Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Parastajiem cilvēkiem atšķirībā no Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas, kuras drošībai pie viņas ģimenes mājas aizliegta citu transportlīdzekļu apstāšanās, jāatceras, ka ielas galvaspilsētā ir domātas pirmām kārtām braukšanai, - tas izriet no Rīgas domes Satiksmes departamenta atbildes sarūgtinātajiem Āboltiņas kaimiņiem, kuri šā gada februāra sākumā bija vērsušies ar iesniegumu domē. Publicējam Satiksmes departamenta izteiksmīgo atbildi:

"Par ceļa zīmēm Nr.326 „Apstāties aizliegts" Ieroču ielā pie nama Nr.8

Jūsu 2013.gada 06.februāra vēstule par ceļa zīmju Nr.326 „Apstāties aizliegts" ar papildzīmi Nr.808 „Darbības zona" (bulta uz leju) uzstādīšanu Ieroču ielā pie nama Nr.8 tika saņemta un izskatīta Rīgas domes Satiksmes departamentā (turpmāk tekstā - Departaments).

Informējam, ka ceļa zīmes uzstādītas pēc Drošības policijas pieprasījuma, kas rīkojas saskaņā ar Valsts drošības iestāžu likumu.

Saskaņā ar likuma „Par autoceļiem" 2.panta ceturtajā daļā doto definīciju, iela ir transportlīdzekļu satiksmei paredzēta inženierbūve pilsētas teritorijā. Arī no Ceļu satiksmes likuma 1.panta 3.punkta izriet, ka, ceļš (iela) ir satiksmei izbūvēta teritorija.

Ņemot vērā šīs tiesību normas, secināms, ka ielas pamatfunkcija ir satiksmes plūsmas nodrošināšana, savukārt ielas izmantošana transportlīdzekļu apstāšanai un stāvēšanai pieļaujama tikai tajos gadījumos, kad tas netraucē transportlīdzekļu satiksmei.

Primāri transportlīdzekļu novietošana ir jāorganizē privātīpašumu teritorijās - pagalmos pie ēkām.

Rīgas domes 20.12.2005. saistošo noteikumu Nr.34 „Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi" 154.punkts nosaka, ka transportlīdzekļu novietni izvieto tajā pašā būvē vai uz tā paša zemesgabala, kura izmantošanai tā nepieciešama.

Direktora p.i. A.Uplejs"

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...