Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Profesionāla komunikatora deformācija palīdz ķirurģiski paskatīties un karstām situācijām.

KOPSAVILKUMS

Ja puse vērotāju redz zvaigznes, bet puse āža pakaļu, tad tāds vizuālis publiskai kampaņai neder. Nav būtiski, ko vizuālī redzu es kā komunikators vai mans priekšnieks. Būtiski ir - ko redz citi. Tāpēc tik būtiski ir fokusgrupā vispirms pārbaudīt viedokļus un mainīt konceptu.

IZKLĀSTS

Komunikācijas prakse ir šāda - ja tiek ražoti plašai publikai pieejami komunikācijas produkti, piemēram, svētku apsveikumi un vizuāļi pilsētas plakātiem, tos notestē, teiksim - parāda fokusa grupai. Kaut vai nezinātniski, ja nesanāk pēc metodes - darba kolēģi, draugi, puiši no parka vai sievasmāte. Respektīvi, produkta lietotāji.

Un, piemēram, nepalīdz tas, ka gadījumā, ja katram pilsētas plakātam nostatīsiet blakus paskaidrojošo tautumeitu pilnā tautiskā kaujas ekipējumā, visi manīs, ka tās strīpas nav tas, ko jūs domājat. Un ka strīpas ir no kādas izcilas, bet ne tik populāras gleznas, kā, piemēram, Van Goga Zvaigžņotā debess, kur jūs no galvas zināt visus elementus pat pēc trešās viskija glāzes.

Par fokusgrupu. Pieņemsim, ka tā ir maza - sacīsim, 12 cilvēku (tas viss ir piemērs), un no 12 cilvēkiem, teiksim, 6 saka - o, forši, šajā vizuālī savā ierīcē un uz ielas es redzu zvaigžņotu debesi, bet 6 saka, ka viņi redz simbolu, kas ir pretrunīgs.

Tad man kā komunikatorei patiesībā jābūt nesvarīgi, ko redzu es, bet man ir jāsaprot, ka piedāvātais plašai sabiedrībai lietotais vizuālis nestrādā. Un meklēju citu variantu. Tāda ir tā shēma. Un arī priekšniekam vai pasūtītājam jāsaprot, ka darbības veicējs viņu godīgi brīdina agrā notikuma fāzē.

Ar mākslu ir atšķirīgi, Mākslinieks var izpausties kā vēlas, nu, ar nosacījumu, ka viņš to nedara svešā īpašumā. Vizdrīzāk var sanākt problēmas arī, ja īpašuma lietotājam darbs var nepatikt. Tas bija Brektes stāsts, kura daiļrade man neizraisa nekāda veida emocijas, bet ēkas lietotājiem tā bija nepatīkama.

Respektīvi, šeit nav būtiski, ko redzu kā es kā komunikators, būtiski ir - ko redz citi. Tāpēc tik būtiski ir nopilotēt vizuāļus un pajautāt viedokli. Un ļoti uzmanīgi izturēties pret riskiem agrīnā fāzē.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kur pazuduši lauksaimnieku protesti?

FotoBloķētas lidostas, lielceļi, ostas un tūkstošiem traktoru Berlīnē. Bloķēti ceļi Polijā, degošas riepas un pārrautas barikādes Briselē. Tonnām uz ceļa izbērtu tomātu un bloķētas veikalu ķēdes Spānijā, un visbeidzot – teju 2000 traktoru Latvijas reģionos. Lauksaimnieku protesti Eiropā tika izvērsti iepriekš nepieredzētos apmēros, turklāt, ar katru nākošo protestu tie kļuva aizvien daudzskaitlīgāki un radikālāki. Un tomēr, šīs akcijas, kurām likumsakarīgi bija jānonāk kādā kulminācijas fāzē, pēkšņi gluži vienkārši pazuda.
Lasīt visu...

12

Briselē nopelnīt jaunam “Nikon” jeb cinisma augstākā pakāpe Anša Pūpola izpildījumā

Foto7. maijā Latvijas publisko telpu pāršalca ziņa, ka Daces Melbārdes vietu Eiropas Parlamentā (EP) ieņems izbijušais, bet joprojām slavu un uzmanību alkstošais “žurnālists” un vienlaikus politiķis Ansis Pūpols. Cilvēks, kurš kopš aiziešanas no svētdienas vakaru raidījumiem naudu pelna ar pasūtītām filmām, bet paralēli kandidējis arī vēlēšanās un nu arī ticis pie ilgi kārotā deputāta krēsla labi apmaksātajā EP kā Nacionālās apvienības kandidāts.
Lasīt visu...