Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Pievienot komentāru

Lapas:    1   Rādīt komentārus, sākot ar: pirmo | pēdējo

birziņa

04.07.2017. 07:29

»

patiesība

Atalgojuma trūkuma dēļ spriedze un satraukums ir jūtami daudzās medicīnas specialitātēs, ne tikai dzemdību iestādēs un nodaļās, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» atzina veselības ministre Anda Čakša...


Lasu, ka pie siles esošo pakalpiņi atkal ieņirdz par ārstu prasībām pēc godīga, izglītībai un atbildībai adekvāta atalgojuma. Izrādās, ka šie gribot par daudz! Vai tiešām? Lai kļūtu par ārstu, ir jāstudē 7.gadus, un pēc tam visa darba mūža garumā jāturpina izglītoties. Jāceļ kvalifikācija, jāapmeklē kursi, jāiegādājas pietiekami daudz un pietiekami dārgas medicīniskās literatūras (par saviem līdzekļiem, protams!). Ja esi ģimenes ārsts, Tev vēl jāuztur prakses vieta, jāmaksā alga palīgam. Taču tie vēl būtu sīkumi salīdzinot ar ATBILDĪBU. Ar atbildību, ko ārsts nes par katra sava pacienta veselību un dzīvību! Ir ļoti daudz profesiju ar lielāku vai mazāku atbildības pakāpi par līdzcilvēku likteņiem, bet ārsti tomēr būs pašā virsotnē. Vai tiešām viņiem būtu jāsaņem daži simti eiro??? Jāskaita santimi vai centi, jārakņājas par nocenoto produktu plauktiem, un mēneša beigās jāaizņemas no kaimiņa cēneri, lai izvilktu līdz algai? Ja kāds ir pelnījis dzīvot cilvēku cienīgu dzīvi, tad tie ir tie, kas ikdienā glābj cilvēku dzīvības! Gan ģimenes ārsti, gan speciālisti, gan arī tie, kuri pilda līdzīgas funkcijas. Un, kad es dzirdu ņirgāšanos par ārstu prasībām, tad es iedomājos valsts un pašvaldību uzņēmumu krēslu deldētājus, dažādu par blatu ieceltu padomju parazītus, bezatbildīgu birokrātu tūkstošus, visādus "komunikāciju ekspertus", "NVO projektu vadītājus" un tamlīdzīgu publiku. Painteresējieties par sashēmoto milzu atalgojumu valsts un pašvaldību kapitālsabiedrībās un to padomēs, un tad metiet akmeni ārstu virzienā!

Atbildēt

patiesība

03.07.2017. 22:16

Atalgojuma trūkuma dēļ spriedze un satraukums ir jūtami daudzās medicīnas specialitātēs, ne tikai dzemdību iestādēs un nodaļās, otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Rīta panorāma» atzina veselības ministre Anda Čakša.
Viņa sacīja, ka, veselības aprūpi ilgstoši saucot par prioritāti, bet tai pašā laikā nenovirzot šai «prioritātei» atbilstošu finansējumu, mediķi jūtas nenovērtēti. «Ir tā sajūta, ka vajadzīgs novērtējums arī algā - ne tikai vārdos, bet arī darbos,» norādīja Čakša.
Ministre skaidroja, ka tieši zemā atalgojuma dēļ daudzviet sāk trūkt mediķu, kā rezultātā pasliktinās veselības aprūpes pieejamība sabiedrībai. Pirmie par kritisko situāciju signalizējot tieši mediķi no specialitātēm, kurās Latvijā ir visierobežotākās darba iespējas, piemēram, bērnu ķirurgi, anesteziologi, kā arī dzemdību speciālisti.
Tajā pašā laikā Tiesu izpildītāju ienākumi kopš 2010. gada:
Jānis Stepanovs 8 530 099 EUR
Ainārs Šusts 4 015 532 EUR
Ginters Hmeļevskis 3 133 997 EUR
Andris Spore 3 027 505 EUR
Aija Kalniņa 2 391 733 EUR
Kalvis Dūrītis 2 257 212 EUR
Jānis Tunnis 1 953 273 EUR
Andris Sladzs 1 918 034 EUR
Rolands Veinbergs 1 739 911 EUR
Ineta Kaktiņa 1 661 687 EUR
Sandis Tompsons 1 595 106 EUR
Jānis Strižko 1,494, 454 EUR
Andrejs Glumovs 1,235 966 EUR
Inese Bože 1 207 504 EUR
Tātad naudas ir daudz. Tikai tā tiek pnetaisnīgi pārdalīta, apzogot latviešu tautu.

