Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ziņa par 2020. gada Eiropas cilvēka Latvijā nosaukuma ieguvēju Satversmes tiesas priekšsēdētāju Sanitu Osipovu ir kvalificējama kā klasiska viltus ziņa (Fake news).

Tā dēvētā “sabiedriskā balsojuma” organizētājs Eiropas kustības Latvijā priekšnieks Andris Gobiņš atteicies paskaidrot, kā tieši tika organizēts šis balsojums un kāds bijis balsotāju skaits, tā pilnībā ignorējot divus būtiskus principus - caurspīdīguma un faktu drošticamības principus. Tas ir klajā pretrunā ar demokrātiskas, atklātas sabiedrības pamata principiem.

Līdz ar to ir pamats uzskatīt, ka stāsts par "2020. gada Eiropas cilvēku Latvijā Sanitu Osipovu” ir klasiska viltus ziņa, ko nekritiski izplatījuši vairāki mediji, tai skaitā sabiedriskais medijs LSM.lv.

Lūdzu to neuztvert kā vēršanos pret viņu vai Gobiņu personīgi. Šādiem paziņojumiem par “sabiedriskiem balsojumiem” ir jābūt balstītiem skaidros, drošticamos, pārbaudītos faktos. Ja netiek nodrošināts jebkurā sabiedrībā tik svarīgais caurspīdīguma princips, tad šī ziņa vērtējama kā propagandas manipulācija un viltus ziņa kāda grupējuma politisko interešu dēļ.

* MeriDemokrātu brīvdomātāju kopas vadītājs

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Alda Gobzema rekviēms

FotoTuba Mirum (Pastarā diena) – ar to mūsu valdībai un visiem ļaunajiem spēkiem draud Aldis Gobzems kopš tā brīža, kad iesaistījās par cīņu pie varas galda. Gobzema aktivitātes var pielīdzināt kopējai plūsmai, kura sākās ar Brexit kampaņu un Donalda Trampu nākšanu pie varas ASV un notikumiem citur pasaulē, kur par galveno dzinuli ir ārējs vai iekšējs drauds, briesmas, netaisnība. Gobzems draud ar procesu sākšanu visiem par neslavas celšanu, bet sausais atlikums ir tāds, ka nekas tāds nav noticis. Turpretim ir ierosināti procesi pret viņu par neslavas celšanu, kur verdikts ir bijis viens ne Aldim par labu.
Lasīt visu...