Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Šī ir Bella. Viņas māte ir nolaupīta un gūstā. Arī tēvs. Viņi nav jauni. Viņiem ir savas mājas. Bet viņus nolaupīja, jo viņu saimniece ir ragana. Pūlis tā lēma.

Un vēl pūlis pieprasīja un iestādes nolēma, ka Bellas vecāki un visi citi „Lieldeviņzares” suņi par 4 eiro gabalā tiek pārdoti patversmēm, kuras viņus uzņēma. Savukārt patversmes pēc tam tiesīgas viņus pārdot tālāk jau par TIRGUS vērtību.

Savukārt „Lieldeviņzares” saimniecei ir tiesības gan lēmumu par suņu izņemšanu, gan šo lēmumu pārsūdzēt, taču... visdrīzāk šis te lēmums par to, ka patversmes drīkst ikvienu no viņas suņiem TAGAD nopirkt un pārdot tālāk, nozīmē to, ka suņus viņa atpakaļ nedabūs.

Ja izrādīsies, ka apsūdzības bijušas pārspīlētas un suņi atņemti nepamatoti, tad viņa kā kompensāciju par saviem mīļajiem suņiem un sabeigtajiem nerviem saņems... jūs neticēsiet! – šos te 4 eiro par katru pieaugušo suni.

Tas ārkārtīgi atgādina raganu prāvas, kurās par raganu vainu vai nevainīgumu lēma, piemēram, slīcinot. Ja ragana neslīka, viņu sadedzināja. Ja noslīka, tātad nevainīga, un viņas dvēsele drīkstēja doties uz paradīzi. Bet īpašums? Jā, tieši tā, palika apsūdzētājam!

Kā iespējams, ka kaut kas tieši tāds notiek mūsdienās un tiesiskā valstī? Mierīgi. Stāsts gan ir garš un samudžināts, bet mēģināšu pēc iespējas īsi.

Mana gudrā, mīļā, paklausīgā un viegli apmācāmā Bella ir suns, kurš nāk no audzētavas ar nosaukumu „Lieldeviņzare”. Audzētavas, kuras īpašniece ar mediju un sociālo mediju palīdzību beidzamo dažu mēnešu laikā ir publiski padarīta par briesmoni, suņu bendi un spīdzinātāju, kuras noziegumi pret nabaga dzīvnieciņiem bijuši tādi, ka suņus nāciet atņemt un izvietot jau tā pārpildītajās patversmēs.

Kā skan apsūdzības? Nekopti, nesocializēti, pārojušies krustu šķērsu, mituši netīrībā un pusbadā.

No suņu izņemšanas dienas publiskajā telpā nonākuši vairāki video. Kas tajos redzams? Prāvs pulks korgiju, Austrālijas ganu suņu un vēl dažu mazāk zināmu šķirņu suņi. Cik nu varu spriest, neredz nevienu, kas būtu divu šķirņu krustojums jeb metiss. Kažoki ir tīri un spīdīgi. Uzvedība normāla, cik nu normāla tā var būt brīdī, kad sveši cilvēki tos ar varu stūķē būros un ved projām. Apkārtne ir sakopta un kārtīga, fonā redzami plaši voljēri. Arī lielā kūts, kurā (ak, ārprāts, ak, šausmas!) ziemas laikā daļu dienas pavadījuši minētie ganu suņi.

Kur šie suņi nonāca? Kā plašsaziņas līdzekļos publicētajās intervijās dzirdams, puse no šiem dzīvniekiem nonāca patversmē “Ķepu ķepā” vadītājas Gundegas Bideres aprūpē. Bideres kundze publiski atzīstas, ka visu pagājušo gadu rakstījusi PVD sūdzības par minēto audzētavu. Fonā redzams, ka patversmes voljēri, kuros tagad izvietoti “izglābtie” Lieldeviņzares suņi, ir daudz šaurāki par viņu vecajām mājām.

