Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Solvitai Deglavai - tagad par AS Reverta pārdēvētās bijušās Parex bankas valdes loceklei ar politisku aizmuguri – jaunais darbs valsts bankā jau gada laikā palīdzējis būtiski uzlabot savus sadzīves apstākļus, par vairāk nekā 112 tūkstošiem latu iegādājoties dzīvokli Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 73. Turklāt interesanti, ka visu šo summu Deglava, kura pagājušā gada beigās deklarējusi tikai 45,3 tūkstošu latu uzkrājumus, jau šā gada februārī, spriežot pēc zemesgrāmatu informācijas, ir samaksājusi, neizmantojot hipotekāru aizdevumu.

Kā rāda Valsts vienotā datorizētā zemesgrāmata, Deglava šā gada 6. februārī par 112 448 latiem no diviem ārvalstniekiem – Niklaja Artemičeva un Oļega Birjukova – iegādājusies 78,8 kvadrātmetrus lielu dzīvokli Rīgā, Krišjāņa Valdemāra ielā 73. Kā rāda zemesgrāmatas informācija, Deglava dzīvokli iegādājusies, neizmantojot hipotekāro kredītu.

Taču Deglavas amatpersonas deklarācija par pagājušo gadu nerada pārliecību, ka ar bijušā Parex īpašumu izpārdošanu aizņemtās bankas valdes loceklei tiešām varētu būt bijuši likumīgi deklarēti līdzekļi šādam apjomīgam pirkumam.

Deglavas amatpersonas deklarācija rāda, ka kā uzkrājumus viņa pagājušā gada beigās deklarējusi summu, kas nav pat puse no dzīvokļa pirkumam izmantotā summa, - 45,3 tūkstošus latu (latos un eiro).

Deglava gan ir deklarējusi, ka nezināmām personām esot izsniegusi divus aizdevumus – 150 tūkstošus dolāru un 240 tūkstošus eiro, taču saskaņā ar viņas amatpersonas deklarācijām šie aizdevumi jau divus gadus nav mainījušies.

Darbs valstiskajā Parex bankā gan ir ļāvis Deglavai kļūt par vienu no vislabāk apmaksātajām Latvijas valsts amatpersonām: kā rāda viņas deklarācija, 2011. gadā Parex – tagad Reverta – viņa oficiālajā atalgojumā saņēmusi bankā saņēmusi 84 tūkstošus latu, bet vēl 5515 latus – turpat bankā kā „ienākumus no saimnieciskās darbības un komercdarbības”.

Taču, neraugoties uz iespaidīgajiem valsts bankas sniegtajiem ienākumiem, Deglavas oficiālie uzkrājumi pērn palielinājās tikai par 22 tūkstošiem latu, - 2010. gada beigās tie vēl bija 23 461 lats.

Interesanti, ka, kaut arī iepriekš Deglava nebija uzrādījusi kādas parādsaistības, bet viņas oficiālie aizdevumi nav mainījušies, pērn viņa saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta publisko datu bāzē atrodamajām ziņām deklarējusi divas aizdevuma atmaksas – 54 500 dolārus un 54 500 eiro.

Deglava pagaidām nav vēlējusies atbildēt ne uz vienu no šiem viņai uzdotajiem jautājumiem:

„1) par kādiem līdzekļiem Jūs šā gada sākumā iegādājāties dzīvokli K. Valdemāra ielā 73?

2) kādām personām Jūs esat aizdevusi 150 tūkstošus dolāru un 240 tūkstošus eiro?

3) kādu saimniecisko un komercdarbību Jūs esat veikusi AS Parex banka līdztekus valdes locekļa darbam šajā uzņēmējsabiedrībā?

4) vai šī saimnieciskā un komercdarbība ir tikusi saskaņota ar AS Parex banka padomi un valdi?

4) kā Jūs varat izskaidrot divas pērn it kā notikušas Jūsu deklarētas aizdevuma atmaksas – 54 500 dolārus un 54 500 eiro, ja šādas summas iepriekš nav parādījušās Jūsu deklarētajās parādsaistībās un gada laikā nav mainījušās arī Jūsu oficiālo aizdevumu summas?”

Foto no reverta.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...