Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā
Foto

Pietiek muļļāties

Rauls Renemanis
07.01.2021.
Komentāri (0)

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Lai nu kā kādam nepatiktu Latvijas pašreizējā valdība, kura rīkojas pēc Krilova fabulas motīviem, tad nu šoreiz jānoņem cepure premjera priekšā.

Tautai parastajai var likties kaitinoši, ka valsts amatos esošie saņem algas, kuras viņu uzskatā ir nepelnītas. To var saprast, ja daļa uzņēmumu un privātā sektorā strādājošo palikuši bez iztikas līdzekļiem.

Valsts atbalsts izpaužas solījumos un darbības imitācijā. Ministri izpaužas ar to, ka viens otru pārspēj bezdarbībā un nekompetencē. Lēmumi tiek pieņemti steidzamā kārtā, un to izpilde tiek nozīmēta nākošajā gadā. Atbalsts uzņēmējiem tiek solīts, bet reāli netiek pildīts. Savā starpā mūsu partijas plēšas kā izbadējušies suņi, lai tuvāk nokļūtu silei.

Tā nu mēs varētu stundām ilgi vaimanāt par mūsu gudro galvu nejēdzīgajam izdarībām, kļūdām un arī noziedzīgo rīcību. Varētu brīnīties par dažu deputātu atrašanos amatos, neskatoties uz viņu kriminālo rīcību.

Visas šīs nelaimes un nejēdzības ir sīkums, salīdzinoši ar daudz nopietnāko problēmu. Pēc premjera rīkojuma par Ilzes Viņķeles atstādināšanu rodas pārliecība, ka ir saprasta situācijas nopietnība. Vajag beidzot aptvert, ka valstī ir kara stāvoklis. Mēs karojam ar Covid-19, un mūsu rīcībai jābūt ātrai un izlēmīgai.

Pat ezim ir skaidrs, ka roku mazgāšana, divu metru ievērošana, daļēja veikalu slēgšana un masku nēsāšana situāciju neglābj. Protams, tas ir jādara, tā rīkojas arī citās valstīs. Vienīgā iespēja karu uzvarēt ir vakcinācija.

No vakcinācijas tempa ir atkarīgs tālākais Latvijas liktenis. Ja mūs apmierina, ka apmirs mūsu vecākā paaudze, sabruks veselības aprūpes sistēma un apstāsies ekonomika, un mēs ierindojamies visneattīstītāko valstu vidū, tad varam īstenot Veselības ministrijas vakcinācijas plānu, to pabeidzot līdz gada beigām.

Mums skaidri jāsaprot, ka vakcinācija jāveic pēc iespējas īsākā termiņā un reāli tas būtu izdarāms pāris mēnešos. Pārfrazējot kādreiz Vairas Vīķes-Freibergas teikto, mēs esam vareni, mēs to varam! Vienīgais traucēklis šī plāna īstenošanai ir vakcīnu pieejamība, bet jādomā, ka arī tā ir atrisināma.

Nav svarīgi, vai nākošais ministrs būtu zirgu ārsts, mediķis vai citas profesijas pārstāvis, bet viņam jābūt krīzes menedžerim, jāpaceļ pakaļa no krēsla un jāsāk rīkoties. Jāpiesaista loģistikas speciālisti un IT speciālisti. Ar vakcinācijas tehnisko pusi, esmu pārliecināts, tiks perfekti galā mediķi. Par to nav, ko šaubīties. Izmantosim šo situāciju mūsu labā un ierindosim Latviju saraksta galvgalī, nevis astē! Lai Jums veicas, Kariņa kungs.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...