Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Saistībā ar neoficiālo informāciju par veidu, kādā lidojumam uz Austrāliju un atpakaļ varētu būt iegādātas aviobiļetes kultūras ministrei Žanetai Jaunzemei-Grendei un viņas dzīvesbiedram Antam Grendem, Pietiek otrdien vērsās ar iesniegumu Valsts policijā.

Kā jau ziņots, vēl pirms ministres atgriešanās no skaļas diskusijas izraisījušā Ziemassvētku komandējuma Pietiek lasītāji izteica dažādas versijas par to, cik gan Latvijas nodokļu maksātājiem izmaksās kultūras ministres brauciens uz Austrāliju.

Lasītāju pieminētās avioreisu cenas bija iespaidīgas – līdz pat 18-22 tūkstošiem ASV dolāru. „Paskatījos Qantas Londona-Sidneja 29.12.-13.01 - 13 388 GBP Return, kas ir jau apt. 22 000 USD, plus vēl Rīga-Londona,” rakstīja viens no viņiem.

Tomēr izrādījās, ka Latvijas kultūras ministre ir bijusi salīdzinoši taupīga. „Ceļa izdevumi, kas tradicionāli (un jo īpaši Austrālijas gadījumā) veido komandējuma lielāko izmaksu daļu, ir 2205 lati,” tad skaidroja ministres padomniece sabiedrisko attiecību jautājumos Ieva Līne.

Taču patiesībā 2200 latu par lidojumu Rīga-Adelaida un atpakaļ nemaz nav lēti: tā, piemēram, pašlaik iegādājoties turp-atpakaļ biļeti šajā maršrutā uz marta vidu, tā izmaksās aptuveni 900 latu, rāda portāla lidot.lv biļešu informācija, par ko var pārliecināties jebkurš interesents. Ministres biļete izmaksājusi vairāk nekā divreiz dārgāk.

Saistībā ar to jau publiski izskanējušas aizdomas par to, ka šajā gadījumā varētu būt izmantoti kādas „draudzīgas” tūrisma firmas pakalpojumi: rēķins par aviobiļetēm ministrijai varētu būtu piestādīts par vienu personu – ministri, savukārt tūrisma firma par šo valsts apmaksāto summu nodrošinājusi aviobiļeti arī ministres dzīvesbiedram.

„Tā kā Kultūras ministrija ir oficiāli paziņojusi, ka ministres ceļa izdevumi bijuši vairāk nekā 2200 latu, mediju informācija liek domāt, ka puse no šīs summas varētu būt izkrāpta valstij, lai izmantotu ministres dzīvesbiedra vajadzībām,” norādīts Pietiek iesniegumā, kas adresēts Valsts policijas priekšniekam Intam Ķuzim.

Iesniegumā Valsts policija aicināta sākt kriminālprocesu, lai izvērtētu šo informāciju par iespējamu noziedzīgu nodarījumu, jo nepieciešamās informācijas iegūšana un izvērtēšana šajā gadījumā varētu būt iespējama tikai ar kriminālprocesa metodēm.

Foto no TV3 ziņām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...