Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šoreiz es atvainojos, ka esmu anonīms. Izlasot šo stāstu, sapratīsiet. Ja vien pietiks pacietības izlasīt līdz galam. Ir labi “cepties” par dzelzceļu, satiksmes autobusiem. Tomēr ir situācijas, kad cilvēks ir nonācis atkarībā no apstākļiem un muļķīgi veidotas sistēmas radītajām problēmām. Un te ir runa par veselību un, iespējams, arī dzīvību.

Nevienam nenovēlu saslimt ar kādu onkoloģisku slimību. Valsts no vienas puses deklarē par zaļo koridoru, iespējām ātrāk un agrāk diagnosticēt vēzi, tā stadijas, metastāzes. Tik tālu viss ir sakārtots. Strādā.

Problēmas sākas, kad cilvēks nonāk Onkoloģijas centrā, RAKUS pakļautībā. Neko sliktu nevar teikt par ārstiem, medicīnisko personālu. Tie dara visu, cik nu viņu spēkos un izpratnē ir. Protams, ir daži gadījumi, kas izceļas, bet ne par to šoreiz. 

Ārsti nozīmē izmeklēšanas, analīzes un pēc rezultātiem arī nozīmē atbilstošo terapiju. Vārdā nesaukšu pacientu, un nav svarīgi - viņš vai viņa. Svarīgi ir tas, ka cilvēks. Viens no mums. Pacientam tiek nozīmēta staru terapija un ķīmijterapija. Tiek nosaukti pārtikas produkti, kurus nedrīkst lietot uzturā, lai starošanai būtu efekts.

Te nu arī nonākam pie būtības. Pacienti Onkoloģijas centrā tiek “baroti” trīs reizes dienā. Ja par brokastīm var teikt - dažreiz ēdamas, tad par pusdienām un vakariņām ir jāsaka - nav ēdamas.

Nav ēdamas divu iemeslu dēļ: ēdienā ir izmantoti produkti, kurus nedrīkst ēst (zirņus, kāpostus, dārzeņus (tomātus, gurķus, burkānus utt.), augļus (izņemot banānus), saldumus, rauga maizītes, treknu gaļu — cūkgaļu, aitas gaļu), un ēdiena kvalitāte rada pamatotas šaubas. Vai nu iesmacis, sācis bojāties, vai arī ir mēģinājumi šādā veidā “atbrīvoties” no nastas valsts budžetā. Kas ir svarīgākais - maksa par ēdināšanu būs iekļauta rēķinā par slimnīcu. MAKSA PAR TO, KO NEDRĪKST ĒST.

RAKUS un Onkoloģijas centra pacientus barot konkursā ir ieguvuši trīs uzņēmumi - “ALEKS UN V" (40003357396), SIA Concord Service Group (40003375103), Sabiedrības ar ierobežotu atbildību „CNC” (40203414564). Līgums ir noslēgts 22.12.2022. Līguma termiņš ir 60 mēneši. (1)

Labi, ir vēl risinājums - iet ārpus slimnīcas telpām uz kafejnīcām, cik nu to tuvumā ir. Taču, sākoties gripas epidēmijai, tiek noteikta karantīna un pacientu pārvietošanās brīvības ierobežojumi. Tātad - vai nu pacientiem jāēd slimnīcas ēdiens, vai arī jāpaļaujas uz tuvinieku, paziņu, draugu sagādāto pārtikas paciņu saturu. Ja draugi, paziņas un tuvinieki dzīvo tālu prom no Rīgas, tad jāmirst badā? Vai jālūdzas no palātas biedriem.

Hosams Abu Meri nupat piedalījās Onkoloģijas centra dienas stacionāra atklāšanā. Ar visu spozmi, un galma fotogrāfiem.(2) Tas viss tiek izgaismots, un varbūt ir labi, ka ir tāds stacionārs. Tikai ko darīt tiem onkoloģiskajiem slimniekiem, kuri atrodas karantīnā? Skatīties pa logu ārā un rīt siekalas, kad vēders prasa savu, ikdienišķo pārtikas devu?

Onkologi paši saka, ka pacientiem ir vajadzīgas pozitīvas emocijas, domas, miers un laba pārtika. Kā lai šie pacienti, kas atrodas karantīnā, atrod sevī dzīvesprieku cīnīties ar savu slimību, iet ārstēties. Viņiem jau tā ir bail no tā nenovēršamā. 

