Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss (Vienotība) svētdien, sešas dienas pēc tam, kad atklāti absurdas un nekompetentas rīcības dēļ viņa amatā ieliktā Andra Liepiņa vadītā Starptautiskā lidosta Rīga zaudēja iespēju turpināt tiesvedību ar atlaistajiem lidostas drošībniekiem, tā izšķērdējot 30 000 eiro, Pietiek apgalvo: viņš par to vispār neko vēl nezinot. Publicējam sarunu ar ministru:

- Es to nevērtēju nekā. Es gribu beigās saprast, cik mēs par ko esam samaksājuši. Tas būtu svarīgākais. Es neesmu ne lidostas juridiskā dienesta vadītājs, ne lidostas vadītājs. Lai viņi izdara to, kas viņiem ir jāizdara. Tad beigās skatīsimies summas un kas ir vainīgie. Tur jau par iepriekšējo procesu ir sāktas lietas, skatīsimies, kas tur būs.

Par šo lietu es neesmu dzirdējis. Katram ir jānodarbojas ar to, ar ko jānodarbojas, nevis politiskais vadītājs meklē līgumus. Tam ir juristi. Tas būtu noziedzīgi, ja ministrs jauktos uzņēmuma iekšējās, saimnieciskās lietās. Ja šeit ir konstatētas neatbilstošas rīcības, tad sekas būs adekvātas.

- Un tās būtu?

- Es gribu redzēt pamatotību. Ne jau ministrs sniedz dokumentus.

- Bet jums kā pārraugošai ministrijai taču ir atbildība par šo uzņēmumu.

- Jā, mums ir nodaļa, kas vērtē visu mūsu kapitālsabiedrību saimniecisko darbību – darījumus, rēķinus, utt. Es šobrīd nevaru vērtēt, jo nezinu, kādi līgumi ir noslēgti. Man tas nebūtu jādara.

- Bet ir publiski parādījusies informācija par šo gadījumu.

- Man šādas informācijas nav. Es lūgšu šo lietu pārbaudīt.

- Kad lūgsiet?

- Tiklīdz būs darba diena...

Pietiek jau informējis, Augstākās tiesas Civillietu departamenta tiesnešu kolēģija 9. februārī lēmusi nepieņemt lidostas Rīga jaunās vadības ar Liepiņu priekšgalā piesaistītā konsultanta Deloitte iesniegto kasācijas sūdzību par atstādinātajam lidostas Drošības departamenta direktoram Raimondam Lazdiņam labvēlīgo spriedumu, ko iepriekš, 27. oktobrī, pieņēma Zemgales apgabaltiesa.

Iemesls ir lidostas vadības un tās piesaistītā konsultanta absurdi nekompetenta rīcība: Augstākā tiesa (AT) ir secinājusi, ka lidostas nolīgtais Deloitte jurists Mārtiņš Puķe saskaņā ar Civilprocesa likumu nemaz nav bijis pilnvarots iesniegt kasācijas sūdzību.

Puķe nav ne zvērināts advokāts, ne šīs valsts kapitālsabiedrības amatpersona, kas viņam ļautu parakstīt kasācijas sūdzību, secinājusi AT. Līdz ar to AT 9. februārī noraidījusi gan lidostas kasācijas sūdzību Lazdiņa lietā, gan kasācijas sūdzību vēl viena aizdomās par nelikumīgu noklausīšanos no darba atstādinātā - drošībnieka Inta Rubeža lietā.

Tā kā šie Augstākās tiesas Senāta lēmumi nav pārsūdzami, izveidojusies situācija, ka jaunā lidostas vadība ar konsultanta Deloitte palīdzību ir panākusi par nelikumīgu noklausīšanos atstādinātajiem skandalozajiem drošībniekiem Lazdiņam un Rubezim labvēlīgu tiesas lēmumu palikšanu spēkā, bruģējot ceļu, lai abi varētu atgriezties savos amatos.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...