Atbildēt

Untūns Mazpisāns īstajā vārdā Cenzētaizs MazpisNczs

03.07.2017. 20:33

»

Maniaks pu(r)dulis

Idiotiskais maznodrośinàtais dilèrîjuma dzîtais klauns manikaks porcijs srrrancijs sorryjs atkal pamodies, Tvaika ielà gaviles. Sen jau tu visiem, vèmekłainais idiot, ar savu tupumu esi piegriezies


Atkal ar saviem Tvaika ielas gaviļu dzejpantiem dračī idiotus lasītājus, nahuj, bļeģ idiot nesaproti un neredzi savu šizi tiupumu. Kam tā huiņa intresē? Ej, dirsa, uz redakciju, izdevniecību, tev mulki debilais pateiks, ka esi totāls stulbenis, nevis dzejnieks. Nehuj, versies pie Lemberga, lai dod nau publicēt grāmatu, ble ko piemēslo te slejas, visu laiku tie sūdi jsrullr prom.

Atbildēt

Maniaks pu(r)dulis

03.07.2017. 19:27

»

Cenzetaizs Mazspisanczs

Atkalk ar saviem šizi sūdiem klāt


Idiotiskais maznodrośinàtais dilèrîjuma dzîtais klauns manikaks porcijs srrrancijs sorryjs atkal pamodies, Tvaika ielà gaviles. Sen jau tu visiem, vèmekłainais idiot, ar savu tupumu esi piegriezies.

Atbildēt

Cenzetaizs Mazspisanczs

03.07.2017. 18:59

»

Ontūns Mazpusāns© (lit.pseid.)

...


Atkalk ar saviem šizi sūdiem klāt.

Atbildēt

Es

03.07.2017. 16:35

»

Ilze

Latvijas Ceļa Ozoli un Apiņi, no pašiem pirmajiem neatkarības gadiem, uzlikdami veselības aprūpi uz pašiem sev izdevīgām sliedēm, arī salaida visu grīstē. Tagad mēs redzam sekas


lūdzu atcerēties, ka pat Rietumu īstā buržuāzija zina, ka veselības aizsardzība, izglītība, māksla, zinātne nevar būt tirgus ekonomikas sastāvdaļa; proti, nevar attiecināt tirgus ekonomikas nosacījumus. Tikai XX gs. nogalē Rietumu buržuāzija vispārējās degradācijas rezultātā pārstāja veidot sociālas valstis un visu nobīdīja uz tirgus ekonomikas sliedēm, jo iniciatīvu pārņēma jaunās parvēniju alkātīgās finansistu bandas. To, protams, nevarēja zināt vai negribēja zināt "perestroikas" atlasītie vietējie latviešu mēsli varas kabinetos. Šķēle atklāti aicināja "kultūrai" pašai pelnīt naudu. Bet vainīgi nav tikai "brīvvalsts" pirmie vadošie mēsli. Vainīga ir visa tauta, jo tā 27 gados spēja deleģēt tikai "veikalniekus", kā šaura vēriena biznesmeņus sauca Rainis. Piemēram, aptieku biznesu radīja paši latviešu nelieši, augst.izglītības biznesu radīja paši latviešu nelieši. Pie mums nelietība iet roku rokā ar iedzimtu stulbumu. Grūti bieži ir pateikt, kas latvietī ir primārais - stulbums jeb nelietība.

Atbildēt

Sise

03.07.2017. 15:32

Daktera Jāņa Ozola 2002.g "Ievai" teiktais citāts skan: "Nauda no pacientiem ir jāņem! Tas dod viņiem drošības sajūtu!"