Vēl liela daļa suņu (pārsvarā kucēni) nonākuši patversmē “Labās mājas”, daži arī patversmē “Mežavairogi” un Slokas patversmē. Publiski vienīgi “Mežavairogu” saimniece publicējusi kadrus no izņemšanas dienas, kuros rāda gan tīros voljērus, gan katra suņa pasi (jo visi, izņemot pavisam mazos, desmit nedēļas nesasniegušos kucēnus, ir čipēti un potēti atbilstoši likumdošanai).

Pārējie klusē, vai - kā Bideres kundze - turpina publiski apgalvot, cik briesmīgā stāvoklī ir šie apaļīgie, spīdīgie un mierīgie dzīvnieki.

Kas notiks tālāk? Otrdien, 9. aprīlī, PVD izskatīja 23.02.2024. pārbaudē konstatētos pārkāpumus. Pārbaudes protokols Nr. 154-24-00004, pārbaude tika veikta bez saimnieces klātbūtnes, jo viņa bija vizītē pie ārsta. Pārbaudes protokolu ir parakstījis brīvprātīgais, kas uz saimnieces prombūtnes laiku pieskatīja suņus. 08.03.2024. pieņemts Lēmums par administratīvā procesa uzsākšanu Nr.01800001027724-1(lēmumu un protokolu pievienoju). Process tikai tiks izskatīts, bet suņi jau ir izņemti, un jau sākas tirgus par suņiem.

„Lieldeviņzares” saimniece un viņas juriste līdz šim brīdim nav saņēmušas no PVD “daudzskaitlīgās apsūdzības”, viņas ir redzējušas tikai vienu. Tās autors ir anonīms un tajā ir precīzi šāds teksts: “Kad vienreiz beigsies tā suņu pavairošana suņu fermā Bauskas novadā Brunavas pagastā?” Uz šīs sūdzības pamata PVD ir izņēmis suņus.

Pirms PVD izņēma suņus, „Lieldeviņzares” saimniece jau bija parakstījusi apņemšanos, ka vismaz gadu neviena no viņas īpašumā esošajām kucēm netiks pārota (starp citu, jāpiezīmē, ka NEVIENA no audzētavas kucēm nav tikusi pārota vairāk par vienu reizi gadā, kā atļauj likums). Kopš janvāra ik nedēļas nogali „Lieldeviņzarē” ieradās kinologi (Irina Salamatova (DOG SERVISS 24/7) kuri strādāja ar audzētavas suņiem.

Taču PVD tas nešķita svarīgi, svarīgāk bija sarīkot “paraugdemonstrējumu” par prieku trakojošajam pūlim, kurš vēlējās redzēt, kā sadedzina raganu. Un ļaut nopelnīt “trauksmes cēlājiem”.

Bella ir satraukta. Jo dzird, ka “trauksmes cēlāji” solījuši arī citiem audzētājiem līdzīgu likteni. Un kāpēc gan ne, ja ir iespējams sev par labu noskaņot pūli, sarīkot raganu prāvu un rezultātā labi nopelnīt? Vai tam ir kāds sakars ar suņu labturību?

Neesmu korgiju speciālists, bet Austrālijas ganu suņi ir ļoti izteikti “sava cilvēka” suņi. Nedomāju, ka Bellas vecākus būs viegli pieradināt kādam svešam. Un kas ar viņiem notiks, ja viņi atteiksies aizmirst savu īsto saimnieci?

Vai zināt, cik katru gadu ziedojumos saņem patversme “Ķepu ķepā”?  Un “Labās mājas”?

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...

12

Aicinājums Saeimai un Ministru kabinetam, īpaši "Jaunās vienotības" politiķiem atteikties no saviem valsts valodas politikas sagraušanas plāniem

Foto2024. gada 10. jūlijā Ministru kabineta tīmekļa vietnē ievietots tiesību akta projekts, kas paredz reorganizēt Latviešu valodas aģentūru, samazinot tās pārvaldes uzdevumus un lielāko daļu tās funkciju nododot citai valsts pārvaldes iestādei[1]. Uzskatām to par tuvredzību gan no zinātniskā, gan politiskā skatpunkta.
Lasīt visu...

