Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Iespējams, jau vistuvākajās dienās savulaik ar Tautas partiju cieši saistītā medicīnas jomas funkcionāre Baiba Rozentāle varētu tikt iecelta par Gunta Belēviča vadītās Veselības ministrijas galveno speciālistu infektoloģijā, turklāt šai iecelšanai varētu būt tālejoši plāni attiecībā uz finanšu plūsmām saistībā ar HIV/AIDS un C hepatīta medikamentiem. Pats Belēvičs pirmdien atteicās no jebkādiem komentāriem šīs informācijas sakarā.

Līdz šim mediķu aprindās tika uzskatīts, ka Veselības ministrijas infekcijas slimību galvenā speciālista amats ir faktiski jau garantēts Latvijas Universitātes profesoram Ugam Dumpim, kurš šajā jomā trīs gadus Āfrikā ir izstrādājis disertāciju un to aizstāvējis Kembridžā. To P. Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas padomes sēdē publiski paziņojis arī pats ministrs.

Taču pēdējās ziņas liecina, ka šis solījums varētu būt izrādījies tukšs, - iespējams, jau šonedēļ šajā amatā varētu tikt apstiprināta Rozentāle, kas savulaik ieņēma arī veselības ministres amatu un izcēlās ar virkni nepārdomātu lēmumu.

No avotiem Veselības ministrijā Pietiek saņēmis ziņas, ka medicīnas jomas un tās finanšu plūsmu administrēšanā ļoti pieredzējusī Rozentāle šajā amatā varētu tikt iecelta ar tālejošiem mērķiem, kas saistīti arī ar Belēviču ģimenei nozīmīgo farmācijas biznesu.

Rozentālei, kura pašlaik ir Austrumu slimnīcas stacionāra "Latvijas infektoloģijas centrs" galvenā ārsta amatā, varētu tikt uzdots par pienākumu visu HIV/AIDS un C hepatīta medikamentu plūsmu pārvirzīt tieši caur Infektoloģijas centru, kā arī virzīt Plaušu un tuberkulozes slimnīcas pievienošanu Infektoloģijas centram.

Interesanti, ka Belēvičs, kā zināms, ir Zaļo un zemnieku savienības pārstāvis un arī Saeimā ievēlēts no šīs partiju apvienības, savukārt Rozentāle ir partijas Saskaņa (bijušais Saskaņas centrs) pārstāve. "Ir iespaids, ka šeit gan ir kāds „otkata” princips," Pietiek šo ministra "apolitiskumu" un finanšu plūsmu pārvirzīšanas plānus komentēja kāds Austrumu slimnīcas vadošs darbinieks.

Savukārt Belēvičs pirmdien nevēlējās atbildēt ne uz jautājumu par iespējamo Rozentāles apstiprināšanu šādā nozīmīgā ministrijas amatā, ne uz jautājumu, vai taisnība, ka iepriekš viņš šo amatu publiski apsolījis citai personai.

Par to, kā Rozentāle vienmēr ir spējusi būt "ērta" augstākstāvošām personām, var atgādināt šis Pietiek jau pirms vairākiem gadiem publicētais raksts par kādu sīku sadzīvisku situāciju

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...