Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Aptuveni pirms pusgada – 2015. gada rudenī – Latvijas Televīzijas žurnālists Gundars Rēders ir par sniegtiem pakalpojumiem saņēmis naudu no Tieslietu ministrijas, kuras vadītāju Dzintaru Rasnaču viņš vakar intervēja raidījumā 1:1.

Kā rāda oficiālā iepirkumu informācija, žurnālists Rēders par Tieslietu ministrijai sniegtiem pakalpojumiem – konferences moderēšanu – ir no ministrijas saņēmis 1000 eiro lielu atalgojumu.

Iepirkuma Nr. TM 2015/43/NFI dati rāda, ka Rēderu ministrija pagājušā gada oktobra beigās izvēlējusies, lai viņš par šāda apjoma atalgojumu „vadītu – moderētu” konferenci „Korekcijas dienestu (cietumu un probācijas) sadarbība ar nevalstiskām organizācijām”.

No Tieslietu ministrijas līdzekļiem sabiedriskās televīzijas žurnālists Rēders atalgojumu par sniegtajiem pakalpojumiem ir saņēmis arī iepriekš. Tā 2014. gada oktobrī viņam nolemts piešķirt 648 eiro par līdzīga nosaukuma konferences „Cietumu un Probācijas dienestu personāla profesionālisms korekcijas/audzināšanas darbā" vadīšanu.

Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēdētājs Ivars Belte pagaidām nav vēlējies sniegt atbildi uz jautājumu – vai viņš ir informēts, ka LTV darbinieks Rēders ir vismaz divus gadus saņēmis no Tieslietu ministrijas atalgojumu par tai sniegtiem pakalpojumiem?

Tāpat Belte pagaidām nav vēlējies atbildēt uz jautājumiem, cik un kuri vēl LTV darbinieki saņem atalgojumu no valsts iestādēm, kam sniedz pakalpojumus, un cik un kuri vēl LTV darbinieki intervē to iestāžu vadītājus, no kurām pēdējos gados ir saņēmuši atalgojumu par tām sniegtiem pakalpojumiem.

LTV Rīcības kodekss paredz, ka, „ja darbiniekam rodas interešu konflikts kādas tēmas vai indivīda darbības atspoguļošanā, viņam jāinformē par konfliktu tiešais vadītājs un jāatsakās no konkrētā darba uzdevuma”.

Savukārt pats Rēders nesaskata nekādu interešu konfliktu tajā, ka viņš intervē iestādes vadītāju, kurai iepriekš par maksu sniedzis pakalpojumus, turklāt šādus pakalpojumus viņš sniedzot daudziem.

Pilns LTV žurnālista skaidrojums ir šāds: „Es nesaskatu interešu konfliktu, intervējot Rasnaču. Ja es uzdotu komplimentārus jautājumus, tad tas būtu interešu konflikts un varētu teikt, ka esmu saņēmis naudu un tāpēc esmu nepamatoti labvēlīgi noskaņots. Esmu vadījis daudzas diskusijas, arī par korupciju. Ja to dara profesionāli, tad nav interešu konflikta, ja tiek uzklausītas visas puses.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...