Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ņemot vērā vīrusa SARS-CoV-2 un tā izraisītās slimības COVID-19 straujo izplatību pasaulē, Jaunie konservatīvie uzstāj uz izlēmīgu valdības rīcību uzņēmumu un ekonomikas atbalstam. Astoņu punktu plāns paredz piemērot īpašu ekonomisko un sociālo instrumentu izmantošanu šajā krīzes situācijā.

Aicinām sadarbībā ar Fiskālās disciplīnas padomi (FDP) un Latvijas Banku vienoties par apjomīgiem pretcikliskiem budžeta pasākumiem, lai izvairītos no ekonomiskās depresijas. Neskatoties uz ievērojamu kritumu budžeta ieņēmumu daļā, aicinām palielināt 2020. gada valsts budžeta izdevumus vismaz par 1% no IKP (300 milj. EUR), lai mazinātu vīrusa ietekmi uz ekonomiku.

Finanšu ministrijai jāapsver apjomīga valsts obligāciju izlaišana starptautiskajos tirgos (vismaz 1 miljards EUR), lai veidotu “drošības spilvenu” nākotnes izaicinājumiem.

Ir īstais laiks stimulēt ekonomiku ar apjomīgiem infrastruktūras projektiem: piem., ceļu un tiltu būve, daudzdzīvokļu māju renovācijas, u.c. Tai pat laikā ir iespēja novirzīt plānoto finansējumu, piemēram VDD ēkas būvniecībai, tūlītējiem pasākumiem vīrusa efektu mazināšanai, t.sk., papildu līdzekļi medicīniskā personāla piesaistei un virsstundu apmaksai.

Ir jāizsludina ārkārtas stāvoklis tūrisma un citās nozarēs, lai bankām ir pienākums atlikt pamatsummas un pat procentu maksājumus; tas pats attiektos uz šo nozaru uzņēmumu darbiniekiem, lai pret viņiem nevarētu vērst piedziņu vai rēķināt kavējuma procentus.

Valsts budžetam būtu jāveic pilnīga slimības lapu apmaksa no pirmās dienas, ja ir diagnosticēti vīrusa simptomi.

VID būtu jāpalīdz uzņēmumiem risināt likviditātes problēmas, pagarinot nodokļu samaksas termiņus, un gadījumos, kad valsts iestādes pērk preci vai pakalpojumus, maksājumi būtu jāveic nekavējoties, nevis gaidot 30-60 dienas.

Iespējami ātri jāpaplašina bezmaksas analīžu nodošanas iespējas, t.sk. palielinot ekipāžu skaitu, kas veic bezmaksas analīzes visiem.

Jāsagatavo telpas slimnieku masveida uzņemšanai un izolēšanai, izmantojot, piemēram, skolu sporta zāles.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Troļļi

FotoTroļļošana - tas nav tikai internets, tā ir sadzīvē sen izmantota metode kādu ietekmēt, kādu nosodīt, kādam sariebt. Tas notiek skolās, darba vietās un citos kolektīvos. Baumošana un nepatiesību izplatīšana par kādu vai kādiem ir troļļošanas pirmsākums.
Lasīt visu...

21

Vai Latvija izmantos vai izniekos jaunas biznesa iespējas post-COVID pasaulē?

FotoSavulaik vēl jaunā un naivā Latvija sapņoja kļūt par banku paradīzi – “tuvāk par Šveici”. Par banku paradīzi tā netapa, drīzāk – par banku likvidatoru paradīzi. Sekoja sapnis par “tiltu starp Austrumiem un Rietumiem”, kas arī palicis neizsapņots. Vīzija par miljoniem Rīgas šprotu visā Krievijā palojošajās Latvijas piena upēs pamanījās izplēnēt ne vienreiz vien, neraugoties uz Latvijas uzņēmumu spītīgo vēlmi pēc katras krīzes tirgū atgriezties no jauna.
Lasīt visu...

6

Pieprasu pārtraukt pārkāpt Satversmi un Saeimas Kārtības rulli: vēstule Saeimas priekšsēdētājai Inārai Mūrniecei

FotoSaskaņā ar Satversmes 15.pantu "Saeima savas sēdes notur Rīgā un tikai ārkārtīgu apstākļu dēļ tā var sanākt citā vietā". Satversmes 22.pantā ir noteikts, ka "Saeimas sēdes ir atklātas".
Lasīt visu...

3

Kā tagad pareizi vajadzētu „apgūt” Eiropas naudu

FotoEiropa gatavojas vērienīgai ekonomikas atjaunošanas programmai, plānojot tērēt simtiem miljardu, iespējams, pat triljonu eiro. Tā ir labā ziņa. Pats svarīgākais šajā ziņā ir tas, ka ES valstis tomēr ir gatavas vienoties un mēģināt pārvarēt šo krīzi kopā.
Lasīt visu...