Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Prognozējot sabiedrības sašutumu un neizpratni saistībā ar virknes ielūgto izvēles kritērijiem, Valsts prezidenta kanceleja, kas ir Egila Levita inaugurācijas pasākuma oficiālā rīkotāja un ielūgumu izsūtītāja, cenšas vismaz līdz pasākumam neatklāt ielūgto sarakstu.

Līdz šim saistībā ar 8. jūlijā paredzēto inaugurācijas pasākumu lielāko sabiedrības rezonansi radījis jaunā valsts prezidenta un viņa padomnieku pieņemtais lēmums izsūtīt tikai vienai personai domātus ielūgumus, nepieļaujot iespēju ielūgtajam uz pasākumu ierasties kopā ar dzīvesbiedru.

Šāda lēmuma pamatojums ir nedaudz pretrunīgs – Levits, kas sevi jau izziņojis kā visu Latvijas iedzīvotāju prezidentu, vēloties, lai būtu iespējams pasākuma norises vietā – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā satilpināt maksimāli plašu visdažādāko jomu pārstāvju loku.

Taču, kā liecina Pietiek rīcībā esošā neoficiālā informācija, daudz plašāku neizpratni, visticamākais, radīs ielūgto personu saraksts, kad tas nonāks atklātībā. Līdz ar vairākām smagos noziegumos apsūdzētām un aizdomās turētām personām tajā iekļauti arī sabiedrībā ļoti pretrunīgi vērtēti cilvēki.

Apzinoties gaidāmo reakciju, gan pašreizējā prezidenta kanceleja, gan nākamā valsts prezidenta „komanda” cenšas vismaz līdz inaugurācijas pasākumam ielūgto sarakstu neatklāt. Pēc Pietiek rīcībā esošām ziņām, šāds stingrs uzstādījums saņemts arī no paša nākamā valsts vadītāja.

Pašlaik Valsts prezidenta kancelejai jau ir nosūtīts oficiāls informācijas pieprasījums, taču tai ir visas iespējas pieprasīto informāciju sniegt divu nedēļu laikā. Līdzšinējā prezidenta preses sekeretāre Kristīne Kļaveniece ir apstiprinājusi tikai to, ka ielūgto saraksta pieprasījums ir saņemts, bet Raimonda Vējoņa kancelejas vadītājs Arnis Salnājs, kurš tai jau „sarūpējis” apmēram divus desmitus administratīvo tiesvedību saistībā ar informācijas slēpšanu, klusē arī šoreiz.

Savukārt Levita nākamā padomniece un faktiskā preses sekretāre Rozenberga, kura ir piedalījusies ielūdzamo saraksta izstrādāšanā un apstiprināšanā, ir publiski apgalvojusi, ka pie viņas ar šādiem jautājumiem nevajag vērsties līdz 8. jūlijam – dienai, kad notiks inaugurācijas pasākums.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...