Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Prezidenta kanceleja apgalvo, ka esot lūgusi valdībai šo naudu flīģelim nepiešķirt. Taču šāds valdības priekšlikums Saeimas Budžeta un finanšu komisijas dokumentos nav atrodams. No Saeimas debatēs teiktā izriet, ka paredzētais finansējums tika novirzīts uz līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

Vai nav tā, ka šī ir kārtējā varas izspēle - pēc tam, kad opozīcija ir iesniegusi savus priekšlikumus, kā varētu jēgpilni Latvijas sabiedrības interesēs izmantot šo naudu (skat. - https://www.youtube.com/watch?v=b1Dx17uE59U), varas kliķe ir izdomājusi saspēli, kā tomēr šo naudu paturēt sev un izmantot saviem plāniem - piedāvājot to novirzīt “līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem”. (Jautājums gan paliek - kur ir šis priekšlikums?!) Un šāds neparedzēts gadījums var izrādīties arī “prezidenta flīģeļa” iegāde, teiksim, kāda nozīmīga pasākuma norisei...

Interesanti, ka “prezidenta flīģelis” nav vienīgā izdevumu pozīcija Valsts prezidenta kancelejas izdevumos, kas rada jautājumus. Vēl ir arī paredzēts vairāk nekā pusmiljons eiro “Trīs jūru samita rīkošanai”! Kādam nolūkam prezidenta kancelejai šāda nauda - ko tā ar to iesāks, ja šo samitu rīko Ārlietu ministrija? Varbūt prezidenta kancelejai šādu naudu pasākuma rīkošanai labāk nemaz nedot - ja nu atkal sajauc datumus?...

Bet sakarā ar “prezidenta flīģeli” deputāti vēršas ar vēstuli pie Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa: “Šī gada 16. novembrī tika uzsākta likumprojekta “Par vidēja termiņa budžeta ietvaru 2022., 2023. un 2024. gadam” izskatīšana. Šajā likumprojektā tāpat kā likumprojektā “Par valsts budžetu 2022. gadam” ir paredzēts, ka tā saucamā “prezidenta flīģeļa” iegādei paredzētā nauda 183 921 eiro apmērā, saskaņā ar Ministru kabineta priekšlikumu, tiek novirzīta uz sadaļu - līdzekļi neparedzētiem gadījumiem.

Prezidenta kanceleja publiski apgalvo, ka 25. oktobrī ir iesniegusi valdībai šādu priekšlikumu. Diemžēl, iepazīstoties ar Saeimas Finanšu un budžeta komisijas dokumentiem - iesniegtajiem priekšlikumiem 2022. gada valsts budžeta paketē, šādu Ministru kabineta priekšlikumu nav iespējams atrast. Ņemot vērā augstākminēto, lūdzam jūs sniegt atbildes uz šādiem jautājumiem:

1. Vai un kad valdībai ir iesniegts šāds prezidenta kancelejas priekšlikums? Lūdzam pievienot saņemtās vēstules kopiju un norādīt laiku, datumu un reģistrācijas numuru, ar kuru tā ir reģistrēta saņemto dokumentu reģistrā.

2. Vai un kad Ministru kabinets ir iesniedzis Saeimai šo savu priekšlikumu par ”prezidenta flīģelim” paredzētā finansējuma novirzīšanu uz līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem? Lūdzam pievienot Saeimai nosūtītās vēstules kopiju, ar kuru tika nosūtīts šis priekšlikums, un norādīt laiku, datumu un reģistrācijas numuru, ar kuru tā ir reģistrēta lietvedības nosūtīto dokumentu reģistrā.

3. Ministru kabinets ir apstiprinājis 2022. gada budžetā 568 000 eiro prezidenta kancelejai Trīs jūru iniciatīvas samita organizēšanai. Kādiem konkrēti izdevumiem (pasākumiem) ir paredzēts šis finansējums? Lūdzam pievienot izdevumu tāmi un tos dokumentus, pamatojoties uz kuriem, jūs apstiprinājāt šos izdevumus valsts budžetā 568 000 eiro apmērā.”

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

21

Kad valsts pārstāvji sāk rīkoties vienkārši pretīgi

Foto“Viņi bija divi, sievieti mēs neielaidām, jo viņa it kā bija aizmirsusi sertifikātu mašīnā.” Domājat, šis ir jauna spriedzes romāna pieteikums? Nē, tā ar dienas notikumiem vacapā dalās Zvaigznes grāmatnīcu darbinieki visā Latvijā.
Lasīt visu...

21

Ja zinātne tiek politizēta, mirst cilvēki!

FotoZinātnieki bioķīmijā un genomikā no pasaulē prestižām universitātēm un pētniecības institūtiem ir sākuši celt trauksmi par eksperimentos novēroto Covid vīrusa S proteīna RNS gēnu koda integrāciju cilvēka šūnu kodolā un tā rezultātā izraisītajiem bojājumiem cilvēka DNS jeb genomā. 
Lasīt visu...

21

Informatīvie tēli

FotoBieži par ticību mēs saucam to, kas patiesībā ir naids pret citas pārliecības, morāles un dzīvesziņas cilvēkiem. Bieži mūsu tā saucamā ticība ir nevis pašu pasaules skatījumā, pārliecībā un rīcībā, bet sektantiskā citu noliegšanā.
Lasīt visu...

3

Cik labprāt mēs pareizi sadalītu naudu, tikai neprasiet, kam mēs to atņemtu

Foto2022. gada budžets ir pēdējais valsts budžets, kuru pieņems 13. Saeimas sadrumstalotā valdība. Diemžēl arī “pēdējais budžets” nerisina Latvijas ieilgušās problēmas veselības aprūpes un sociālā atbalsta finansējumā. Tā vietā, lai ieguldītu Latvijas labklājībā un ilgtspējīgā attīstībā, tūkstošiem eiro liels atbalsts caur “deputātu kvotām” tiek novirzīts apšaubāmiem mērķiem un tiem pakļautiem nodibinājumiem.
Lasīt visu...

21

Prātā nāk "Suņa sirds" un iedzīvotāju sapulce ar Švonderiem un Šarikoviem

FotoNekomentēšu Vestardu Šimku. Tā ir viņa izvēle. Nekomentēšu par Covid-19 vakcīnām, jo neesmu ārsts vai eksperts. Nekomentēšu valdības darbības epidemioloģiskajā drošībā, jo kurš gan par to vēl nav izteicies...
Lasīt visu...

21

Sasparojoties Ministru prezidentam un nozares ministram kā ekonomistam, veselības aprūpes reformu varētu veikt relatīvi ātri

FotoVeselības aprūpes sistēma sasniegusi kritisko punktu un sabruks, ja turpmāk par prioritāti nekļūs ārstniecības personu kadru politika; reformas nebūs iespējamas, kamēr netiks aktualizēta gan privātpersonas (pacienta), gan ārsta līdzšinējā statusa neatbilstība starptautisko līgumu un Pacientu tiesību likuma normām un sakārtotas tiesiskās attiecības valsts finansēto pakalpojumu jomā.
Lasīt visu...