Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Sākoties Trešajam pasaules karam, Latvijas PSR kā Padomju Savienības sastāvdaļas teritorijai bijuši paredzēti vismaz 20 kodollādiņi, no kuriem Rīgai vien bijuši paredzēti trīs (un vēl viens Salaspilij), - tā rāda nesen publiskotie ASV arhīvu materiāli no aukstā kara laikiem.

Kā rāda publiskotais apjomīgais saraksts, kurā uzskaitīti kodolbombardēšanas objekti PSRS, Varšavas bloka un draudzīgajās valstīs, Latvijas PSR teritorijā kara gadījumā kodolsprādzieni notiktu Bauskā, Cīravā, Daugavpilī, Dundagā, Ezerē, Glūdā, Gulbenē, Jelgavā, Krustpilī (divi), Liepājā (ziemeļu un austrumu daļā), Salaspilī, Rīgā (Šķirotavā, Spilvē un pilsētas rietumu daļā), Tukumā, Vaiņodē un Ventspilī (Tārgalē un pilsētas rietumos).

Lietuvas PSR teritorijā kodollādiņu objektu vidū ir bijusi Kauņa (trīs), Kedaiņi, Klaipēda, Palanga, Panevēža, Šauļi (trīs) un Viļņa (trīs), bet Igaunijas PSR - Hāpsalu, Kuresāre, Paldiski (divi), Pērnava, Rakvere, Tartu un Tallina, kā arī Latvijas robežpilsēta Valga. Savukārt Baltkrievijas galvaspilsētai Minskai bijuši paredzēti četri kodollādiņi.

Pilns saraksts aplūkojams un lejuplādējams šeit. Materiālu www adresē mainot pēdējo ciparu (no 1 līdz 8), iespējams aplūkot un lejuplādēt arī citus deklasificētus dokumentus par šo tēmu. Savukārt šeit iespējams apskatīt, kā tas izskatās kartē.

Pateicamies Albertam Ziemelim, kura ierakstā Twitter bija norādīta precīzā saraksta adrese, un Ilmāram Punkam par objektu skaita precizēšanu.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...