Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Satiksmes ministrija, kas ir nacionālās aviokompānijas airBaltic valsts kapitāldaļu turētāja, nespēj pateikt, cik valsts naudas kopā ir ieguldīts šajā uzņēmējsabiedrībā. Šāda pieprasīta informācija "ir jāapstrādā", Pietiek šodien paziņoja Satiksmes ministrija, kuras vadītāja pienākumus pašlaik pilda Rihards Kozlovskis (attēlā).

Jautājumu, kāds īsti pašlaik ir kopējais Latvijas valsts līdzekļu apjoms, kas dažādos veidos ir ieguldīts AS Air Baltic Corporation (pilnais airBaltic nosaukums), Pietiek pēdējās dienās bija uzdevuši vairāki lasītāji.

Šodien pusdesmitos no rīta Pietiek nosūtīja Satiksmes ministrijai šādu jautājumu: "Vai Satiksmes ministrija varētu sniegt pilnīgu informāciju par valsts dažāda veida ieguldījumiem (tieši ieguldījumi pamatkapitālā, aizdevumi, citi ieguldījumi) AS Air Baltic Corporation kopš uzņēmuma nodibināšanas, par katru ieguldījumu minot tā veidu, apjomu un ieguldījuma veikšanas laiku?"

Jau pēc nepilnām divdesmit minūtēm ministrija apliecināja, ka jautājumu ir saņēmusi. Izrādījās gan, ka šādas informācijas tās rīcībā uzreiz neesot, taču esot zināmi "speciālisti", kas to varot pateikt. "Jautājumu saņēmām, noskaidrosim pie speciālistiem atbildes," paziņoja ministrija.

Taču pēc piecarpus stundām izrādījās, ka ziņu par to, cik īsti liels ir valsts ieguldījums airBaltic, nav ne pašas Satiksmes ministrijas, ne arī tai zināmo "speciālistu" rīcībā. Līdz ar to ministrija paziņoja, ka "pieprasītajai informācijai" ir nepieciešama "apstrāde", kas varot prasīt pat divas nedēļas laika. Nekādus tālākus skaidrojumus ministrija sniegt nevēlējās.

Pašlaik Pietiek gan Ministru prezidentei Laimdotai Straujumai, kuras vadībā Ministru kabinets ir atbalstījis vēl 80 miljonu eiro "aizdošanu" airBaltic, gan satiksmes ministra pienākumu izpildītājam Kozlovskim ir uzdevis jautājumu: varbūt kāds no viņiem atšķirībā no Satiksmes ministrijas - airBaltic kapitāldaļu turētājas - tomēr zina, cik lieli un kādi ir valsts ieguldījumi šajā uzņēmumā?

Atbilžu pagaidām nav: vakarpusē Kozlovska preses pārstāve pavēstīja vienīgi to, ka pats Kozlovskis esot devies komandējumā uz Briseli un atbildi viņa vietā sniegšot... Satiksmes ministrija.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...