Tagad - kāpēc anonīmi. Man nav bail uzdot neērtus jautājumus ne ministriem, ne politiķiem, ja runājam par mani personīgi. Man ir bail par tuvu cilvēku, kas šobrīd atrodas karantīnā, ka pret viņu var sākties dažādas represijas, psiholoģiskas vai pat fiziskas. Un no otras puses, es nepārstāvu nevienu mediju, kur publicēt iegūtās atbildes uz uzdotajiem jautājumiem.

Mani jautājumi, ko es labprāt uzdotu Austrumu slimnīcas valdei (valdes priekšsēdētājs Normunds Staņēvičs, valdes locekļi - Kaspars Plūme, prof. Haralds Plaudis) un padomei (padomes priekšsēdētāja Tīna Kukka, padomes loceklis Valts Ābols), Onkoloģijas centra galvenajam ārstam Andrejam Pčolkinam ir šādi.

Kurš uzņēmums nodrošina Onkoloģijas centra pacientu ēdināšanu?

Kas ir izstrādājis staru terapijas un ķīmijterapijas pacientu ēdienkarti? Kuri dietologi ir bijuši piesaistīti šādas ēdienkartes izstrādāšanā? Kur var iepazīties ar šo ēdienkarti?

Kāpēc staru terapijas un ķīmijterapijas pacienti tiek ēdināti ar ēdieniem, kuru pagatavošanā ir izmantoti viņiem neieteicamie pārtikas produkti (zirņi, kāposti, ziedkāposti, dārzeņi (tomāti, gurķi, burkāni utt.), augļi (izņemot banānus), saldumi, rauga maizītes, treknu gaļa — cūkgaļu, aitas gaļa)?

Kurš dienests, kura struktūrvienība pārbauda ēdienu kvalitāti, kas tiek pasniegti pacientiem? Ir sūdzības, ka ēdiens ir neēdams, ierūdzis un pat slikti smako. Ir gadījumi, kad no ēdiena arī piemetas caureja.

Kāpēc pacientiem rēķinā par slimnīcu tiks iekļauta maksa par ēdināšanu, ja šāds pakalpojums izmantojams tikai daļēji, ne pilnībā? Kā pacients var sūdzēties par ēdiena kvalitāti? Kā tiek fiksēts, ka pacients ir atteicies no ēdiena tieši kvalitātes dēļ? Kā atteikšanās ēst slimnīcas ēdienu tiek fiksēta un aprēķināta rēķinā par slimnīcu?

Vai Austrumu slimnīcas valde, padome un Onkoģijas centra galvenais ārsts kaut reizi ir pagaršojis pacientiem pasniegto ēdienu, tā, nevienu no personāla nebrīdinot? Ja nē, kāpēc ne? Negaršo? Nav drosmes? Vai nav vēlēšanās nonākt līdz vemšanai vai caurejai?

Kāpēc vienā palātā tiek likti pacienti, kas ir vakcinēti gan pret C-19, gan pret gripu, kopā ar tiem, kam šādu vakcīnu nav? Kāpēc uzņemšanas laikā netiek pārbaudīti pacienti ar testiem? 

Kāpēc tiek pieļauta produktu izšķērdēšana, pasniedzot neēdamu ēdiena porciju? Kas par to atbild?

Protams, būtu arī jautājumi pašam ministram. 

Vai viņam ir informācija, kā tiek baroti onkoloģiskie slimnieki viņa pakļautībā esošajā iestādē?

Vai ministrs kaut reizi ir pagaršojis pacientiem pasniegto ēdienu, nevienu no personāla nebrīdinot? Ja nē, kāpēc ne? Negaršo? Nav drosmes? Vai nav vēlēšanās nonākt līdz vemšanai vai caurejai?

Vai ministrs atbalsta nelietderīgu valsts līdzekļu izšķērdēšanu, kad viņa pārraudzībā esošajā slimnīcā pacienti tiek baroti ar sliktas kvalitātes un terapijai neatbilstošu ēdienu?

P.S. Manā rīcībā ir pacientu video, kad tiek atvērtas ēdienu kārbiņas. Kā saka pacienti, smaku caur kameru nevar nodot. Ja ir nepieciešams, būs saite uz kādu mākoņservisa glabātuvi.

P.S. Vajadzības gadījumā iznākšu no pagrīdes un arī atklāšos.

(1) https://info.iub.gov.lv/lv/meklet/q/SIA „Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca” (40003951628)  Ēdināšanas pakalpojumu nodrošināšana pacientiem (55520000-1)/

(2) https://www.la.lv/turpmak-vairak-pacientu-vares-sanemt-terapiju-onkologijas-centra-kimijterapijas-dienas-stacionara-paplasinatajas-telpas

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...