzēsēju un glābēju diena. Apsveicu! Taču...

Foto

Žurka Sparāns, JKP, Lembergs, valsts noslēpums un izzagšana, Kalnozola uzstājība, Pelēkie spēki un Tautas vara

Liels paldies M.Kučinska, J.Maizīša un N.Mežvieta kungiem, ka esat izķēruši žurku,...

Foto

Viendzimuma pāru kopdzīves regulējuma tiesībpolitiskā problemātika (pilnā versija, bez cenzūras)

2014. gada nogalē Latvijas juristu, politiķu un sabiedrisko darbinieku aprindās arvien biežāk sāka skanēt viendzimuma attiecību...

Foto

Kamēr pasaule cīnās pret netīriem miljardiem, tikmēr mums ir tikai “otkati” un nodokļu nemaksātāji

Cīņai pret nelegālās naudas legalizāciju pēdējo gadu laikā pasaulē pievērsta pastiprināta uzmanība....

Foto

Valsts naudu nedrīkst ieguldīt tur, kur nebūs pietiekamas atdeves

Igaunija, Latvija un Lietuva ir izveidojušas "mazo Šengenas" telpu Eiropā – telpu bez iekšējām robežām. No šodienas...

Foto

“Izdzīt četrgadīgu bērnu no tiesas zāles”: ieraksts no tiesas sēdes

Koronavīrusa pašizolācijas un attālinātā darba laikā bez ierobežojumiem turpinās Aivara Lemberga tiesāšana, kura norisinās pietiekami lielā...

Foto

Kāpēc jums jātic, ka mēs visu izdarījām ļoti laikus un ļoti labi, bet pie visa vainīgi tikai apstākļi

Ņemot vērā publiski izskanējušo informāciju, kas radījusi šaubas...

Foto

Vienkārši par sarežģīto: tikai tautiska, suverēna, pēc nacionālisma principiem veidota valsts var būt par pamatu īstas demokrātijas pastāvēšanai

Reizēm mēs pārāk sarežģīti runājam par vienkāršām lietām....

Foto

Par 2. Pasaules karu, 9. maiju, Latviju, latviešiem, krieviem un vēl šo to

Šodien ir divas aktualitātes - pasaules tautu celšanās cīņā pret "kovida" mega afēru,...

Foto

Kopā ar kinologiem un hipologiem mēs 9. maijā lieliski pastrādājām

“Ministru kabineta izdotais rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu neierobežo cilvēku tiesības individuāli apmeklēt jebkuru piemiņas vietu,...

Foto

Pārdomas par Covid - 19 afēru un ne tikai...

Mani draugi un tuvinieki var liecināt, ka sākotnēji, kad vēl nebija pietiekami daudz informācijas, es pret jauno...

Foto

Nepazaudēt Latvijas ekonomikas kodolu

COVID-19 krīze pasaules ekonomikā ienesusi krietnu devu nenoteiktības, sašūpojusi ierastās piegāžu ķēdes un patēriņa tirgus. Atsaukšos uz Alberta Einšteina teikto: “Kad tiek...

Foto

Bērniem invalīdiem nav naudas, 250 tūkstoši PR pakalpojumiem "APar" kampaņas veidotāja sievai gan ir

Tātad. C19 kļūst ļoti bīstams pēc 24.00, tad visam būs jābūt ciet....

Foto

Kurš normāls cilvēks dzird Dieva balsi un uzklausa aicinājumu glābt dzimteni no okupantiem?

Šorīt pa radio skanēja raidījums, kurā tika uzskaitītas visas iespējamās Žannas d'Arkas psihiskās...

Foto

Kam nāk smiekli, var pasmieties, bet šī ir mana prognoze par tuvāko nākotni

Kādreiz es izklaidējos ar troļļu kaitināšanu vienā no lielākajiem ziņu portāliem Latvijā. It...

Foto

Teorijā Latvija ir brīva valsts, praksē tā nav

Man nav nekādas saistības ar aktīvistiem, kas tika aizturēti pie Brīvības pieminekļa. Man nav skaidri šo cilvēku motīvi....

Foto

Koku ciršana Ziepniekkalnā ir ķecerīga rīcība: vēstule Rīgas Grebenščikova vecticībnieku draudzei

Daudziem Ziepniekkalnā viens no sāpīgākajiem notikumiem ir atļauja masveidā nocirst kokus, cik lasāms presē –...

Foto

Aicinu atcerēties, cik daudz pacietības ir mūsu tautā

Tautas vēsturiskajā likteņgaitā ir brīži, kuros summējas pašas būtiskākās, eksistenciālākās izvēles. Tad lemtais un paveiktais uz ilgiem laikiem...

Foto

Ko mums nozīmē 4. maijs?

Precīzākā un īsākā atbilde uz šo jautājumu iekodēta pašā svētku nosaukumā – "Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas diena". Tāds formulējums valsts kalendārā...

Foto

Vai tiešām vajag, par nākotni nedomājot, atteikties no dzelzceļa elektrifikācijas?

Rakstu saistībā ar savu reālu sirdssāpi par valdības publiskoto informācija, ka ekonomiku sildīs ar 75 miljoniem...

Foto

Vienotā likteņkopībā un vienotā gribā pašnoteicās visa latviešu nācija

Mīļie draugi! Demokrāti! Sirsnīgi jūs visus sveicu šodien mūsu demokrātijas pirmā gadsimta svētkos! Šodien aprit tieši gadsimts,...

Foto

Kur Latvijas valstij ņemt naudu? No cilvēkiem, kuriem tā ir?

