Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Satraucies par rezonansi, ko bija izraisījusi Pietiek nedēļas nogales publikācija par tikai "savējiem" Saeimas telpās pirmdien paredzēto "ekonomikas sildīšanas iespēju semināru", Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (Vienotība) birojs ķērās pie sīkas blēdības un pārdēvēja to par "paplašinātu koalīcijas padomes sanāksmi ar uzaicinātajām personām". Taču, neraugoties uz šo risinājumu, uzaicinātie nolēma turēties "tālāk no grēka", - noteiktajā laikā Saeimas Sarkanā zāle bija spilgti izgaismota un... tukša.

To, ka Straujumas birojs plānoja pirmdien organizēt šādu semināru, apliecināja Pietiek rīcībā nonākusi premjeres biroja vadītāja Ringolda Arnīša elektroniskā pasta vēstule, ko jau nedēļas nogalē publicējām pilnībā:

"Labdien! Ministru prezidentes vārdā uzaicinu Sadarbības padomes ietvaros Saeimas priekšsēdētāju, visus ministrus, atsevišķu Saeimas komisiju vadītājus, koalīcijas partiju frakcijas vadītājus un pārstāvjus uz semināru par ekonomikas sildīšanas iespējām. Ekonomikas un Finanšu ministrijas prezentēs šo jautājumu, kam sekos diskusija par turpmākiem risinājumiem. Seminārs notiks Saeimas Sarkanajā zālē pirmdien, 13.aprīlī plkst. 13.30. Ar cieņu, Ringolds Arnītis."

Kā izrādījās, premjeres birojs pašas Straujumas uzdevumā bija nolēmis šajā seminārā, kas notiks Saeimas telpās, ielaist tikai "vēlamus" Saeimas deputātus, savukārt pārējos atstāt aiz durvīm. Par to pārliecinājās opozīcijas deputāts Ivars Zariņš, kurš mēģināja pieteikties uz dalību seminārā, - premjeres vārdā viņas biroja vadītājs bija atteicis.

"Atbalstu jūsu iniciatīvu par šādu semināru. Kā Saeimas deputāts un Saeimas IT un inovāciju apakškomisijas priekšsēdētājs, es arī vēlētos piedalīties šajā seminārā. Lūdzu informēt mani par paredzēto darba kārtību. Ar cieņu, Ivars Zariņš, 12.Saeimas deputāts," - šādu pieteikumu Zariņš bija nosūtījis Arnītim.

Taču uz šo pieteikumu bija saņemts stingrs atteikums - ne visiem Saeimas deputātiem esot vieta šādā Saeimas telpās rīkotā pasākumā. "Liels paldies par Jūsu interesi šajā jautājumā. Ministru prezidentes vārdā informēju, ka šoreiz šis ir darba seminārs, kas paredzēts koalīcijas partneriem," Zariņam bija atbildējis premjeres biroja vadītājs Arnītis.

Tomēr pēc rezonanses, ko izraisīja Pietiek publikācija par šo izpildvaras Saeimas telpā rīkotu semināru "tikai savējiem", Straujumas birojs nolēma situāciju atrisināt ar sīku blēdību. "Vēlos precizēt, ka šī ir paplašināta koalīcijas padomes sanāksme ar uzaicinātajām personām," - ar šādu "precizējumu" nāca klajā Arnītis (skat. e-pasta fragmentu).

Neraugoties uz šo blēdību, ieaicināto "savējo" izbīlis bija pietiekami liels, lai noteiktajā laikā, kā to rāda Pietiek tāpat publicētā fotogrāfija, Saeimas Sarkanā zāle būtu spilgti izgaismota un... tukša. No "semināra - sanāksmes" bija aizbēdzis pat Straujumas biroja vadītājs.

Kā noskaidroja Pietiek, Saeimas juridiskais birojs pēc ilgas izlocīšanās bijis spiests Saeimas opozīcijas deputātam Ivaram Zariņam atzīt, ka telpu pieteikšanā nav ievērota noteiktā procedūra. Pēc tam, kad kļuvis skaidrs, ka Zariņš gatavojas doties uz "sildīšanas semināru", tad arī pieņemts operatīvs lēmums, lai izvairītos no skandāla, jau par koalīcijas padomes sanāksmi pārdēvēto pasākumu Saeimas telpās vispār atcelt.

Rezultātā, daudziem no uzaicinātajiem to nemaz nepaziņojot, pasākums pārcelts uz Ministru kabineta ēku, savukārt Saeimas Sarkanā zāle tā arī palikusi tukša, - nedaudzie tur ieradušies "aicinātie viesi", saprotot, ka būs telpā vienīgie, no tās ātri devušies prom.

Foto

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...