Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas meži” šī gada janvārī uz Ukrainu nosūtīja 12 “Lada 4x4” automašīnas. Šajā svinīgajā sarkanās lentītes griešanas pasākumā laimīgs piedalījās kapitālsabiedrību uzraugošās komitejas vadītājs Viesturs Zeps. Tikai skandalozā “Rīgas mežu” vadītāja Anita Skudra aizmirsa domniekam pateikt, ka Ņivām vēl nav īsti beidzies vai tikko beidzies garantijas termiņš, bet dāsnais sūtījums uz Ukrainu nav nekas cits kā pirms laika to vietā iegādātā apjomīgā automašīnu iepirkuma par 720 tūkstošiem eiro piesegšana.

Nav jau žēl, ka Ukrainas frontei tiek sūtītas mazlietotas automašīnas, bet vai tā tomēr nav pašvaldības mantas branga izšķērdēšana un kāpēc to vietā bija jāiegādājas jaunas?! Vai, ja “Rīgas mežiem” nav, kur naudu likt, kāpēc nevarēja Ukrainai noziedot jaunā iepirkuma apjomā naudas līdzekļus?

Un te ir jautājums vietā, ar ko tieši nodarbojas ievēlētie domnieki domē – vai Viesturam Zepam gandrīz miljons šur vai tur rīdzinieku nodokļu naudas ir normāla prakse? Iespējams, šis niķis vēl aizķēries no lepnā amata Rīgas Brīvostā, kur citus ciparus kā ar sešām nullēm neviens nemācēja skaitīt.

Mēra Viļņa Ķirša gadījums ir skaidrs – Anita Skudra jau kā pātarus visiem nelabvēļiem skaita, ka agrāk viņas “jumts” bija ģimenes draugs Staķis, bet tagad partijas biedrs Ķirsis (Anita Skudra bija “Jaunās Vienotības” deputāta kandidāte Tukuma novada vēlēšanās un ilggadēja tās biedrene) .

Šogad būs vēl viens auto norakstīšanas pasākums

Turklāt ar pareģa gaišredzību varam droši apgalvot, ka līdz domnieku vēlēšanām šogad būs vēl viens sūtījums Ukrainas frontei, jo aizsūtīja mazāk par pusi.

Kopš jauno auto iepirkuma pērn pavasarī visas mazlietotās „Ņivas” stāv kokzāģētavas “Norupe” teritorijā, tostarp tās, kas vēl netika aizsūtītas uz fronti – noslēptas no svešām acīm un jau ilgstoši neizmantotas.

Domājams, ka Anitai Skudrai radās ģeniāls plāns, kā no tām tikt vaļā, nečakarējoties ar pārdošanas izsolēm. Ukraina ir perfekts attaisnojums, kā tās norakstīt un vēl uztaisīt domniekiem labu publicitāti, tādā veidā stiprinot sevi amatā.

Tikai jautājums, kāpēc visas „Ņivas” nevarēja vienlaicīgi aizsūtīt? Visticamāk Anitas Skudras partijas biedram Vilnim Ķirsim tas šķita pievilcīgāk – kaut ko pataupīt tuvāk vēlēšanām un uztaisīt vēl vienu mediju pasākumu uz Ukrainas asiņainā kara fona. Ciniski.

Vēlamies uzsvērt, ka neviens cits uzņēmums un kapitālsabiedrība tik neētiski nerīkojas – piemēram, „Rīgas Satiksme” sūta divdesmit gadus vecus autobusus. Arī “Valsts meži” un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests rīkojas atbilstoši labajai praksei, nesaskatot Ukrainas nelaimi un kara šausmas kā veidu, kā piekopt izšķērdīgu pārvaldības modeli. Pat Latvijas bruņotie spēki rīkojas ļoti atbildīgi.

Pērn mazlietotās „Ņivas” nomaina 29 jaunu auto iepirkums

“Rīgas meži” agrākos OCTA iepirkumos var redzēt, ka tai uzskaitē ir 30 Ņivas jeb “Lada 4x4”. 14 reģistrētas 2019.gadā, 14 – 2018.gadā un 2 – 2017.gadā. Tātad jaunākajām pērn uz jaunā auto iepirkuma brīža pat nebija 4 gadi kopš reģistrācijas, vecākajām – 6 gadi.

Vai patiešām 2023.gada sākumā „Ņivas” bija tik novecojušas un fiziski nokalpojušas, ka bija jāveic jaunu auto iepirkums, kurā abās lotēs uzvarēja dārgākie piedāvājumi? Uzvarēja SIA “Andre Motors” ar 499 860 eiro par 18 auto iegādi, bet SIA “Mūsa Motors Rīga” par 224 356 eiro par 11 auto. Tātad kopā pērn tika iegādāti auto par vairāk nekā 720 tūkstošiem eiro, kas ir liels iepirkums.

Runā, ka šis jaunais iepirkums ir tieši valdes priekšsēdētājas Anitas Skudras iniciatīva, jo viņai esot kauns, kāpēc agrākais vadītājs iegādājies tādas pavisam ne prestižas un lētas automašīnas. Tāpēc, izdabājot kaprīzēm, visa valde un padome nolēma veikt jaunu iepirkumu.

