Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas Stradiņa universitātes profesore, Latvijas Žurnālistu asociācijas (LaŽA) biedre Anda Rožukalne ir mēģinājusi organizēt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) atlaišanu, taču saskārusies ar vāju atsaucību pat pašas LaŽa biedru vidū un no saviem plāniem atteikusies.

„Vai organizācijai, kuras statūti paredz aizstāvēt mediju brīvību un kvalitatīvas žurnālistikas attīstību, nevajadzētu formulēt attieksmi pret jautājumu - vai publiski aicinām atkāpties NEPLP,  vai izsakām neuzticību padomei kā institūcijai, kura raisa šaubas, vai tā pilda savu uzdevumu rūpēties par sabiedrisko mediju neatkarību? Kādas ir jūsu domas?” – šādu aicinājumu Rožukalne izteikusi elektroniskā pasta vēstulē, kas nonācis Pietiek rīcībā.

Taču, kā rāda tālākā sarakste, profesores ieceres par NEPLP atlaišanas organizēšanu pēc tam, kad šī iestāde gada beigās atlaida Latvijas Televīzijas (LTV) valdes priekšsēcētāju Ivaru Belti un valdes locekli Sergeju Ņesterovu, ir saskārušās pat ar pašas LaŽA biedru skepsi un nevēlēšanos iesaistīties šādā pasākumā.

Savukārt to, ka paši LTV un arī Latvijas Radio žurnālisti šajā jautājumā nevēlas „lēkt uz ecēšām”, ir konstatējusi pati Rožukalne, savā elektroniskā pasta vēstulē secinot: „Man pašlaik, kad katru dienu zvana no dažādiem medijiem un lūdz izteikties, pietrūkst gan LTV, gan LR, gan pārējo žurnālistu skaidri izteiktas pozīcijas…”

Šādu pozīciju viņai nav vēlējušies izteikt pat it kā principiālākie LTV darbinieki, kuri atklāti atzinuši – viņi cerot, ka viņu vietā varētu izteikties LaŽA: „Kad par to sacīju Oditai [Krenbergai] LTV, viņa atbildēja - mēs ceram uz žurnālistu asociāciju, mēs redzam, ka tā varētu mūs pārstāvēt.”

Taču no pārstāvības nekas nav sanācis tāpat kā no Rožukalnes plāniem, - LTV darbinieki tā arī nekādus publiskus paziņojumus, nemaz nerunājot par aicinājumiem atlaist NEPLP, nav izteikuši, savukārt LaŽA ir vienīgi izplatījusi nosodījumu saistībā ar LTV vadītāju atlaišanu.

Pietiek jau iepriekš aprakstīja, kā 2017. gada oktobrī toreizējā LaŽAs vadītāja Rita Ruduša bija plānojusi “uzbrukumus” Latvijas Radio vadības maiņas sakarā, savukārt pagājušogad LaŽA pauda vienotu nostāju kopā ar Kremļa propagandas aģentūru Sputņik, kad NEPLP konstatēja - sabiedriskajos medijos tiek izmantotas šīs te Kremļa propagandas aģentūras ražotas fotogrāfijas.

LaŽAs paziņojums:

https://www.pietiek.com/raksti/latvijas_zurnalistu_asociacija_izplatijusi,_iespejams,_gada_vismeligako_pazinojumu

Sputņik gadījums:

https://www.pietiek.com/raksti/krievijas_propagandisti_sputnik_un_latvijas_zurnalistu_asociacija_vienoti_iebilst_pret_cenzuru_latvijas_sabiedriskajos_medijos

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...