Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Rīgas Tirdzniecības profesionālajā vidusskolā (agrāk - Rīgas tirdzniecības tehnikums) nesen izremontētas telpas izmanto lietotu apģērbu jeb tā dēvēto „humpalu” tirdzniecībai, - šādu norisi fotoattēlos fiksējis kāds skolas audzēknis. Īpatna ir skolas vadības reakcija - skolas direktore ne tikai izliekas, ka to nav pamanījusi, un, iespējams, samelo Izglītības un zinātnes ministrijai, bet, kā izrādās, paklusām ir pat mēģinājusi pieprasīt paskaidrojumus no "humpalu" tirdzniecību fiksējušā audzēkņa.

Par to, ka jaunizremontētās skolas telpas tiek izmantotas lietotu apģērbu tirgošanai, sociālajā tīklā Twitter ziņoja kāds skolas audzēknis. Pavisam nesen skolā veikts remonts, bet izrādās, ka glītās telpas tagad tiek izmantotas nevis mācību procesam, bet gan tur iekārtojušies „humpalu” tirgotāji.

Lai gan lietoto apģērbu tirdzniecība fiksēta fotoattēlos, no kuriem viens arī publiskots, skolas direktore Inita Safronova sarunā ar Pietiek to kategoriski noliedza. Tirdzniecība notikusi 6.novembrī, taču skolas direktore apgalvoja, ka visu dienu bijusi skolā, bet nekas tāds mācību iestādē neesot noticis. „Nē, pie mums netirgo „humpalas”. Ko jūs runājiet!” teicās esam pārsteigta skolas vadītāja.

Taču, kad Safronovai tika uzrādīta skolēna nofotografētais uzņēmums, skolas direktorei parādījās jau jauna versija par notikušo. Skolā īstenībā esot izraudzīti apģērbi tehniskajam personālam, tādēļ arī varējis rasties iespaids, ka notiek tirgošanās ar lietotu apģērbu.

Tiesa, šī versija parādījās tikai pēc tam, kad par skolā organizēto „humpalu” tirdzniecību pēc Pietiek sniegtās informācijas sāka interesēties Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Pirms sniegt komentāru par skolas telpu izmantošanu lietotu apģērbu tirdzniecībai IZM vēlējās sazināties ar skolas direktori, kā arī iepazīties ar tur uzņemto fotogrāfiju. Pēc tam IZM sniedza lakonisku komentāru: "Atbilstoši Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas direktores sniegtajai informācijai skolas telpās nav notikusi lietotu apģērbu tirdzniecība. Vienlaikus vēlamies uzsvērt, ka izglītības iestādes telpas primāri ir izmantojamas izglītības procesa nodrošināšanai.”

Tikmēr audzēknis, kurš publicēja fotogrāfijas, jau ir ticis iebiedēts no skolas vadības puses, - viņam Safronova jau pieprasījusi paskaidrojumus. Savukārt skolas direktore noliedz, ka jebkādā veidā būtu vērsusies pret šo skolnieku, un apgalvo, ka pilnīgi nekādas represijas viņu negaidot. Pārpratums esot noskaidrojies.

Pašlaik Pietiek ir nosūtījis jaunajai izglītības un zinātnes ministrijai aicinājumu pievērst īpašu uzmanību, lai ziņas par notikušo "izbraukuma tirdzniecības" pasākumu publicējušajam audzēknim nerastos kādas problēmas ar skolas vadību.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...