Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Edgara Rinkēviča vadītā Ārlietu ministrija ir noslepenojusi informatīvo ziņojumu „Par Latvijas pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) procesu un Latvijas iestāšanās sarunu sākotnējo memorandu”, jo uzskata, ka šādas "detaļas" neesot jāzina "plašākai sabiedrībai". Arī vispārīgā iestāšanās "ceļa karte" ir pieejama tikai angliski, un ministrijas ieskatā ar to pilnīgi pietiekot.

"Atklātums un laba pārvaldība: OECD - Latvijas iestāšanās sarunu memorands ir noslepenots. Ar kādiem nosacījumiem iestājamies, par to sabiedrībai nav jāzina? Latvijas valsts kautrība publiskot OECD iestāšanās nosacījumus varētu liecināt, ka būs jāveic kādas tautai nepatīkamas reformas," - šādus viedokļus ir izteikuši Pietiek lasītāji.

Taču saskaņā ar Ārlietu ministrijas uzskatu sabiedrībai nekas vairāk par memorandu, iestāšanās sarunām un nosacījumiem neesot jāzina, - tai pilnīgi pietiekot ar pagājušā gada 15. oktobrī OECD Padomē apstiprināto Latvijas iestāšanās OECD ceļa karti angļu valodā.

"Šajā dokumentā aprakstīta gan iestāšanās tehnisko sarunu norise, gan vispārīgie pievienošanās nosacījumi. Dokumenta teksts ir publiski pieejams arī internetā: http://search.oecd.org/officialdocuments/publicdisplaydocumentpdf/?cote=C%282013%29122/FINAL&docLanguage=En," skaidro ministrija.

Ārlietu ministrija arī neuzskatot, ka kaut vai ar šo dokumentu būtu tiesības iepazīties arī tiem Latvijas Republikas pilsoņiem un iedzīvotājiem, kuri zina tikai valsts valodu, tāpēc latviski tas nav tulkots.

Savukārt informatīvajam ziņojumam „Par Latvijas pievienošanās Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) procesu un Latvijas iestāšanās sarunu sākotnējo memorandu” esot noteikts "ārlietu dienesta ierobežotas pieejamības statuss" saskaņā ar Informācijas atklātības likuma 5. panta trešo daļu, Arhīvu likuma 13. panta otrās daļas 3. punktu un Ārlietu ministrijas 2011. gada 13. oktobra kārtību Nr. 14.

Rinkēviča vadītās ministrijas pamatojums šādai slepenībai ir: "Atbilstoši vispārpieņemtai starptautiskai praksei sarunu pozīciju izstrādē, sarunu  pozīcijās tiek iekļauts gan sarunu mandāts, gan taktika un atsevišķos gadījumos arī  citu dalībvalstu viedokļi. Ņemot vērā, ka informatīvā ziņojuma saturs atbilst vispārpieņemtai starptautiskai praksei un līdzšinējai pieredzei šādu  sarunu vešanā, informatīvā ziņojuma saturs nav priekšlaicīgi publiskojams, lai neapgrūtinātu Latvijas interešu aizstāvēšanu sarunu procesā.

Ārlietu ministrija nevēlējās atklāt, kuras konkrētās amatpersonas ir pieņēmušas lēmumu par šīs informācijas noslepenošanu un kuras - par to, ka Latvijas iedzīvotājiem, ja viņi grib ko vairāk uzzināt par savas valsts iestāšanos OECD, obligāts priekšnoteikums ir angļu valodas zināšanas.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...