Paskatoties kopumā šīs kapitālsabiedrības iepirkumus, nav jautājums, jo izšķērdība kopš 2021.gada šai kapitālsabiedrībai nav sveša. Bet kamēr Rīgas domi vadīs viņas kaimiņa brālis no „Progresīvajiem” vai partijas “Jaunās Vienotības” biedrs, tikmēr viņa var justies droša par savu krēslu, jo neviens cits no domes to neiedrošināsies šūpot. Tātad izšķērdība turpināsies vismaz līdz nākamā gada vasarai, un atbildīgās komitejas vadītājam Viesturam Zepam varētu kaut desmit trauksmes ziņojumus rakstīt, viņš aizbildināsies, ka viņa brilles ir aizsvīdušas un stikli pa biezu, un neko nespēj saskatīt.

Jāmin, ka visas „Ņivas” kopš jauno auto piegādes tika turētas “Norupes kokzāģētavā” Tīnūžu pagastā un ar tām netika braukts, bet tika maksāta OCTA. Un arī tagad vēl atlikušās tur stāv apputējušas. To, ka ar tām jau sen netiek braukts, ja gribētu, varētu arī pārliecināties attiecīgās domes struktūrvienības un valsts iestādes, pārbaudot automašīnas GPS ierīces un vadības sistēmas. Un skaidrs, ka tās ir muļķības par to nolietojumu un rezervju daļu nepieejamību, - būtu, ko skarbi teikt, arī dīleriem.

Turklāt interesants misēklis Anitai Skudrai sanāca TV24, kur viņa lepni tiešajā ēterā stāstīja, kā tikusi vaļā no nekam nederīgajām „Ņivām”, bet cits diskusijas dalībnieks Horens Stalbe sāka stāstīt, kā Kanādā „Ņivas” vēl joprojām izmanto komunālajā tehnikā, tīrot pilsētas mazākas nozīmes ielas un parkus. Ņemot vērā, kā Rīgai šogad nevedās ar ielu un parku tīrīšanu, 30 „Ņivas” būtu labs atslogs Rīgas mēram Ķirsim un Mājokļu un vides komitejas vadītājam Zepam.

Interesants veids, kā Anita Skudra tika pie amata

Atkāpei jāmin, ka Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrības “Rīgas meži” vadītāja Anita Skudra ilgi nevarēja atrast vadītājas amatu pēc darba zaudēšanas AS “Rīgas Dzirnavnieks” un tikai, pateicoties viņas kaimiņa Tukumā brālim un tā brīža Rīgas mēram Mārtiņam Staķim, viņa pat bez konkursa tika par “Rīgas mežu” valdes locekli un pēc tam ar jau pareizo iekārtošanas kārtību iecelta par valdes priekšsēdētāju (to visu Skudra pati stāsta un pat lepojas intervijā žurnālam “OK” 2021.gadā – zinātāji stāsta, ka pat intervija tika pirkta pēc viņas iegribas).

Tagad jaunais amats rokās un papīri tīri. Šobrīd viņas grēkus piedod, piesedz un attaisno partijas biedrs un Rīgas mērs Vilnis Ķirsis. Ir skaidrs, ka bez savas partijas un ģimenes draugu atbalsta Anita Skudra netiktu pie amata ar 88 tūkstošu eiro atalgojumu gadā, jo kaut kā biznesa vidē viņa vairs nekotējās.

Vēl nobeigumā – ja Rīgas dome patiešām no sirds gribēja palīdzēt Ukrainai un ja jau “Rīgas mežiem” ir naudas tik daudz kā nekad, tad Rīgas mērs (kas iepirkuma brīdī bija Staķis, bet auto norakstīšanas brīdī Ķirsis) varēja uzlikt par pienākumu kapitālsabiedrībai izmantot „Ņivas”, bet jaunā iepirkuma apmērā noziedot ziedojumu Ukrainas aizstāvjiem. Tas būtu bijis cēls no Rīgas puses žests. Jāsaka, ka vēl līdzīgu izšķērdību var “Rīgas meži” padome un Rīgas pašvaldības domnieki novērst, apturot dārgu elektroautomobiļu iegādi kapitālsabiedrības vadībai, kas notiek šobrīd, bet par to jau būs jauns stāsts.

Jauno automašīnu iepirkums 2023.gadā - https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/96288

OCTA iepirkums 2022.gadā, kur pie tehniskās specifikācijas var redzēt visus transportlīdzekļus uz to brīdi (Ladas, kā arī vēl vecākus auto) - https://www.eis.gov.lv/EKEIS/Supplier/Procurement/88445

* Valsts kontroles vadītājam Edgaram Korčaginam

Rīgas domes priekšsēdētājam Vilnim Ķirsim

Rīgas domes Mājokļu un vides komitejas vadītājam Viesturam Zepam

Rīgas domes Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas jautājumu komitejas vadītājam Eināram Cilinskim

KNAB vadītājam Jēkabam Straumem

“Rīgas mežu” padomei – Tomam Auškāpam, Aigaram Ģērmanim, Viktoram Troicinam

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...