Sākums Kas mēs esam Kontakti Jūsu ieteikumi un jautājumi Ja vēlaties mūs atbalstīt Reklāma Mobilā

Iesaki rakstu: Twitter Facebook Draugiem.lv

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (Vienotība) birojs pirmdien, 13. aprīlī rīko semināru "par ekonomikas sildīšanas iespējām", kurā tiks ielaisti tikai premjerei un viņas birojam vēlami Saeimas deputāti un citi politiķi. Īpatnu šo situāciju padara fakts, ka nevēlamie deputāti paliks aiz durvīm seminārā, ko izpildvara organizē... Saeimas telpās.

To, ka pirmdien Straujumas birojs organizē šādu semināru, apliecina Pietiek rīcībā nonākusi premjeres biroja vadītāja Ringolda Arnīša elektroniskā pasta vēstule, ko publicējam pilnībā:

"Labdien! Ministru prezidentes vārdā uzaicinu Sadarbības padomes ietvaros Saeimas priekšsēdētāju, visus ministrus, atsevišķu Saeimas komisiju vadītājus, koalīcijas partiju frakcijas vadītājus un pārstāvjus uz semināru par ekonomikas sildīšanas iespējām. Ekonomikas un Finanšu ministrijas prezentēs šo jautājumu, kam sekos diskusija par turpmākiem risinājumiem. Seminārs notiks Saeimas Sarkanajā zālē pirmdien, 13.aprīlī plkst. 13.30. Ar cieņu, Ringolds Arnītis."

Taču, kā izrādījies, premjeres birojs pašas Straujumas uzdevumā ir nolēmis šajā seminārā, kas notiks Saeimas telpās, ielaist tikai "vēlamus" Saeimas deputātus, savukārt pārējos atstāt aiz durvīm. Par to pārliecinājies opozīcijas deputāts Ivars Zariņš, kurš mēģinājis pieteikties uz dalību seminārā, - premjeres vārdā viņas biroja vadītājs to atteicis.

"Atbalstu jūsu iniciatīvu par šādu semināru. Kā Saeimas deputāts un Saeimas IT un inovāciju apakškomisijas priekšsēdētājs, es arī vēlētos piedalīties šajā seminārā. Lūdzu informēt mani par paredzēto darba kārtību. Ar cieņu, Ivars Zariņš, 12.Saeimas deputāts," - šādu pieteikumu Zariņš nosūtījis Arnītim.

Taču uz šo pieteikumu saņemts stingrs atteikums - ne visiem Saeimas deputātiem esot vieta šādā Saeimas telpās rīkotā pasākumā. "Liels paldies par Jūsu interesi šajā jautājumā. Ministru prezidentes vārdā informēju, ka šoreiz šis ir darba seminārs, kas paredzēts koalīcijas partneriem," Zariņam atbildējis premjeres biroja vadītājs Arnītis.

Pašlaik Zariņš ir vērsies ar iesniegumu Saeimas prezidijā un Juridiskajā birojā - publicējam pilnībā arī to:

"Saeimas kancelejai un Juridiskajam birojam: lūdzu jūsu skaidrojumu

Izpildvara organizē Saeimas telpās pasākumu (darba seminārs par ekonomikas sildīšanas pasākumiem) un nosaka lēmējvarai, kuri no tās pārstāvjiem ir tiesīgi piedalīties tajā un kuri nav...

Vēl varētu saprast, ja tas tiktu organizēts kādas partijas vai MK telpās, bet, ja tas notiek Saeimas deputātu darbam paredzētajās telpās un izlases kārtībā un kāds no izpildvaras var lemt, kuram deputātam ir ļauts pildīt tajās savus darba pienākumus, tad, manuprāt, tā jau ir Satversmes pamatprincipu pārkāpšana.

Es lūdzu noskaidrot, vai šis pasākums ir saskaņots ar Saeimas prezidiju - izrādījās, deputāti pat nav informēti!

Ja izpildvarai ir vēlme rīkot šādus pasākumu slepeni, pašiem sev - tad var īrēt speciāli tam telpas vai izmatot savējās, bet nav saprotams, balstoties uz kādiem noteikumiem un tiesību normām, ir pieļaujama šāda Saeimas telpu izmantošana?

Uzskatu, ka tiek īstenots rupjš Saeimas deputāta tiesību un Satversmē nostiprināto demokrātijas pamatprincipu pārkāpums - sanāk, ka par valsti drīkst rūpēties un domāt tikai tie deputāti, kas ir tīkami kādam no izpildvaras, bet pārējie lai gaida, ko tad izredzētie būs izlēmuši. Kā rezultātā valsts jau divdesmit gadus ir vesta strupceļā.

Vēlēdamies ko mainīt šajā nu jau visai tautai redzamajā nolemtībā un pildīt savus deputātu pienākumus atbilstoši savam dotajam zvērestam Latvijas tautas priekšā, es arī pieteicu savu dalību. Man tā tika atteikta.

Lūdzu jūs sniegt skaidrojumu, balstoties uz kādām tiesību normām, man var tikt liegta iespēja pildīt savus darba pienākumus un piedalīties šajā darba seminārā, kurš notiek Saeimas deputāta darbam paredzētajās telpās?

Kāda ir paredzētā procedūra un, balstoties konkrēti uz kādu noteikumu un tiesību aktu normām, Saeimas telpas drīkst izmantot ne Saeimas deputātu darbam vai, nepieļaujot Saeimas deputātu dalību tajā?

Vai šajā gadījumā šī procedūra ir ievērota? Kādi normatīvie akti nosaka ierobežojumus deputātu tiesībām apmeklēt pasākumus, kuri notiek deputātu darbam paredzētajās telpās?

Gaidīšu jūsu skaidrojumu. Ņemot vērā, ka pasākums ir plānots 13. aprīlī, lūdzu jūsu atbildi līdz pasākuma sākumam."

Novērtē šo rakstu:

0
0

Seko mums

Iesūti ziņu
Mēs domājam, ka...