Atbildēt

Es

03.07.2017. 14:53

»

Alīda

Autors ir tas pats Jānis Ozols, kurš ar Apini bija Latvijas ceļā un kurš vadīja Rīgas 1.slimnīcu. Tas pats Ozols, kurš intervijā "Ievai" divtūkstošo gadu sākumā atzina: "No pacientiem nauda ir jāņem!". Tad jājautā Ozola kungam: Cik tad ārstiem vajadzētu maksāt no valsts kabatas, lai viņi pārstātu ņemt...


jau jutu lasot, ka tas ir īsts latvietis-blēdis, divkosis, nelietis, pielīdējs, melis, stulbs padomju laiku gānītājs, pašslavētājs. Vārdu sakot, īsts latvietis, kurus citas tautas tik ļoti mīl, ka labprāt redzētu pazūdam no Zemes, kas tagad arī notiek ar to pašu naudkārīgo latviešu ārstu palīdzību. Sūdu smaka atkal te ir.

Atbildēt

Alīda

03.07.2017. 14:45

Autors ir tas pats Jānis Ozols, kurš ar Apini bija Latvijas ceļā un kurš vadīja Rīgas 1.slimnīcu. Tas pats Ozols, kurš intervijā "Ievai" divtūkstošo gadu sākumā atzina: "No pacientiem nauda ir jāņem!". Tad jājautā Ozola kungam: Cik tad ārstiem vajadzētu maksāt no valsts kabatas, lai viņi pārstātu ņemt no pacientiem?

Atbildēt

Troļļu gans

03.07.2017. 13:53

»

Iluta

Un vai tad tagad ir laba


Nē, nav laba. Komentārs ir nevis par konkrētiem ministriem, bet par politisko vidi Latvijā. Kurā atkal un atkal ievēlām deputātus, kuri nespēj pildīt likumdevējvaras funkcijas. Tad brīnāmies, ka viens ministrs spēja pusotru gadu darīt brīnumainas lietas un nekas līdz vienam brīdim. Tagad gaidām līdzīgu stāstu. Izlutinātai pajmeitenītei līdz atbilstībai ministra amatam ir ļoti tālu. Kaut gan ko var spēt partija, kuras ministros ir vīzdegunīgs un manierīgs kolhoznieks vai pavirša un viegli uzbudināma šahiste?

Atbildēt

Labs

03.07.2017. 13:07

raksts. No konteksta saprotams, ka rakstījis izglītots un zinošs cilvēks. Patika.

Atbildēt

Troļļu gans

03.07.2017. 11:48

Sačakarēs cien.ministri kā sačakarēja cien.bij.ministru. Bija ar vīzijām un vēlmi tās realizēt. Kāda motivācija un kāda vīziju kvalitāte, tas cits jautājums. Mīlēja Belēviču deputāti, gan partijas biedri, gan pozīcija, gan opozīcija. Sajūsminājās, gaidīja vienkāršus teikumus prastai tautai. Viss bija tik labi. Pietiek laiku pa laikam publicēja rakstus par cien.bij.ministra izdarībiņām. Klusums, deputātiem un KNAB biezas ādas. Deputāti turpināja jūsmot un snaust, priekšniece un pēc tam priekšnieks ar mīlestības pilnām acīm raudzījās uz mīļo blēņdari. Un pēkšņi, bāc. Vienā dienā visas avīzes, sākot ar zaļo mērģļu kabatas līdz it kā neatkarīgām pilnas ar rakstiem par slikto cien.bij.ministru. Viss. Lieliskas, mīlētais blēņdaris pārvērtās par noziedznieku, bandītu, nelieti. Vietā nāca izlutināta pajmeitenīte. Stāsts atkal atkārtojas. Nu uzrakstīja Saskaņas deputāti pāris pieprasījumus, saņēma garu garās atbildes un klusums. Nu organizēja deputāts konferenci, kurā cien.ministre ar grūtībām izturēja stundiņu, gandrīz zaudēja savaldību un pazuda. Neviens neinvestē Pietiek. Netiek pieprasīti ne personāla, ne iepirkumu konkursu dokumenti, ne komandējumu atskaites, ne ko dara padomnieces, ne kāpēc tik bieži piestaigā zāļu lieltirgotāju pārstāvji. Nekas. Pēc tam būs atkal bāc, un slikta ministre. Neko nemāk, neko nevar.

