Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

SIA LETA - nacionālā informācijas aģentūra LETA, par kuras plānotu pārdošanu (ja atļauju dos Konkurences padome) ziņu aģentūras BNS īpašniekiem tika informēts aizvadītajā nedēļā, oficiālajā paziņojumā par darījumu nemin ne tikai tā summu, bet arī savus līdzšinējos īpašniekus. Lursoft datu bāze rāda, ka šī izvairība nav nejauša - aģentūras īpašnieku struktūra ir izcili sarežģīta, turklāt daži no tiem ir "paslēpušies".

No pirmā acu uzmetiena nekā sarežģīta LETA īpašnieku struktūrā nav, - ja neskaita pāris sīkus kapitāldaļu īpašniekus (lielākoties mirušus), 99,66% uzņēmuma kapitāldaļu pieder SIA Baltijas informācijas grupa, kurā savukārt pa 33,33% pieder LETA valdes priekšsēdētājam Mārtiņam Barkānam, valdes loceklim Agrim Strautniekam un kādai mazpazīstamai SIA Dyaltos Capital.

Kam patiesībā pieder šī trešdaļa nacionālās informācijas aģentūras, - tas droši nav pasakāms. 42,85% no Dyaltos Capital kapitāldaļām pieder nezināmu personu kontrolētam Nīderlandē (kuru savulaik bija ļoti iecienījis Aivars Lembergs un citi Ventspils tranzītuzņēmēji) reģistrētam uzņēmumam Sensus Capital B.V.

14,2% uzņēmuma kapitāldaļu pieder pietiekami labi zināmajam uzņēmējam Alvim Krasovskim (publiski biežāk ticis pieminēts saistībā ar Rīgas kinostudijas īpašnieku strīdiem), bet vēl 42,8% oficiāli pieder kādai SIA Reversus.

Taču Lursoft dati rāda, ka tāda SIA Reversus vairs nemaz nepastāv, - jau kopš šā gada 11. marta tā ir pievienota tikpat mazpazīstamajai SIA Dyaltos Treasury. Šajā uzņēmumā 25% pieder tam pašam Krasovskim, bet pārējiem 75% - kādai SIA Braslas centrs. Savukārt vienīgais SIA Braslas centrs īpašnieks, kā rāda Lursoft un Uzņēmumu reģistra dati, ir... jau pieminētā SIA Dyaltos Capital.

Tas nozīmē, ka nezināmu iemeslu dēļ ir izveidots savdabīgs īpašnieku "aplis": LETAs trešdaļa pieder uzņēmumam Dyaltos Capital, tas daļēji pieder uzņēmumam Dyaltos Treasury, tas savukārt - uzņēmumam Braslas centrs, bet tas - atkal uzņēmumam Dyaltos Capital.

Savukārt Komercķīlu reģistra dati rāda, ka lielākā daļa SIA LETA mantas un kapitāldaļu ir ieķīlātas Swedbank: vienas komercķīlas nodrošinātā prasījuma maksimālā summa ir 446 478 eiro, un ir ieķīlāta faktiski visa SIA LETA manta, savukārt par 5 279 043 eiro ir ieķīlātas 428 550 no 609 771 SIA LETA kapitāldaļām. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...