Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Valsts policijas (VP) Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieks Mārtiņš Ž., kurš 30. oktobrī savu dienesta auto ar reģistrācijas numuru HU-2564 "darba pienākumu pildīšanai" bija novietojis invalīdu stāvvietā pie Piedrujas ielasCenukluba veikala, par šo pārkāpumu saņēmis tikai 50 eiro naudas sodu.

Sociālajā tīklā Facebook ievietoto fotoattēlu ar piebildi "Mums ir, no kā mācīties!!!" Pietiek bija pārsūtījis kāds lasītājs, un Valsts policijā sākotnēji izdevās noskaidrot tikai to, ka šajā dienā šo automašīnu izmantojis kāds policijas Rīgas reģiona pārvaldes Ķengaraga iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieks.

Taču Valsts policija kategoriski atteicās minēt sava darbinieka - "galvas invalīda" vārdu un uzvārdu, jo "identitātes atklāšana būtu ne tikai prettiesiska, bet arī neētiska".

Nekādus normatīvos aktus, kas šādu policista - "galvas invalīda" atklāšanu liktu traktēt kā nelikumīgu, gan nespēj nosaukt ne Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis, ne kāds cits policijas vadības pārstāvis.

Tikai pēc tam, kad Pietiek pārstāvis vērsās Valsts policijā ar oficiālu iesniegumu, "galvas invalīda" identitāte tika atklāta.

Interesanta bija arī Valsts policijas vadības nostāja invalīdu stāvvietas aizņemšanā: tā skaidroja, ka "automašīna izmantota darba pienākumu pildīšanai", jo konkrētais "galvas invalīds" "tajā dienā bija devies pieņemt liecības lietās, kuras viņš izskata, no blakus esošo ēku darbiniekiem".

Tiesa, Valsts policijas ieskatā neesot pieņemami aizņemt invalīdu stāvvietu, taču "īpaši tādēļ ka Ceļu satiksmes noteikumi atļauj policijas auto šādās situācijās novietot, piemēram, uz ietves. Tādēļ nekādā gadījumā nedrīkst aizskart invalīdu intereses, aizņemot speciāli viņiem paredzētās stāvvietas".

Novembra sākumā tika ziņots, ka saistībā ar šo gadījumu esot uzsākta dienesta pārbaude Rīgas reģiona pārvaldes Iekšējās izmeklēšanas birojā, lai izvērtētu, vai darbinieks saucams pie disciplināratbildības.

Tāpat tika ziņots, ka materiāli nosūtīti arī Kārtības policijai administratīvās lietas uzsākšanai (administratīvais sods par šādu pārkāpumu ir 50 eiro). Nu Valsts policija ziņo, ka policists - "galvas invalīds" saņēmis vienīgi 50 eiro lielu administratīvo sodu. 

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...