21

Visi metas glābt grimstošo Citskovski, bet tas nesaprot pamesto glābšanas riņķi un kož rokā, kura viņu velk ārā no ūdens

FotoValdība un augstākā ierēdniecība kopīgiem spēkiem bija izdomājušas veidu, kādā paglābt no kriminālatbildības Valsts kancelejas direktoru Jāni Citskovski, taču tas no pamestā glābšanas riņķa ir atteicies, palīdzīgās rokas padošanu "juridiskajā jūrā" grimstošajam slīcējam nodēvējot par "pazemojošu".
Lasīt visu...

21

Latvijā vēl aizvien attiecībā pret citādi domājošiem tiek pielietotas represijas

FotoAivars Lembergs no Latvijas Centrālās vēlēšanu komisijas (turpmāk - CVK) ir saņēmis atvainošanās vēstuli.
Lasīt visu...

18

Diemžēl man, laimīgajam budžeta iestādes darbiniekam, atvaļinājumā jau atkal nākas izrādīties šajos nicināmajos sociālajos tīklos

FotoManu sociālo tīklu joslu vakar aizpildīja briesmīgi kadri no sabombardētās Ukrainas slimnīcas. Es arī tādus pavairoju. Kādreizējā kolēģe, režisore un producente Žaklīna Cinovska savā "Facebook" laika joslā zem sirdi plosošajām fotogrāfijām bija ierakstījusi tikai vienu teikumu: "Kur ir Dievs?"
Lasīt visu...

18

Arī Latvija ir atbildīga par krievijas raķešu triecienu

Foto2024. gada 8. jūlijā kārtējā necilvēcīgā krievijas raķešu trieciena rezultātā cieta Okhmatdyt bērnu slimnīca Kijivā – viena no svarīgākajām ne tikai Ukrainā, bet arī visā Eiropā. Tas ir kārtējais krievu okupantu kara noziegums pret ukraiņu tautu. Zem gruvešiem joprojām aprakti daudzi ārsti, māsiņas, sanitāri un mazie pacienti.
Lasīt visu...

21

Vai patiesi tiks likvidēts arī Valsts valodas centrs?

Foto“Man jau pērnajā rudenī lika saprast, ka turpinājuma nebūs,” teic Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš, komentēdams savu atlaišanu no darba, kas notiks šā gada 29. septembrī. To “lika saprast” Tieslietu ministrija.
Lasīt visu...

21

Atklāta vēstule māksliniekam Agrim Liepiņam

FotoGodājamais Liepiņa kungs! Domāju, ka ne tikai man, bet arī daudziem gan mūsu novadā, gan citur Latvijā, ziņa, ka plānojat nojaukt Jūsu izloloto Uldevena senlatviešu pili Lielvārdē, bija nepatīkams pārsteigums.
Lasīt visu...

3

Ievērtējiet – tagad es esmu viedās administrācijas ministre un nekad neesmu dzīvojusi tik labi kā tagad!

FotoLatvijas daba ir mūsu bagātība, kas cauri gadsimtiem veidojusi mūs par zemi, kurā dzīvojam šodien. Mūsu senči, prasmīgi izmantojot dabas resursus, ir uzkrājuši kapitālu un radījuši pievienoto vērtību, būvējot Latviju par labklājības valsti. Kaut arī mums daudz vēl ir ko darīt cilvēku dzīves līmeņa celšanā, jāatzīst, ka nekad neesam dzīvojuši tik labi kā tagad.
Lasīt visu...

Lursoft
Iepriekšējie komentāri un viedokļi Foto

Golubeva – tautas bojāejas vētrasputns

Varas bļodlaižas medijos izvilkuši no politiskās mēslaines latviskoto krievu lesbieti Mariju Golubevu. Bābiešu mīlestības priesteriene savulaik pabijusi iekšlietu ministra tronī. Tolaik...