Atbildēt

Pilsone

03.07.2017. 11:36

Rīgā un citās pilsētās salīdušie ierēdņi- zagļi lauķi.
Kapēc tiek slēpts, kur Čakša ir dzimusi ?
Rīgā nav kur nospļauties, trāpīsi lauķim vai tūristam.

Atbildēt

Sorry

03.07.2017. 08:35

Esmu gandrīz vai pārliecināts, ka lielās slimnīcas Latvijā plānoti kā hospitāļi, kuros vedīs tūkstošiem pusdzīvu un sakropļotu cilvēku no Ukrainas, kad septembrī mācību laikā Putins no Baltkrievijas iebruks Ukrainā. Pēc tam, atkarībā no haosa lieluma mēginās iebrukt Lietuvā, savienojot Krieviju ar Kaliningradu un Baltija paliks ielenkumā.

Atbildēt

agents

03.07.2017. 08:29

Kamer zala valdiba staves ar vienu kaju Brisele ,ar otru kremli ,tikmer naudas budzeta nebus .Brisele naudu iedos ,bet prokkremliskie oligarhi to sadalis sava starpa . Cik tas ir vienkarsi milie dakteri.

Atbildēt

Arturs Priedītis

03.07.2017. 08:12

Autors tipiski stulbā rusofobiskā formā ironizē par to laiku, kad Latvijā bija attīstīta veselības aizsardzība, bija augsti attīstīta medicīnas zinātne. Atceros, ZA Prezidija Redakciju un izdevumu padomes ("Riso") limitos medicīnai bija paredzētas 4 monogrāfijas katru gadu. Tās arī tika iesniegtas: īstas monogrāfijas, kuras augstu vērtēja zinātnieki visā pasaulē. Bet vai tagad ir gadā 4 monogrāfijas pasaules līmenī? Vai Čakša, Vāne, tas nelietis aptieku biznesā vispār zina, ko nozīmē vārds "monogrāfija"? Kas notiek medicīnas zinātnē, ja "stradiņos" rektorā smird tikai kampēji un pseidozinātnieki?

Atbildēt

A.P.

03.07.2017. 08:01

Vai nevajadzēja likt pēdiņās, bet nevis rakstīt ar lielo burtu: "Un tā tas turpinājās arī pēc Latvijas Atmodas(!?)." Kāda atmoda? Kāda Latvija? Krimināla zeme ar noziegumu brīvību un neattīstītas tautas kropļiem visos kabinetos! Kāda atmoda var būt zagšanā tendētai populācijai! Kāda atmoda var būt debilizācijas pārņemtai varas inteliģencei. To vēstuli, kuru Jūs saņēmāt, taču ir rakstījuši debili cilvēki. Vai to ir tik grūti saprast? Vai ir tik grūti saprast, kādā "valstī" dzīvojam un cik lielā mērā latviešu tauta ir valstspējīga?

Atbildēt

Sorry

03.07.2017. 06:19

Man jau likās, ka tās milzīgās slimnīcas pa visu Latviju, samazinoties iedzīvotāju daudzumam, ko neviens nevar nepamanīt, domātas kara hospitāļiem vēl šodien.

Atbildēt

Strādnieks

02.07.2017. 23:03

Pēteris Apinis ir vispār tās pretīgās komunistu - zagļu organizācijas Latvijas ceļš darbonis. Lustrāciju!

Atbildēt

jānis

02.07.2017. 22:51

Cien.autor,ekspluatē visus,jo tas iraid kapitālisms,un pie mums...vēl bišķiņ.

Atbildēt

Pēteris A.

02.07.2017. 22:44

Ieliku Tev plusu, Jāni, pat ja mūsu viedokļi dažkārt atšķiras

Atbildēt

Lapas:    1   

Jūsu vārds:

Komentāra teksts:

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Var gadīties, ka vienu rītu Šveices advokāts būs "pārdozējis" viagru un viņam blakām gauži raudās skaists puisītis

FotoNav tālu tā dieniņa, kad visiem „arestētās mantas afēras” dalībniekiem, jumtotājiem un labuma guvējiem nāksies atbildēt. Visiem, izņemot vienu - galveno beneficieri, smagos noziegumos apsūdzēto Lembergu.
Lasīt visu...