Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Kamēr Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas priekšnieks Andrejs Sozinovs (attēlā) publiski demonstrē burvju trikus ar dzīvokļu mistisku parādīšanos viņa īpašumā un tikpat brīnumainu pazušanu, daudz klusāk rosās viņa dēls Ričards, kurš šā gada februārī uzsācis „drošības sistēmu pakalpojumu” biznesu kopā ar noteiktās aprindās labi zināmās apsardzes firmas Alabaisīpašnieku Jāni Garkalnu.

Ikviens Lursoft pakalpojumu lietotājs bez grūtībām var noskaidrot, ka šā gada 8. februārī Komercreģistrā ir ierakstīta mazkapitāla SIA Shield security group, kuras oficiālā adrese ir uz Andreja Sozinova vārda reģistrēts dzīvoklis Salaspilī, Lauku ielā, bet valdes locekļi ir 1965. gadā dzimušais Jānis Garkalns un 1996. gadā dzimušais Ričards Sozinovs. Viņi abi līdzīgās daļās ir arī uzņēmuma līdzīpašnieki.

Kas tad ir šis Jānis Garkalns, kurš uzsācis daudznozīmīgo biznesu kopā ar policijas Rīgas reģiona pārvaldes formāli otrā, bet faktiski pirmā cilvēka dēlu? Plašai sabiedrībai par Garkalna kungu nekas nav zināms – tāpat kā par viņa oficiālā vienpersoniskā īpašumā esošo apsardzes firmu Alabais, kurā šis kungs ir arī valdes priekšsēdētājs.

Publiski šī firma pēdējos gados izgaismojusies tikai vienreiz – kad tā pirms nepilniem pieciem gadiem bija vienīgais pretendents – tā policijas iepirkumos gadās bieži, ka visi precīzi zina, kam kurš iepirkums domāts, - iepirkumā „Par ieroču šaušanas stenda komplekta iegādi Valsts policijas Kriminālistikas pārvaldes vajadzībām”. Garkalna kunga SIA ieguva tiesības stendu piegādāt par 32 125 eiro.

Visādi citādi SIA Alabais nezinātājam izskatās pēc vienas no daudzajām nelielajām apsardzes firmiņām, kas piedāvājuma sarakstā iekļauj „plaša spektra apsardzes un citus pakalpojumus” – šai gadījumā tie ir „fiziskā apsardze, miesassargu pakalpojumi, VIP personu pavadīšana, masu pasākumu apsardze, tūristu apsardze, kinologu pakalpojumi, konsultācijas biznesa drošības jautājumos”.

Ir gan viens „bet”, - vai kādam no jums ir gadījies redzēt kādu Alabais reklāmu? Kādu publisku pakalpojumu piedāvājumu? Nē, protams, ne. Alabais ir savas funkcijas un savi klienti, kuri uzņēmumam nodrošina tā >300 tūkstošu eiro gada apgrozījumu un ar kuriem nav ieteicams publiski lielīties.

Un tā ir firma, ar kuras vadītāju tagad kopīgs drošības bizness oficiāli ir Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes faktiskā vadītāja dēlam. Zinātāju acīs šim biznesam ir lielas, ļoti lielas perspektīvas – protams, kamēr Sozinova kungu neaizrotēs uz kādu posteni ar krietni mazākām iespējām.

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...