Foto

Rezultātu nav tāpēc, ka nav mērķu un atbildīgo, – vai tas dzelzceļš, mangāns, tiesas vai ugunsgrēki...

Ziņa, ka mangāna rūdai uz Latvijas dzelzceļiem ir pienākušas beigas,...

Foto

Kas tas par ekonomiski pamatotu projektu, kura dēļ jālien parādos un jāceļ nodokļi?

Vai satiksmes ministrs ir izvērtējis un iesniedzis visas alternatīvas Rail Baltica sakarā? Manuprāt,...

Foto

Vasaļa psiholoģiskā projekcija

Cilvēkiem, reizēm veselām ļaužu grupām, ir grūti pieņemt pašcieņu traumējošus faktus. Tad ieslēdzas psiholoģiskā aizsardzība. Viens no mehānismiem ir psiholoģiskā projekcija, kad savas negatīvās...

Foto

Džordža Orvela stāsts par „Jauno Vienotību”

Orvela domas attiecas arī uz mūsdienu korumpēto partiju „Jaunā Vienotība”, kas ilgstoši vada valdību. Tāpat kā "Dzīvnieku fermā”, kur sākotnējie...

Foto

Kurš šitiem mērkaķiem iedeva granātu?

Ar Rail Baltica sarunas turpinās pa riņķi. Faktiski politiķi mēģina kaut kur nogrūst atbildību, kaut atbildīgo loks jau turpat ir - viņi paši....

Foto

Izlaupīts ražošanas uzņēmums. Seši gadi pēc uzbrukuma

2024.gada 19.jūlījā iestāsies melnā jubileja. Seši gadi pēc ekonomiskā un reideriskā uzbrukuma ražošanas uzņēmumam Ventspils ielā 63 b, Rīga....

Foto

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē

Lūgums izvērtēt iespējamu nodokļu maksātāju līdzekļu izšķērdēšanu Jēkabpils novada attīstības pārvaldē: domes izveidots birojs, iepirkumu...

Foto

„Rail Baltica” projekts - deputātus sāk pārņemt panika

Rail Baltica projekts - deputātus sāk pārņemt panika. Tā varētu raksturot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas trešdienas sēdes...

Foto

Kā tikt galā ar „Rail Baltica” projekta septiņkārtīgo sadārdzinājumu un naudas trūkumu?

Ģeniāla doma - sadārdzināt vēl vairāk. „Rail Baltica” gadījumā tas nozīmē aizņemties naudu uz...

Foto

Likumprojekta nepārprotamības aritmētika

Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs aicina parlamentāriešus ātrāk izskatīt trešajā lasījumā grozījumus Civilprocesa likuma 594.pantā, jau tagad, 20. jūnijā, pirms Jāņiem....

Foto

Lai nodrošinātu igauņiem vilcienu uz Eiropu, latviešiem pamatīgi jāceļ nodokļi?

Pēc gadiem divdesmit igauņi, baudot poļu alu, pa vilciena logiem vēros jostas savilkušos latviešus sērīgi raugāmies...

Foto

"Rail Baltica" projekts kā aklās zarnas izgriešana caur papēdi

“Pašlaik nav kārtīga saimnieka “Rail Baltica” īstenošanai”, “Valdība nav iestāde, kas apmaksā rēķinus”, “Premjere Siliņa parāda nostāju...

Foto

Vairums mikroģeneratoru īpašnieku būs spiesti pāriet uz dinamiskās enerģijas uzglabāšanas sistēmām

Apritējis vairāk nekā mēnesis, kopš ieviesta jaunā elektroenerģijas neto norēķinu sistēma un mājsaimniecībās uzstādīto mikroģeneratoru...

Foto

Vai bēdīgi slavenais Raimonds Lejnieks – Puķe mēģina apkrāpt tautu?

Ja pēdējos gados mēs esam uzmanīgi sekojuši līdzi gan politikai, gan masu mediju ziņām, tad mums...