Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Pietiek publikācijas par to, kā Latvijas valsts vadītājs mēnesī spēj iztikt ar 283 eiro, ir palīdzējušas Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa atmiņas uzlabošanai, - valsts galva ir „atcerējies”, ka pērn patiesībā saņēmis vēl vairāk nekā 12 tūkstošus eiro, ko savā amatpersonas deklarācijā līdz šim bija „piemirsis” uzrādīt.

Kā rāda Vējoņa amatpersonas deklarācija, 2015. gadu viņš beidzis ar kopējiem deklarētajiem iekrājumiem 127 720 eiro apmērā, savukārt pagājušā gada beigās Valsts prezidenta oficiālie uzkrājumi palielinājušies līdz 163 939 eiro. Tas nozīmē, ka gada laikā valsts galva spējis papildus iekrāt ievērojamu summu – 36 219 eiro.

Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem pērn vienīgais oficiālais ienākumu avots, ja neskaita 78 eiro procentus no Citadele bankas, R. Vējonim ir bijusi prezidenta alga – Valsts prezidenta kancelejā algā saņemtus viņš līdz 24. aprīlim bija deklarējis 57 381 eiro pirms nodokļu nomaksas.

Tas nozīmēja, ka kopējie oficiāli deklarētie Valsts prezidenta pagājušā gada ienākumi „uz rokas” ir bijusi šī summa un jau pieminētie 78 eiro lielie procenti – kopā tātad 39 622 eiro.

No šīs summas atskaitot oficiālo uzkrājumu palielinājumu, pāri paliek 3403 eiro, un tas nozīmēja, ka, ja ticēt šiem deklarētajiem datiem, R. Vējonis pērn mēnesī spējis iztikt ar vidēji 283 eiro.

Valsts prezidenta kanceleja sākotnēji neatbildēja uz tai uzdotajiem jautājumiem saistībā ar Vējoņa amatpersonas deklarācijā uzrādītajiem datiem un spēju pārtikt ar 283 eiro mēnesī.

Taču, kā izrādās, 24.aprīlī, jau trīs dienas pēc publikācijas, kurā tika aprakstīti šie dati, Vējonis paklusām ir labojis savu deklarāciju, un 2. maijā Valsts ieņēmumu dienesta datubāzē publicēts labojums: Valsts prezidents ir „atcerējies”, ka saņēmis arī „kompensāciju 12 666,40 eiro”, ko tāpat kā algu maksājusi Valsts prezidenta kanceleja.

Valsts prezidenta kanceleja, kuru tagad iepriekš Latvijas Pasta vadītāja posteni zaudējušais Arnis Salnājs, skaidrojumos Latvijas Avīzei ir uzņēmusies atbildību par šo kļūdu, lai gan mēģinājusi daļu vainas novelt arī uz to, ka „Valsts ieņēmumu dienesta Elektroniskās deklarēšanas sistēmā valsts informācijas reģistros esošā informācija uzrādīja tikai no Valsts prezidenta kancelejas algā saņemtos ienākumus”.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...