Mūsu valsts ir nabadzīga, jo tajā piekopj atņemšanas un represiju politiku. Uz šīm pārdomām mani pamudināja...

Foto

Kā krīzē klājas vienkāršajai tautai, un cik taisnīgi mūsu valdības aparāts palīdz cilvēkiem pārvarēt krīzi

Dīkstāves pabalstus atsaka nodokļu nemaksātājiem? Prēmijas maksā visiem par papildu darbu...

Foto

Man kā Saeimas loceklim ir nodarīts pāri

Latvijas Republika ir neatkarīga demokrātiska republika, kurā Latvijas valsts suverēnā vara pieder Latvijas tautai, kura vispārīgās, vienlīdzīgās, tiešās, aizklātās...

Foto

Pasaka par loģiskās domāšanas attīstību

Pasakās, kuras paredzētas bērniem, labais vienmēr uzvar ļauno. Loģiskās domāšanas vidē izaugušais bērns kļūst par pieaugušo, kuram ir prasība, lai pareizais...

Foto

Krīze – iespēja drosmīgiem lēmumiem

Kā jau katra krīze, tā ir ne tikai lielāka vai mazāka ķibele, bet arī zināmā mērā iespēja. Šoreiz manas pārdomas par...

Foto

Globālās identitātes amoka skrējiens

Pandēmijai “Covid-19” lepni piestāv pārnestā nozīmē lietotas runas figūras. Tajā skaitā lepni piestāv alegorija “amoka skrējiens”. Alegorijas konkrētais tēls ir psihiskais traucējums vārdā...

Foto

Ekonomiskais vīruss

Ekonomikas izaugsmes bremzēšana, darbaspēka trūkums, algu lielāka izaugsme par darba ražīgumu - tie bija daži no jaunas ekonomiskās krīzes vēstnešiem, ko uzņēmēji un ekonomisti...

Foto

Dabas aizsardzības sistēmas reforma ir aizsegs nezaļu lobistu atbalstam

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības (VARAM) ministra Jura Pūces (A/PAR) steidzīgās reformas valstī izsludinātās ārkārtas situācijas laikā,...

Foto

Valdība, attopies

Neesmu nekāds profesors, esmu parasta "skrūvīte", kas strādā valsts pārvaldē un dzīvo no algas līdz algai. Bet vēlos padalīties ar dažām pārdomām par šodienas...

Foto

Vai var uzticēties Aigaram Strupišam kā Augstākās tiesas priekšsēdētāja amata kandidātam

Nododu publicēšanai pēdējos safabricēto disciplinārlietu tiesnešu disciplinārtiesas safabricētos lēmumus, no kuriem redzams, kā vienā gadījumā...

Foto

BVKB ietaupīja vairāk nekā 50%, uzstādot GPS, - paraksties par likumdošanas iniciatīvu

Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) 2018. gada sākumā lietoja 16 automašīnas un mēnesī patērēja 1600...

Foto

Kad Viņķele ļurina tukšu kā zariņu govs par savām orbītām

Noskatieties vēlreiz uzmanīgi Facebook publicēto video ar Viņķeli! Viņa vairākkārt saka, ka ministrijas ierēdņi no janvāra strādā “pastiprinātā...

Foto

Miljons eiro, lai korumpētu presi

Informācijas nozari ir būtiski skārusi Covid-19 krīze. Laikā, kad cilvēki paliek mājās, drukātās preses pārdošanas apjomi neglābjami samazinās. Lai ierobežotu epidēmiju,...

Foto

No kā vajadzētu mācīties mūsu politiķiem un ierēdņiem

“Unikāli! Tā kā Valkā mazturīgos, trūcīgos un daudzbērnu ģimeņu bērnus sākām ēdināt pirms MK noteikumiem, Izglītības un zinātnes...

Foto

Tas jaunais laiks, kas šalkās trīs... Pārdomas par zināmo nezināmajā

Dārgo lasītāj, ja vēlies viedokli par mūsu valdības pareizo/nepareizo rīcību epidēmijas laikā, infekcijas izplatības datu patiesumu/nepatiesumu...

Foto

Iebilstam pret Kalnciema kvartāla izpostīšanu

Rīgas domes Apstādījumu saglabāšanas komisijai, Rīgas pilsētas būvvaldei, RD Satiksmes departamentam no Āgenskalna iedzīvotājiem: lūdzam nelikvidēt kokus Āgenskalnā un rūpēties par...

Foto

Kas ir mana Galileja?

Dārgie brāļi un māsas Kristū. Jūdiem bija paraža pēc apbedīšanas vēl trīs dienas apciemot kapu, lai pārliecinātos, ka aizgājējs patiešām ir miris;...

Foto

Covid-19 pandēmijas aizsegā notiek mēģinājums iznīcināt iepakojuma depozīta sistēmu

Depozīta sistēma ir ražotāju atbildības sistēma – tas ir veids, kādā ražotāji nodrošina tiem uzlikto pienākumu izpildi...

Foto

Optimisma nomācošā aura

Sabiedrībā ir cilvēki, kuru amata pienākums ir izstarot optimismu. Sabiedrība no viņiem gaida vienīgi optimistiskus izteikumus. Taču tam nav jābūt sentimentāli šķebīgam optimismam...

Foto

Šis piebremzētais laiks un īpatnējās Lieldienas būs jauna, vienojoša pieredze mūsu likteņkopībā un iespēja apzināties garīgo brīvtelpu

Mīļie Latvijas cilvēki! Ir Lieldienu laiks. Mēs to sagaidām...