Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kādi tik mums iekšlietu ministri nav bijuši! Kas visus atcerēsies, tikai spilgtākie paliek prātā. Savādnieks Māris Gulbis pats skrēja uz tirgu dzenāt cigarešu un spirķika andelmaņus. Protams, neaizmirsa arī tē-vē filmētājus uzaicināt. Ādamsons specvienības pavadībā rikšoja kādu tur banku “uz ausīm likt”, bet nu izrādās krievu “špions”. Nav slikti, ko? Ministrs – spiegs. Labi, tad vēl nebija. Vai drīzāk – nepieķēra. Šādā kompānijā labi iederas nupat iekšlietu ministra amatu saņēmusī Marija Golubeva.

Zinot amizantās kundzes iecietības un seksuālo minoritāšu protekcijas kaislību, asprāši tūlīt uzkombinēja it kā vēstuli, it kā pavēli, ka turpmāk policisti vīrieši varēs staigāt kleitās. Tas pat būtu ļoti vēlams. Tauta mazliet palamājās, mazliet apsaukājās un saplaka. Tūlīt  jauns pārsteigums, šoreiz patiess, ar visiem karalienes zieģeļiem. Veidos darba grupu, lai apzinātu naida noziegumu problemātiku Latvijā, izvērtētu iespējamos šķēršļus šādu noziegumu atklāšanā, kā arī apzinātu iespējamos rīcības virzienus iekšlietu jomā.

Kas tad ir naida noziegums? Nevalstiskā organizācija “Latvijas Cilvēktiesību centrs” skaidro šādi: naida motivēts noziegums ir kriminālnoziegums, kas vērsts pret personu vai īpašumu un kura motīvs ir aizspriedumi/naids pret personu tās rases, ādas krāsas, etniskās izcelsmes/tautības, seksuālās orientācijas, reliģiskās piederības, invaliditātes vai citu pazīmju dēļ.

Tagad tā. Ja divi pļēguri piedzeras, viens otram sadauza ģīmi un galu galā viens pusdzīvs un otrs pavisam nedzīvs – tas tā aiz draudzības? Mantojums ne tā sadalīts vai īpašums aizdomīgi novērtēts. Švīks – priecīgajam mantiniekam ar naglu pa mašīnas sānu. Bums – vērtētājam ar pusķieģeli logā. Šķiet, ka šie visi ir naida motivēti noziegumi. Bet varbūt tomēr nav? Vai tas ir kāds cits, mazāk bīstams naids? Nu, kā iesnas un “kovids”. Izskaidrojiet man, nesaprašam!

Vismaz mēģiniet. Varbūt nepareizs ir pieņēmums, ka tikai un vienīgi homoseksuāli orientēti cilvēki ir tie, kuru dēļ rodas darba grupas un juceklīgā rosīšanās? Tad pastāstiet. Skaidrojiet. Kad viedokļu sadure dzimumu un seksa  lietās kļūst riskanti asa, tas īpaši svarīgi.

Taču nē. Īss paziņojums par naida noziegumu darba grupu. Tukšas frāzes. Piemēram, “mūsu sabiedrībā droši ir jājūtas ikvienam sabiedrības loceklim” vien ko vērts. To pašu vāvuļoja vēl PSRSā, pirmskara Latvijā un, jādomā, arī pie cara Nikolaja. Jautājumi. Lūgumi plašāk skaidrot – enik, benik, sikel, sā... galu galā arī tiek ierindoti naida runas melnajos pulkos.

Nebrīnītos, ja arī šis ne pārāk nopietnais stāstiņš tiktu vērtēts par naida runu diktā formā.

Pat finanšu Reirs ar palīgiem, kaut nemākulīgi, bet mēģināja skaidrot neveiklo un piņķerīgo nodokļu reformu. Te – klusums. Zinot, ka ap delikātajām seksuālās orientācijas lietām allaž vijas baumu un fantāziju migla, kļūst neomulīgi.

Naids ir nepatīkama, bet dabiska sociāli emocionāla kategorija. To var mazināt, izprast cēloņus... bet nevar izskaust darba grupa vai rīkojums. Mums jau te pastāvēja PSRS, kur nebija seksa, naida un dusmu. Draudzība zēla un plauka ar lielu blīkšķi un beidzās ar vēl lielāku blīkšķi. Ministres Golubevas izraudzītais ceļš vismaz šobrīd iet tai pašā virzienā.

Pārpublicēts no aprinkis.lv

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Valsts sabiedrisko attiecību mazspēja un katastrofa

FotoSakarā ar zemiem Latvijas vakcinācijas skaitļiem un attiecīgu risku, ka atkal būs ierobežojumi un ka mācības atkal notiks attālināti uc, atļaušos izteikt arī savas neprofesionālas pārdomas.
Lasīt visu...

10

Savāds laiks

FotoNo aizmirstības putekļiem mediju starmešos atkal parādījies tas pats vīrs, kurš reiz solījās visus oligarhus apkarot un Latvijā taisnību atjaunot.
Lasīt visu...

21

Vainīguma prezumpcija jāatceļ, citādi – kapitālais remonts beidzies, bet ēka nav apdzīvojama

FotoNeviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta likumā noteiktajā kārtībā. Nevienam nav jāpierāda savs nevainīgums. Šie ir jebkuras demokrātiskas, tiesiskas valsts pamatprincipi. Nevainīguma prezumpcija ir nostiprināta arī Latvijas likumdošanā. Izņemot vienu virzienu – banku sektoru.
Lasīt visu...

6

Ultimāts valsts prezidentam Egilam Levitam

FotoMēs ierosināsim valsts prezidenta Egila Levita pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, ja mūsu prasības netiks izpildītas divu nedēļu laikā, Jums tiks atņemta prezidenta pensija, dzīvoklis un mašīna. Latvijas Republikā nevar būt prezidents, kas neievēro Satversmi un Tautas gribu. Tādēļ tiks ierosināts Likums par prezidenta pirmstermiņa atbrīvošanu no amata, liedzot Jums visas privilēģijas.
Lasīt visu...