Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kārļa Šadurska vadītā Izglītības un zinātnes ministrija joprojām nespēj uzrādīt Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) reorganizācijas plānu, lai gan kopš nodoma izziņošanas par augstskolas likvidāciju pagājusi jau vairāk nekā nedēļa. Plāna vietā figurē tikai īss melnrakstiņš uz divarpus lappusēm bez konkrētiem skaitļiem, ekonomiskā pamatojuma utt. Pietiek šodien publicē šo izteiksmīgo dokumentu.

Pietiek jau aizvadītajā nedēļā informēja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) nespēj uzrādīt nekādus aprēķinus un ekonomisko pamatojumu tās plānam reorganizēt (likvidēt) un pievienot Latvijas Universitātei Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmiju.

Pēc tam, kad nāca klajā šie plāni, Pietiek vērsās Izglītības un zinātnes ministrijā ar informācijas pieprasījumu, lūdzot iespēju iepazīties ar visiem ieguvumu aprēķiniem, ekspertu viedokļiem, ekonomisko ieguvumu analīzi utt., kam it kā vajadzēja būt sagatavotam pirms šāda nopietna jautājuma izlemšanas

Sākotnēji IZM apgalvoja, ka šādi aprēķini esot veikti un tikai laika un personāla trūkums neļaujot ar tiem iepazīties. Taču, vairākkārt sazinoties, izrādījās, ka šādus aprēķinus un analīzi IZM tomēr nespēj nodot atklātībai.

Savukārt pēc tam IZM nāca klajā ar oficiālu informāciju par paredzētu brīfingu, kurā ministrija skaidrošot „RPIVA reorganizācijas nepieciešamību,  reorganizācijas procesa soļus un pasākumus studiju nepārtrauktības nodrošināšanai”.

Taču pēc šī paziņojuma izplatīšanas izrādījās, ka arī šajā mediju pasākumā ministrija negatavojas publiskot kādus ekonomiskos un finansiālos aprēķinus un analīzi, tā vietā mēģinot izlīdzēties ar datiem par izglītības iestāžu un to studentu skaitu.

Arī pašlaik IZM nekādu skaidru, detalizētu reorganizācijas plānu vēl joprojām uzrādīt nespēj un Pietiek informācijas pieprasījumu pagaidām ir ignorējusi. Tā vietā IZM vadība jau atkārtoti aicinājusi RPIVA vadību tikties, lai pārrunātu mantas nodošanas jautājumus.

Dokumenti

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...